Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Srovnání Aqualandu a Aquapalace z mého pohledu

  vydáno  •  volný čas

  Je lepší Aqualand Moravia nebo Aquapalace Praha? V tomhle článku to zkusím co nejlépe porovnat, ať víte, za co radši utratit svoje přebytečné peníze! Byl jsem tam mimo sezónu, takže srovnám jen vnitřní prostory.

  Aqualand, © MrTheBest

  Aqualand i Aquapalace jsou asi nejvíce propagované vodní světy v ČR, kde se dá plavat, relaxovat i blbnout třeba na tobogánech.

  V normálních cenách (bez slev) jsou na tom celkem podobně, ale minimálně na Aqualand Moravia se dají sehnat celkem výhodné slevy, třeba na Slevomatu, občas i přímo na jejich oficiálních stránkách či na Facebooku. U Aquapalace jsem na slevu doposud nenarazil – pche, Pražáci nenažraní.

  Na plavání je lepší rozhodně Aquapalace Praha, je tam více plaveckých bazénů a takových uměle vytvořených řek, kde jsou třeba i kovové tyče, na kterých se dá ručkovat nebo se na ně věšet a tak.

  Aquapalace uvnitř, © Aquapalace Praha

  Ovšem do těchto areálů obvykle nechodíme primárně kvůli plavání, na plavání existuje hromada mnohem levnějších bazénů. Také se dá plavat zdarma v různých českých i zahraničních vodách nebo třeba někde v moři, takže když už platíme tolik peněz za něco takového, tak od toho čekáme něco víc než jen plavání, a to podle mě může nabídnout spíše Aqualand Moravia.

  mapa aqualandu, © Aqualand Moravia

  Co se týče tobogánů a skluzavek v Aquapalace Praha, tak mi většina z nich přišla dost nudná a pomalá, nejzábavnější tam je asi taková divoká řeka nebo tobogán v podobě trychtýře. Většina těch dalších jsou podle mě hrozně pomalé, sice jo, jede se tam i celkem dlouho, to jo, ale prostě já mám rád velké a rychlé sesuvy, když je tam nějaký ten adrenalin a tak, tyhle atrakce mi mnohem více vyhovovaly v Aqualandu Moravia. Tam je třeba skluzavka s názvem Kamikadze, kde je pocit pádu z velké výšky, nebo další skluzavka, u které si už nepamatuju název, ale sjíždí se ve dvou na takovém člunu a tam je taky pocit pádu z výšky. Tyhle dvě atrakce byly asi moje nejoblíbenější, pak i v Aqualandu mají takový ten trychtýř, nějakou rozbouřenou řeku a tak dále, takže atrakce má dle mého názoru rozhodně lepší Aqualand Moravia, dá se tam blbnout celé hodiny.

  adrenalium aqualandu, © Aqualand Moravia

  Občerstvení je v obou areálech placené zvlášť a není tam nic v ceně vstupného, při nákupu nějakého občerstvení přiložíte vždycky náramek s čipem a ono se vám to tam přičte a zaúčtuje, pak to zaplatíte při odchodu, když budete odevzdávat náramky. Co se týče cen a kvality, tak tady ani jeden z prostorů nemá nějakou vyšší úroveň než ten druhý, takže u obou takový průměr.

  A nakonec jsem vyzkoušel wellness a sauny, Aqualand má do těchto prostor vstup od 15 let, nebo myslím v neděli tam mají i takzvané dětské saunování, kdy tam mohou i mladší děti. V Aquapalace mají myslím jednu vyloženě dětskou saunu, ale nevím přesně, jak to funguje. Co se týče saunového světa v Aquapalace, tak je to tam docela příjemné na pohled, čisté a s velkým výběrem saun.

  sauna aquapalace, © Aquapalace Praha

  Jsou tam chladící i normální sprchy, nějaký bazén, kde se plave bez oblečení, a nějaké venkovní sauny a vířivky, kde jsem bohužel nebyl, jelikož se tam konala nějaká akce, takže tam byl zrovna vstup za hodně velký příplatek. Jo, a ještě po nás chtěli peníze navíc za zapůjčení prostěradla, které bývá normálně u saun zadarmo ke vstupu.

  bazén u saun Aquapalace, © Aquapalace Praha

  Co se týče wellness v Aqualandu Moravia, tak je to za mě zatím úplně nejlepší wellness, které jsem doposud navštívil, a to jsem jich navštívil docela dost, protože jsem odborník na lenošení a relaxaci. Ve wellness v Aqualandu je snad vše, co od toho jeden požaduje, mají tam vířivky, hodně velký výběr saun, nějaké ochlazovací bazény, pak různé procedury, kde se střídá chlad a teplo, venkovní bazén, který je úplně dokonalý, a dokonce tam mají i saunu, ve které je takový malý bazén, což je úplně skvělý, pak samozřejmě sprchy, takže na těchto prostorech moje hodnocení u Aqualandu výrazně stouplo. Jediné, co mi přijde jako škoda, je to, že tam nenabízí vstup jen do těchto prostor, ale lze to zakoupit jedině dohromady s vodním světem.

  vnitřní bazén Aqualandu, © Aqualand Moravia

  V obou areálech jsou myslím ještě masáže, nejspíš za příplatek a s rezervací, to jsem ale nevyužil, tak nevím, jak to přesně funguje. Také tam i tam bývá často hodně plno, tak se připravte, že si vystojíte frontu a na některých místech se na vás budou mačkat nějací umaštění špinavci, mohli by udělat nějaké limity vstupu, to by bylo fajn, aby tam nebylo tak narváno, ale jsou časy a dny, kdy tam budete skoro sami, jen to chce vychytat tu správnou dobu.

  Takže jestli máte dostupná obě místa a váháte, kam z nich se vydat, tak rozhodně doporučuji Aqualand Moravia, který je podle mě ve většině ohledů lepší než Aquapalace Praha. A navíc se tam mimo sezónu dá dostat i za přijatelnou cenu se slevami. Za Aquapalace Praha bych příště zaplatil maximálně tak 300 korun, aby se mi to vyplatilo, protože jsem se tam po několika hodinách začal nudit. Aqualand má podle mě ty ceny řekněme přijatelné vzhledem k tomu, že se tam nestane, že by tam byla extra nuda, zvlášť když se vám povede chytnout tu slevu (no, Češi by chtěli stejně nejraději všechno zadarmo).

  Je to takhle z mého pohledu, klidně vyzkoušejte obě místa a posuďte sami, co vám více vyhovuje. Užívejte a žijte naplno!

  Ceníky

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 2. června 2022 ve 20:13.
  MrTheBest v něm napsal:

  přesně, vychytat správný čas znamená mít skoro celý Aqualand pro sebe :D

  Příspěvek z 2. června 2022 v 17:11.
  brdik v něm napsala:

  Já byla jen v Aqualendu a bylo to boží !!!!
  naposledy letos 1. 1. 2022 a tak prázdný aqualend jste nezažili venkovní prostory jsme sice nenavštívily ale teploučký bazének venku, prázdné tobogány, žádná fronta, adrenalin, super oběd, večer osvětlené bazény.....
  lepší to nemohlo být

  Příspěvek z 1. června 2022 ve 23:11.
  MrTheBest v něm napsal:

  Nene, většina je pomalá :D