Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Staří lidé si zaslouží úctu a respekt

  vydáno

  Kdo to jsou staří lidé? Staří lidé jsou lidé vyššího věku. Dle mého názoru se člověk stává starým po dosažení šedesáti pěti let – tedy důchodového věku.

  Senioři, © pasja1000

  Proč si staří lidé zaslouží úctu a respekt?
  Protože staří lidé toho mnoho vykonali a mají mnoho zkušeností. Také vychovali své děti, dost pomohli předchozí generaci a řada z nich se stará i o svá vnoučata. Toto jsou důvody, proč si staří lidé zaslouží úctu a respekt.

  Jaká je ale realita?
  Staří lidé jsou často přehlíženi a omladinou odstrkováni. Nemají úctu ani respekt. Podle nejednoho náctiletého jenom překážejí a berou místa mladým, ambiciózním a nafoukaným lidem.

  Jak je možné zlepšit vztahy a chování mladých vůči starým lidem?
  Úplně jednoduše. Umožníme i důchodcům pracovat, pokud si chtějí přivydělat k důchodu. Staří lidé by také měli mít možnost předávat svoji moudrost a zkušenosti nové generaci, třeba svým vnoučatům.

  Jaký je můj vztah ke starým lidem?
  Myslím si, že starší lidé se většinou chovají lépe ve srovnání s většinou mladých lidí a lidí ve středním věku. Senioři ještě dbají na etiketu a morálku a jsou příkladem pro mladší generace. Netvrdím, že to neplatí i u mladších lidí, ale u starších lidí je to více znát. Zářným příkladem jsou moji prarodiče. Ti se ke mně vždycky chovají hezky a já k nim mám také dobrý vztah. I přes jejich vyšší věk jsou stále poměrně aktivní, věnují se aktivním koníčkům a chodí do společnosti. Maminka mého tatínka, moje babička, také ještě pracuje. Je uklízečka, a to je jí skoro 70 let! A Můj dědeček, tatínek mého tatínka, je zaměstnán u společnosti České dráhy.

  Úctu si samozřejmě zaslouží nejen lidé pokročilého věku, ale každý člověk, který dodržuje zákony České republiky a chová se příkladně.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 15. prosince 2019 v 8:51.
  JáJá1 v něm napsal:

  Ano pěkné, 5 tlapek.

  Matisek v něm napsal:

  Moc pěkné, dám ti pár tlapiček! :->

  Příspěvek z 8. listopadu 2019 v 7:21.
  smejky225 v něm napsal:

  Pracovat v 70 je dneska celkem běžné, mojí babičce bude za pár měsíců 77 a stále pracuje a dědovi je o něco méně a rovněž pracuje. Snad to nezjistí kopřiva.