Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sraz s Alíkem v Praze v sobotu 2. 12. 2017

  vydáno  •  Srazy Alíka

  V sobotu 2. prosince se konal v Praze další Alíkovský sraz. Viděli jsme betlém, svatovítskou katedrálu, zašli jsme na oběd a v závěru srazu jsme potkali i samotného Alíka osobně.

  Společná fotka s Alíkem, © Pralinka2

  V sobotu 2. prosince 2017 se konal sraz Alíka v Praze. Po dlouhé době se sraz konal s přímou podporou Alíka a byl vyhlášen i v Alíkovinách, takže byla velká šance, že se zájemci o chystaném srazu včas dovědí. Sraz organizovali Mari1 a verbum.

  Sraz byl stanoven na 10:30 na autobusové nádraží Florenc, přičemž ti, kteří se chystali přijet vlakem, mohli požádat o doprovod z vlakového Hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Bohužel ne všichni se o této možnosti dověděli.

  Sraz na autobusovém nádraží, © Pralinka2

  Na místě srazu se sešli správci Alíka Mateas, Pralinka2 a Mari1, její žáci Josefka9, vrabcak7, Sandra, vrabcak5, Filípek, vikca09, hlavno, dále uživatelé Alíka řidičJiří, Kajko10, rex96, on1, verbum, MinaHoshi, kebaba, SVETLO, pastafarian, FrantaDinosaurus, Alfa-Beta, Garfíldek12, gabcahu1, a dále někteří rodiče některých účastníků. uvítali jsme se, verbum přednesl základní pokyny a šlo se na metro. Bohužel cestou na metro se nám tři účastníci nešťastnou shodou okolností ztratili a už jsme je nenašli, ani oni nás. Vzhledem k tomu, že se jednalo o téměř dospělé účastníky se schopností samostatného pohybu a orientace, jsme si ani nebyli jisti, zda se od nás neodpojili úmyslně, což bylo asi jedním z důvodů, proč jsme je nezačali okamžitě všemi prostředky hledat.

  Na stanici tramvaje, © Pralinka2


  Metrem a třemi tramvajemi jsme dojeli až na Loretánské náměstí, kde na nás čekali další dva účastníci srazu - zvěrolékař –MM– a s ním i současný majitel Alíka.

  Na Loretánském náměstí jsme se šli podívat na betlém v kapucínském kostele Panny Marie Andělské. Viděli jsme betlémské postavičky v životní velikosti a také jsme si vyslechli výklad o tom, co to je advent, co nám mají připomínat Vánoce, a řadu dalších zajímavých věcí. Po prohlídce betléma i kostela jsme si před Loretou pořídili skupinové foto (kde bohužel chybí ti tři, co se nám ztratili) a přesunuli jsme se směrem k Pražskému hradu.

  Před Pražským hradem jsme si napřed vystáli frontu na bezpečnostní kontrolu. Byla sice dlouhá hodně přes sto metrů, ale naštěstí poměrně rychle postupovala. Po vstupu do areálu Hradu jsme počkali, až si nás vyzvedl pán, se kterým bylo domluvené, že nám katedrálu ukáže. Viděli jsme nejen interiér katedrály,

  V katedrále, © Pralinka2


  ale mohli jsme se zblízka podívat i k varhanám, i ke hrobce českých králů, a do svatováclavské kaple, odkud vedou ty slavné dveře se sedmi zámky ke korunovačním klenotům. A dověděli jsme se také mnoho zajímavých věcí z naší slavné historie.

  Hrobka českých králů, © Pralinka2

  Po prohlídce katedrály jsme opustili areál Hradu a vydali se na metro na stanici Malostranská. Odtud jsme s přestupem na Můstku dojeli na Florenc, kde jsme zašli na jídlo do restaurace McDonald.

  Zatímco jsme obědvali v restauraci McDonald, víte, kdo se objevil venku před restaurací? Sám Alík osobně! Začal se procházet venku před restaurací, zdravil kolemjdoucí a asi čekal, zda si ho všimneme.

  Alík na Florenci, © Pralinka2


  Za chvíli se účastníci srazu postupně vyhrnuli ven, zdravili se s Alíkem, pořizovali si s ním společné fotky a Alík jim z košíku rozdával drobné dárky, například samolepky, propisky a podobně. Ještě chvíli jsme si s Alíkem povídali, a pak byl čas jít na autobusy a vlaky směrem domů.

  Část účastníků se odebrala na nedaleké autobusové nádraží a část se přesunula na Hlavní nádraží na vlak.
  Byl to jeden z mála srazů, kde bylo možné potkat Alíka osobně, a také jsme viděli některá místa, kam se jinak člověk těžko dostane. Škoda, že se tři účastníci ztratili, a taky je škoda, že někteří ohlášení uživatelé se vůbec nedostavili.

  Nějaké fotky ze srazu je možno vidět na adresách

  pralinka.venku.cz/srazalik52.php
  a
  1mari1.rajce.idnes.cz/Sraz%5fAlika%5fv%5fPraze%5f2.%5f12.%5f2017/

  Snad se zase podaří zorganizovat nějaký další sraz, a třeba někde, kde to někteří nebudou mít tak daleko.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 19. ledna 2018 v 15:50.
  Alfa_Beta v něm napsala:

  Vanilka-KOČIČKYYY: Jj, to je Mari1

  Příspěvek z 18. ledna 2018 ve 14:41.
  Vanillka-KOČIČKYYY v něm napsala:

  Ta blonďatá paní s brýlemi je Mari1?

  Alfa_Beta v něm napsala:

  Bodlák01: takže ty opovrhuješ sám sebou a myslíš si o sobě, že jsi ubožák?! Pokud je mi známo, taky ses přihlásil a nedostavil se (nebo dostavil? Myslím že ne, nevím), takže patříš do „nevychovaný party“. :);) (nebo ne? Sorry, jestli ne)