Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sraz Alíka v Olomouci

  vydáno  •  Srazy Alíka

  Přečtěte si, co jsme zažili na srazu v Olomouci. Bylo velice pěkně a počasí nám přálo.

  Sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci, © Pralinka2

  Dne 13.10.2018 se konal sraz Alíka v Olomouci a už začátek byl trochu hektický. Původně jsme měli začít v 10 hodin, ale vzhledem k příjezdu některých vlaků se začátek srazu přesunul až na 10:45 hodin. Aby toho nebylo málo, i v tuto dobu měl vlak zpoždění a tak ThePumpa, Májuška96, _Priserka_xD a ronaldo88 přijeli do Olomouce až v 11:00. Než jsem se představil a řekl, co nás čeká, bylo skoro 11:15. Hned jsme tedy nasedli na tramvaj a jeli jsme na Náměstí republiky, kde nás už čekala paní Spáčilová, které jsem volal už z tramvaje. Čekala nás před muzeem a Copinka dostala možnost jako první vstoupit do muzea i s majdulou2000. Další zdržení bylo při placení, ale snad jsem to trochu zachránil a zaplatil jsem vstupné pro všechny.

  Odebrali jsme se v muzeu přes chodbu kolem obrovské promítačky k Copince a majdule2000 a paní Spáčilová (naše průvodkyně) nám velice krátce pověděla něco o historii muzea a pak už jsme se odebrali o patro výš, kde jsme si prohlédli staré artefakty, které se našly při vykopávkách v Olomouci a okolí. Některé byly opravdu staré (nejstarší, co jsem si všimnul, byla nádoba z 8. století našeho letopočtu).

  Poté jsme se odebrali do místnosti, kde pro nás průvodkyně připravila takovou hru, ve které nás nechala sáhnout do bedny a v ní byla samozřejmě kopie nějakého artefaktu nebo věci, která se nacházela ve vitrínách okolo nás. První příležitost měla Copinka a hádejte, jestli to uhodla. Samozřejmě že ano. Velice šikovná je Copinka. Průvodkyně nám něco o věcech řekla a pak jsme se odebrali k těžké krabici, kterou si připravila naše průvodkyně a pověděla nám něco o pergamenu, vázání knih, do čeho se knihy „oblékaly“ , kdo je nosil, jakou měly knihy cenu oproti dnešní době atd.

  Pergamen (V muzeu v Olomouci), © Pralinka2

  Pak jsme se odebrali do místnosti dál, kde byla maketa dobové tramvaje, kde si všichni zazvonili a stali se tak na chvíli šoférem této dobové tramvaje.

  Tramvaj v muzeu v Olomouci, © Pralinka2

  Jelikož jsme měli už zase zpoždění, hlasovalo se o tom, jestli už půjdeme na náměstí, nebo se zůstane v muzeu, protože pro nás měla paní Spáčilová připravenou ještě jednu expozici živé a neživé přírody. Vyhrálo zůstat v muzeu (1. změna proti plánu), a tak jsme šli do druhého patra. Nejvíce mě tam zaujal interaktivní rybník, který se promítal na zem, a když jsem dal návnadu (v podobě kuličky) na hladinu, trošku se rozčeřila a po chvíli se chytla promítaná rybka na návnadu. Opravdu úžasné to bylo. Malý Honzík tam seděl skoro celou dobu, co jsme tam byli.

  Zhruba ve 12:50 hodin jsme museli ukončit prohlídku v muzeu, protože na 13:00 nás čekal oběd, ale ještě na Horním náměstí, které jsme procházeli, jsme si udělali společné foto před Svatou trojicí.

  Skupinové foto na srazu v Olomouci , © Pralinka2


  Pralinkovi to zase trošku déle trvalo a všichni byli nervózní, protože měli už velký hlad. Snad na potřetí se foto podařilo a já jsem mezitím zavolal do restaurace, protože už bylo po jedné hodině, a tak jsme se odebrali a šli na oběd. Pěkně nás přivítali, srazily se stoly a obsluha nám rozdala jídelní a nápojový lístek. V restauraci jsme byli zhruba do 15:00. Všichni zaplatili a odebrali jsme se na Pevnůstku, kde byl další program.

  Došli jsme na Pevnůstku a tam nastal problém jako hrom. Když jsem se byl domlouvat na prohlídce Pevnůstky a jejích expozic, vše bylo v pořádku a paní na recepci mě ujistila, že můžeme přijít a že to nebude problém. Ale jakmile jsme tam došli, Pevnůstka byla pro veřejnost uzavřena, protože tam probíhala akce Komerční banky, a tak z Pevnůstky nebylo bohužel nic. Trošku jsem se rozčílil, aby ne, protože to byl pro mě velký trapas. Ale všichni byli tolerantní a bylo vidět, že to tolik nevadí. (2. změna oproti plánu.) Dohodli jsme se tedy s Pralinkou a se všemi, že se půjde na náměstí a doděláme prohlídku Horního a Dolního náměstí. Šli jsme tedy na náměstí a první, co bylo, chtěl malý Honzík zmrzlinu. Šli jsme tedy na zmrzlinu a pak jsem začal předčítat z připravených materiálů informace o kašnách. Trapas byl ten, když jsem na Dolním náměstí předčítal o Jupiterově kašně. Dočetl jsem poslední slovo a šel jsem se schválně kouknout, jestli tam je ten orel, jak bylo psáno, a nakonec jsem zjistil, že jsem četl úplně jinou kašnu :-D Tak to byl, přátelé, trapas jako bič. Nicméně jsme se k dané kašně přišli podívat, kdo chtěl, zchladil si ruce.

  Jupiterova kašna na Dolním náměstí v Olomouci, © Pralinka2


  Pak jsme pomalým krokem šli na Horní náměstí, kde jsem dočetl zbytek informací. Podívali jsme se na orloj, chvíli jsme si ještě popovídali a šli jsme na tramvaj, protože některým za chvíli jel vlak domů.

  Orloj v Olomouci, © Pralinka2


  Přijeli jsme na hlavní vlakové nádraží, kde jsem oficiálně ukončil sraz Alíka. Všichni se rozloučili a pak postupně nastupovali do vlaků, které je bezpečně dovezly do jejich domovů.

  Tímto bych asi článek ukončil.

  Všem zúčastněným bych chtěl poděkovat za to, že vážili tak dlouhou cestu do Olomouce a viděli krásy jednoho z nejkrásnějších měst v České republice.
  Děkuji konkrétně: správce klubovny verbum, ThePumpa, Májuška96, správkyně klubovny majdula2000, Copinka, _Priserka_xD, PaulaF, JosefNeoral12 a jeho mámě, Pribináček1 a Honzík, ronaldo88, aja38, Šťur, LiptonZlntru_aka_Wilhem, kajik01, Pralinka2 správce Alíka.

  Nějaké fotky ze srazu jsou na adrese pralinka.venku.cz/srazalik56.php.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 19. října 2018 v 11:01.
  ThePumpa v něm napsal:

  My bychom chtěli poděkovat tobě za super organizaci srazu a nejlepší výklad o tak krásném městě.

  Příspěvek z 18. října 2018 v 17:39.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  :-D

  Příspěvek z 18. října 2018 ve 4:23.
  Pribináček1 v něm napsala:

  Moc hezky napsaný , Honzík a jeho včelka Mája :D