Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Staň se čarodějkou: Vyrob si čarodějnickou hůlku

  vydáno  •  Malá čarodějka
  Pozor, tentokrát je text určen výhradně dívkám! Hůlka k čarodějce neodmyslitelně patří. Je její prodlouženou rukou. Jak ji lze získat?

  YouTube, makoccino, © Internet

  V pohádkách a fantastických příbězích s nimi kouzlí čarodějky, víly i děti v čarodějnické škole. Zdálo by se, že mávnutím hůlky můžeme získat cokoliv. Prý stačí pronést magické slovo, hůlka zajiskří a vše kolem se změní. Tak je to ve všech filmových příbězích. Ale život není film. Ve skutečnosti to je trochu jinak.

  Magická hůlka

  Malá čarodějka

  Útlá knížečka Malá čarodějka otevírá dívkám svět čarodějnictví. Obsahuje sadu 21 karet a ukazuje jednoduché postupy, jak je vykládat. Najdete v ní návody k výrobě kouzelných amuletů a čar na lásku i přátelství. Postupně si v rámci seriálu některé z postupů představíme a společně naučíme. Takže příště: Jak vyrobit čarodějnickou hůlku.

  A pokud se již nemůžete dalšího pokračování dočkat, můžete si knížečku za 121,- Kč objednat například zde.

  z knihy Magická padesátka, Marcela Košanová
  Malá čarodějka, Marcela Košanová

  Hůlka je prodloužená ruka čarodějky. Je to vlastně anténa, která pomáhá získat spojení s vesmírem. Když čarodějka zvedne ruku, ve které drží hůlku, spojí se s vesmírnou silou, která do ní vstupuje skrze její „anténu“.

  Hůlka, jako správná anténa, přijímá i vysílá. Proto může čarodějka nejen přijímat vesmírnou sílu, aby mohla lépe překonat své potíže, ale může také vysílat svá přání, která se později vracejí.

  Když si čarodějka přeje nové kolo, nemůže si myslet, že jí za nějaký čas kolo spadne z nebe. To se určitě nestane. Čarodějka by si měla raději přát, aby dokázala splnit své povinnosti na výbornou a aby za to dostala kolo. Hůlka jí pak určitě dá nejen sílu ke splnění všech úkolů, ale vlastně i vytoužený dárek, který si zaslouží.

  Hůlka není hračka, čarodějky se k ní chovají s úctou. Proto mají čarodějnické hůlky své místo a používají se pouze na čarování.

  Kde takovou hůlku získat?

  Najdi si dřevěnou hůlku, která ti vyhovuje. Natři ji na černo a vyzdob podle svých představ. Když hůlka dobře uschne, tak si ji dej pod polštář a tři dny s ní spi. Každý večer před spaním ji pohlaď. Po třech dnech ji ulož na místo.

  Tvoje hůlka je připravena vysílat a přijímat sílu z vesmíru.

  Chceš si hůlku originálně vyzdobit?

  Co budeš potřebovat:

  • jídelní hůlky (dostaneš je při obědě v čínské restauraci namísto příboru)
  • tavnou pistoli a náplně
  • korálky a dekorace ke zdobení
  • akrylovou barvu a štětec

  Jak na to?
  Připrav si tavnou pistoli. Jakmile je dostatečně rozehřátá, nazdob nejprve širší konec hůlky. Navíc na něj můžeš přilepit například větší korálek. Následně dekoruj lepidlem hůlku dle vlastního vkusu, není třeba být úplně přesný. Na lepidlo můžeš dát navíc drobné korálky či jiné zajímavé dekorace.

  Když jsi spokojená, nech vše dobře zaschnout. Po ztuhnutí lepidla použij akrylovou barvu a štětec a vše důkladně přetři barvou. Nejprve z jedné strany a nech zaschnout. Po zaschnutí natři i zbývající stranu. Nech důkladně zaschnout.

  Zajímavé efekty vzniknou, když použiješ houbičku na mytí nádobí a některé prvky na hůlce jemně přetřeš troškou zlaté akrylové barvy.

  Podrobný návod v angličtině najdeš například v tomto videu:

  Magický kruh

  Kru je ochranný prostor. Čarodějka ho kolem sebe vytváří, když chce být chráněna nebo když se rozhodne čarovat.

  Vytvoření kruhu

  Vezmi si do ruky hůlku a nejprve ji nabik energií, potom zvedni ruku a vnímej, jak do ní proudí vesmírná síla. Nakonec kolem sebe opiš třikrát pomyslný kruh, a to po směru hodinových ručiček, Představ si hodiny, ukaž na dvanáctku a pokračuj k trojce, šestce, devítce a znovu ke dvanáctce.

  Stejným způsobem se otoč třikrát, pak je kruh uzavřen. Uvnitř kruhu je čistá energie, kterou jsi přitáhla svou hůlkou, bude tě chránit a bude ti v něm dobře.

  Jen v kruhu můžeš v klidu kouzlit nebo vyrábět své amulety.

  Když kruh splní svůj účel, to znamená, když skončíš se svou prací, musíš kruh otevřít. Otočíš se třikrát proti směru hodinových ručiček. Opět začneš na dvanáctce a pootáčíš se k devítce, šestce, trojce a znovu ke dvanáctce. Kruh nesmíš zapomenout otevřít, jinak by se kouzlo porušilo.

  Už víš, kdo jsou čarodějky, máš svoji čarodějnou hůlku, umíš si vytvořit svůj magický kruh. Nyní je potřeba, abys porozuměla některým čarodějným symbolům a vlivům na kouzlení. Příště prozradíme, co to je pentagram a jaký vliv má na čarování Měsíc.

  Chceš o čarodějnicích vědět víc? Zajímá tě historie, náboženství a historické souvislosti? Podívej se i na článek Marcela Košanová: Jsem čarodějnice a jsem na to hrdá.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 15. října 2017 v 16:07.
  dennisvet v něm napsal:

  Upřímně, třeba já minulý školní rok nedostala v prvním pololetí nic. A v druhém jsem dostala maximálně tak sádru na ruku :D

  Příspěvek z 15. října 2017 ve 13:28.
  Gattina v něm napsala:

  Trovertun: Ty jsi hloupý! Copak jsi to nečetl? Ta holka získá dost síly, aby zvládla např. Samé jedničky na vysvědcění a pak dostane to kolo. Sice trochu velký dárek, ale proč ne?

  Příspěvek z 27. března 2016 ve 23:34.
  Trovertun v něm napsal:

  Kolo

  A když si to kolo zaslouží, a budou přát tak jim z nebe spadne? :P To je lepší si na něj našetřit ne?11