Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Staň se čarodějkou: Základní pojmy, pentagram, vliv měsíce, runy

  vydáno  •  Malá čarodějka
  Pozor, tentokrát je text určen výhradně dívkám! Než začneme čarovat či vykládat karty, pojďme si projít některé základní pojmy, se kterými se ve světě čarodějek můžete potkat.

  Měsíc byl tak blízko Země, že jsme mohli pozorovat tzv. superměsíc. Lidé v Berlíně sledují úplněk superměsíce před jeho zatměním., © AP Photo/Gero Breloer

  Pentagram

  Pentagram je hvězda, která má všechny cípy navzájem spojené. Nosí v s obě čistou sílu, protože je to znak Venuše. Říká se jí hvězda mágů. Čarodějky ho používají jako ochranu před špatnými vlivy.

  Měsíc

  Malá čarodějka

  Útlá knížečka Malá čarodějka otevírá dívkám svět čarodějnictví. Obsahuje sadu 21 karet a ukazuje jednoduché postupy, jak je vykládat. Najdete v ní návody k výrobě kouzelných amuletů a čar na lásku i přátelství. Postupně si v rámci seriálu některé z postupů představíme a společně naučíme. Takže příště začínáme čarovat. Jak získat pozornost chlapce, který se ti líbí

  A pokud se již nemůžete dalšího pokračování dočkat, můžete si knížečku za 121,- Kč objednat například zde.

  z knihy Magická padesátka, Marcela Košanová
  Malá čarodějka, Marcela Košanová

  Měsíc je velmi důležitým pomocníkem, proto ho každá čarodějka vnímá a dobře zná jeho sílu. Než vyslovíš své přání nebo začneš čarovat, podívej se nejprve, jakou má měsíc podobu.

  Měsíc se neustále mění. Někdy je jako zářivá koule, jindy připomíná písmeno D, někdy je zase jako C a někdy není na obloze vůbec. Každý den je jiný a také jeho síla je každý den jiná.

  Úplněk
  Kulatý, zářivý měsíc má největší sílu. Plní přání a posiluje. Při čarování na přátelství je silným pomocníkem, pomůže ti splnit tvá tajná přání.

  Měsíc ve tvaru C
  Měsíc couvá, pomalu mizí z oblohy. Odtahuje potíže. Čarování při takovém měsíci ti pomůže odstranit nepříjemnosti.

  Měsíc ve tvaru D
  Měsíc dorůstá do úplňku. Takový měsíc přitahuje. Pomůže ti přivolat přátelství, ale také zvětšit úspěch.

  V den, kdy měsíc na obloze není, nabírá sílu pro svůj růst. Nebe je temné a ty ho nech odpočívat. Nic si nepřej ani nečaruj, počkej, až se ukáže.

  Runy

  Čarodějky používají také amulety, na které malují tajemné geometrické znaky. Těmto znakům se od pradávna říká runy. Každá z run má svého mocného patrona, který přes ni vyzařuje svou sílu. V dávných časech si lidé runy tesali do kamenů pro štěstí, ale také jimi psali, protože každá runa měla nejen tajemnou sílu, představovala rovněž písmo v abecedě.

  Dnešní čarodějky již runy do kamenů nevytesávají, ale malují je:

  Než začneš čarovat, najdi si kamínek. Pak na něj namaluj runu, kterou budeš potřebovat. O síle run a jejich tajemných příbězích se dozvíš víc v knize Kateřina v zemi Ásů.

  Už víš, kdo jsou čarodějky, máš svoji čarodějnou hůlku, umíš si vytvořit svůj magický kruh a rozumíš základním čarodějným symbolům a vlivům na kouzlení. Příště začínáme čarovat. Čeká tě kouzlo jak získat pozornost chlapce, který se ti líbí.

  Chceš o čarodějnicích vědět víc? Zajímá tě historie, náboženství a historické souvislosti? Podívej se i na článek Marcela Košanová: Jsem čarodějnice a jsem na to hrdá.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 17. srpna 2016 ve 20:12.
  Jenniffer v něm napsala:

  Reakce na MorellTM:

  Souhlasím, sice jsem teprve čarodějka-začátečnice, ale myslím, že když už někdo nějaké takovéto téma začne, měl by ho probrat opravdu do hloubky.25

  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na SHINeeGirl:

  Tím se netrap, ne každý boty se hodí na pentagram, ale jsou jiné způsoby, jak mít pěticípou hvězdu u sebe.

  MorellTM v něm napsal:

  Reakce na CountGrishnack:

  Vyrob si, předměty vyrobené doma jsou mnohem mocnější.