Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sraz Alíka v Praze (30. 11. 2019)

  vydáno  •  srazy Alíka

  Dnes si přečtete, jak to dopadlo na srazu, jaké to bylo, kdo byl na srazu a taky uvidíte nějaké fotky. :-)

  Pohled na Václavské náměstí z budovy Národního muzea, © lékařský

  30. 11. 2019 jsme se sešli na dvou místech. Část účastníků se sešla na hlavním vlakovém nádraží a druhá část na autobusovém nádraží. Na nádraží už na nás asi o půl hodiny dřív čekala organizátorka srazu majdula2000, která nám po příchodu rozdala jmenovky. Časem jsme se tam sešli už všichni, kromě jednoho uživatele, který nakonec informoval, že nepřijede. My ostatní jsme šli na metro, protože venku byla zima a nikomu se v té zimě nechtělo chodit.

  Metrem jsme dorazili na Florenc, kde se nacházelo autobusové nádraží. Protože ti, co jeli na Florenc, měli sraz o hodinu déle, čekali jsme v hale autobusového nádraží. Majdula tedy vyndala nádobu s jablečným štrůdlem a všichni jsme si na něm pochutnali. Konečně, když přijížděl autobus, jsme vyšli na nástupiště, abychom uvítali ostatní účastníky srazu.

  Když jsme zmizeli z nástupiště, šli jsme na metro, které nás vzalo do Holešovic. V Holešovicích jsem si všiml, že Pralinka má na jmenovce napsáno „správkyně Alíka“ místo „správce Alíka“. Majdula to vysvětlila tím, že Pralinka prý napsal na srazu v Ústí nad Labem na jmenovku majdule „správce Alíka“ namísto „správkyně Alíka“. Takže pomsta. :-D

  Poté se šlo na tramvaj. Tramvaj nás dostala na Výstaviště Holešovice a tam na nás čekalo planetárium. Měli jsme mírné zpoždění, tak jsme k planetáriu běželi. Někomu to běhání prospělo. :-D U planetária na nás čekalo vedení Alíka.

  V planetáriu jsme šli do velkého sálu, který měl kulový strop, na kterém se promítalo. Předtím, než nám pustili pohádku, na kterou jsme vlastně přišli, jsme poslouchali povídání o souhvězdích, ale také o měsíci. Pak následovala pohádka. V té pohádce byli dva zvířecí kamarádi, kteří cestovali po vesmíru a objevovali jeho jevy.

  Po pohádce jsme měli čas si ještě prohlédnout expozici, která byla v nižším patře, než byl promítací sál. Bylo to všechno samozřejmě zaměřené na vesmír. Byla tam třeba taková váha, která vám ukáže vaši hmotnost na jiných planetách. Dále tam byl třeba lom světla nebo porovnání hmotností planet ve sluneční soustavě. V planetáriu nás navštívil taky verbum, který ještě zůstal na oběd, a pak zase šel. :-)

  Asi raketoplán., © lékařský

  Satelit, © lékařský

  Po planetáriu se jelo zpět do Holešovic do McDonaldu. Byl docela malý a k tomu plný, ale našli jsme tam jeden stůl a k tomu jsme se nějak všichni nasoukali. Žádné házení hranolek po Majdě nakonec nebylo. Nechtělo se mi uklízet hranolky ze země. O:-) Na obědě ale byla Wi-Fi síť, tak se šel zkontrolovat Alík.

  Některé, kteří byli v tu dobu v klubovně, jsme pozdravili, a Copinka si trošku zaspamovala. :D Ale ten spam neunikl pozornosti správců a Copinka dostala na dvě hodiny blokaci klubovny. Pak ale MM byl hodný a Copince klubovnu odblokoval. :-D O:-)

  Zablokovaná klubovna, © lékařský

  Při obědě jsme podepisovali prezenční listinu, deníček a pohledy. Po obědě se jelo do tropického skleníku Fata Morgana. Tam jsme viděli rostliny vlevo i rostliny vpravo. :-D:-D

  A konečně už botanická zahrada!, © lékařský

  Ale byly to rostliny, které normálně u nás nerostou, proto taky jsme taky hned ucítili velikou změnu teploty.

  Modrá květina. Opět nevím, jak se jmenuje pravým jménem. :D , © lékařský

  Červená květina. :D, © lékařský

  Alíkova mikina musela jít před vstupem do skleníku dolů. :-(:-D Ale neviděli jsme jen rostliny. Viděli jsme i rybičky. :)

  Potom už jsme zase navlékli zimní oblečení a jelo se zpátky autobusem do Holešovic a odtamtud na Florenc. Na Florenci jsme se rozloučili s jednou částí účastníků, kterým už jel autobus. S ostatními jsme se rozloučili na hlavním nádraží.

  Na srazu byli: Alík, Ouřada, –MM–, majdula2000, Pralinka2, Mari1, Mateas, MinaHoshi, MedvidekKiki, lékařský, on1, Copinka, smejky225, ThePumpa, citronelinka, verbum, kajik01, MyškaNiky, MrTheBest, tanečniceJiřka, řidičJiří, děti od Mari1. :-)

  Já děkuji všem, kteří byli na srazu, a taky organizátorům. Mně se sraz moc líbil. @)->-

  Pralinkovy fotky tady: pralinka.venku.cz/srazalik63.php

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Andulen v něm napsala:

  Vypadá to tak...

  Ema_P v něm napsala:

  Lék neumí barvy :D

  Příspěvek z 28. ledna 2022 v 17:34.
  Tobias7 v něm napsal:

  Jsou fialové. :D