Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Staňte se... houslistou!

  vydáno  •  Jak se stát... · Hudba
  Už od první třídy chodím do základní umělecké školy v Bruntále, kde bydlím. Hraji na housle. Původně jsem měl hrát na klávesy, ale mamka šla na třídní schůzky do hudební školy a slyšela tam jednoho pana učitele hrát na housle. A tak mě přihlásila místo kláves na housle.

  Houslistka Vanessa Mae, © Profimedia.cz

  Jsem moc rád, že na tento úžasný, i když těžký nástroj, hraji. Do hudební školy chodím jednou týdně. Nedávno jsem si pustil na youtube.com Vanessu Mae - slavnou a skvělou houslistku, které se říká Mozart v sukni. Moc mě zaujala skladba kterou hrála jmenovala se Storm. Někdy si to taky pusťte.

  Říká se, že někdo má víc vyvinutou levou část mozku a ovládá tím líp umění - jako třeba hru na nějaký hudební nástroj, zpěv, ale také hraní v nějakém dramatickém kroužku. Ten, kdo má víc vyvinutou pravou stranu mozku, zase naopak dobře ovládá sport. Abych pravdu řekl, já moc do sportu nejsem - spíš do toho umění.

  Pokud byste se někdo chtěl přihlásit do hudební školy, poproste maminku, aby vás tam příhlásila, a pak si můžete vybrat, na jaký nástroj chcete hrát. Třeba na naší hudební škole si můžete vybrat housle, akordeon, klarinet, trubku, fagot, kytaru, klavír nebo klávesy. Vyučovaly se i bubny a cimbál, ale už se bohužel neučí. Ale ve vašem městě to může být jiné. Tak hodně štěstí s uměním!

  Vizitka autora článku na Alíkovi kuliocko

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 23. ledna 2009 v 18:45.
  Anina4 v něm napsal:

  housle

  Já hraju na housle 4 roky , něco mě na hraní baví a něco ne!!!!!!!!!!!!!!13121114272320  Ale doporučuju 19151641146671025242221

  Příspěvek z 22. ledna 2009 ve 20:17.
  LilQa v něm napsala:

  hrám..

  ja tiež hrám, ale nie na husle ale na flautu :D

  Příspěvek z 22. ledna 2009 v 19:52.
  Střelka v něm napsal:

  Housle-super nástroj

  Já hraju na housle pátým rokem 425a nevíc mě baví když hraju jenom co mě baví nebo nějaký živý písničky10