Alíkovina

Sraz Alíka v Chomutově

vydáno  •  Srazy uživatelů Alíka

V sobotu 12. května 2018 se konal sraz Alíka v Chomutově. Na sraz se dostavili nejen uživatelé Alíka, ale i majitel a provozovatel Alíka a dokonce i sám Alík. Navštívili jsme zoopark v Chomutově, prohlédli si zvířátka a hlavně jsme si popovídali.

Sraz Alíka v Chomutově 12. 5. 2018, © Pralinka2

Sraz Alíka v Chomutově proběhl v zásadě podle naplánovaného programu, ale i tak se na něm vyskytly i napínavé okamžiky.

Někteří uživatelé si užili zážitky již cestou na sraz. Například výprava ze Sokolova měla jet přímým vlakem, ale protože část železniční trati mezi Karlovými Vary a Ostrovem se doslova propadla do země, museli dvakrát přestupovat, napřed na náhradní autobus a z něj pak zase na vlak. Účastníci jedoucí vlakem od Prahy a Ústí nad Labem jeli zpočátku včas, ale za Teplicemi se vlak zastavil a stál. Po deseti minutách přišla paní průvodčí a seznámila cestující s tím, že se porouchala lokomotiva, a sdělila možné varianty dalšího vývoje, z nichž některé nebyly úplně optimistické. Naštěstí se vlak dal do pohybu se zpožděním jen 25 minut a pak už jel normálně. Uživatelé z nedaleké Kadaně a z Vejprt byli na místě srazu včas.

Hrátky s Alíkem, © Mari1

Po půl jedenácté se na místě srazu před železniční zastávkou Chomutov-město sešli kromě uživatelů Alíka i zvěrolékař a „ředitel“ Alíka –MM– a také majitel Alíka. Chvíli se diskutovalo o tom, zda místo zooparku nenavštívit právě probíhající Chomutovské slavnosti, ale nakonec zůstal v plánu zoopark. Vydali jsme se tedy na cestu k nedalekému zooparku.

Před vchodem do zooparku na nás čekal osobně sám Alík. Moc toho nenamluvil, ale měl u sebe košík, ze kterého rozdával alíkovské dárky (samolepky a podobně), a ochotně se nechal s účastníky srazu fotit. Pak byla pořízena i skupinová fotografie všech účastníků srazu včetně Alíka a byla podepsána prezenční listina. Stejně jako ostatní účastníci musel prezenční listinu podepsat i sám Alík; pořádek musí být. Pak musel Alík odejít a ostatní účastníci se vydali ke vchodu do zooparku.

Alík podepisuje prezenční listinu na srazu Alíka, © Pralinka2

U pokladny nám bylo sděleno, že nás nemůžou pustit dovnitř, protože jim utekl zubr, a dokud ho nechytí, že tam nemůžeme. Ani nám neprodali vstupenky. Tak jsme čekali, a po nějaké době nám bylo řečeno, že můžeme do restaurace v areálu zooparku, ale dál ne. Tak jsme se aspoň šli naobědvat, což stejně bylo v plánu. Zatímco jsme se najedli, asi toho zubra chytili, protože začali prodávat vstupenky a pouštět dovnitř do areálu. Spočítali jsme se a šli jsme dovnitř. Při procházce zooparkem jsme viděli nejen zvířátka v klecích a výbězích, ale i další zajímavé věci, například atrakce jako houpačky a prolézačky,

Sraz Alíka - Chomutov - 12.5.2018, © Mari1


nebo stánky s občerstvením a podobně. Zajímavým kontrastem byl výhled na exotická zvířata a kousek za nimi za plotem na chomutovské paneláky. No, a zejména byl čas si popovídat s ostatními účastníky srazu, s uživateli Alíka, se kterými se normálně vídáme jen přes internet, a i se zástupci vedení Alíka.

Když čas pokročil, vydali jsme se k východu, ještě jsme prošli kolem výběhu s vlkem. Je to pěkné zvíře, ale Červenou Karkulku jsme nezahlédli.

Vlk, © Pralinka2

Po odchodu ze zooparku jsme si ještě koupili zmrzlinu a došli jsme na vlakovou zastávku, kde byl sraz oficiálně ukončen.

Myslím, že se sraz vydařil, účastníci viděli jiné uživatele Alíka, zvířátka v zooparku a i osobně samotného Alíka. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, nepršelo, ale ani nebylo nějak extra horko, nikdo se nám neztratil a nikomu se nic nestalo.
Nějaké fotky ze srazu jsou na adrese pralinka.venku.cz/srazalik54.php a na adrese 1mari1.rajce.idnes.cz/Sraz%5fAlika%5f-%5fzoopark%5fChomutov%5f12.5.2018 .
Pohlednice, kterou Mari1 zdraví ty, kteří se nemohli zúčastnit, je na adrese 1mari1.rajce.idnes.cz/Pohled%5f-%5fAlik%5f-%5fChomutov .

Související Alíkovina:

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 7. listopadu 2018 v 16:05.
ANDÍLEK2009 v něm napsal:

Tam jsem byl já :-D

Příspěvek z 2. září 2018 v 7:26.
číča800 v něm napsala:

hezký ale proč tam nejsou napsaní účastníci srazu??

Příspěvek z 9. června 2018 v 9:49.
_Lynx_ v něm napsala:

Fotky z místa sesunuté trati jsou opravdu nepříjemné. Bydlím v Ostrově a díky bohu do Varů jezdím jen autobusem. Cesty vlakem stejně nemám moc ráda. :D