Alíkovina

Sraz Alíka v Opavě

vydáno  •  Volný čas venku
Měsíc po srazu v západním cípu Čech, v Karlových Varech, se v sobotu 29. září konal sraz na opačném konci republiky, ve Slezsku, a to přímo v Alíkově rodném městě Opavě. Při té příležitosti jsme se podívali i na Alíkův rodný dům.

Protože se původně předpokládala hojná účast uživatelů z Prahy, bylo datum stanoveno na den, na kdy České dráhy připravily mimořádnou slevu, a začátek srazu byl stanoven podle spojení z Prahy, a to na 12:30. Bohužel z Prahy nedorazila ani noha.

Na místo srazu na nádraží Opava - východ nakonec dorazilo osm účastníků. Sraz organizovala UnUomoBenedetto, dále se dostavili M-tina, ukulalumba, BEE-EEB, Angličanka6, Angličanka5, Pralinka2 a Katka, která na Alíka nechodí. Po čtvrthodině čekání jsme usoudili, že je zbytečné čekat dál, a po krátkém telefonátu s nemocným správcem DaTa jsme se vydali na cestu.

Vydali jsme se na cestu k cukrárně Terezka, kam byla naplánovaná svačina a krátké posezení. Cestou jsme ještě hledali trafiku pro zakoupení pohledů. No, ono v sobotu odpoledne těch otevřených trafik tolik není, ale nakonec jsme pohledy sehnali. Pak nás již UnUomoBenedetto bez problémů zavedla k cukrárně Terezka. Je to dobrá cukrárna, otevřená denně, s dobrým výběrem, přijatelnými cenami a krásnou květinovou výzdobou. Koupili jsme si něco k svačině, napsali pohledy a ještě jsme si telefonicky popovídali s Mari1, která na sraz nemohla.

Pak jsme se již vydali k nejzajímavější pamětihodnosti města Opavy, a to k rodnému domu internetového psa Alíka. Dům je to pěkný, ale docela nenápadný, bez bombastických tabulí, zvonek s nenápadnou jmenovkou bývalých Alíkových páníčků se krčil úplně dole. Dům jsme si prohlédli (samozřejmě jen zvenku) a vyfotografovali se před ním a šli jsme se podívat na další zajímavosti města.

Kolem kostela sv. Hedviky jsme prošli na Horní náměstí s radnicí, dále na Dolní náměstí a pak jsme se podívali na Náměstí Osvoboditelů, kde stojí nepřehlédnutelná zeď, která je předmětem četných diskusí mimo jiné i na různých internetových stránkách. Pak jsme se již postupně museli rozejít, místní domů a přespolní na vlakové nádraží.

Na sraz se sice někteří přihlášení nedostavili, ale přesto osm účastníků je docela slušný výsledek s ohledem na to, že Opava je menší než Praha nebo Brno a že mezi organizátory srazu nebyla žádná učitelka. Nějaké fotky ze srazu najdete tady a tady. Dohodli jsme se, že příští opavský sraz již uděláme bez vyčkávání na mimořádnou slevu ČD, když taková sleva očividně nikoho nezajímá. A do té doby se zase s některými uživateli sejdeme na jiných srazech.

Autor: