Alíkovina

Starověký Egypt

vydáno  •  Historie

Nikdy bych asi o starověkém Egyptě nic nenapsala, ale začali jsme to brát ve škole a docela mě to zaujalo. A tak vám pár svých informací sem napíšu a jestli vás to zajímá, tak si přečtěte tento článek.

Pyramidy v Egyptě, © StockSnap

Starověký Egypt se nacházel na území dnešního Egypta. Nejvíc měst se nacházelo podél řeky Nilu, která je nejdelší na světě. Podle řeky Nilu se Egypt rozděloval na Horní Egypt a Dolní Egypt, byly 2 státy. Asi v roce 3 100 př. n. l. (před naším letopočtem) se státy spojily a vznikl tak jednotný stát.

Když se řekne „Egypt“, tak vás asi hned napadnou pyramidy. Egypt je velmi známý právě pyramidami. Pyramidy v Egyptě jsou posledním dochovaným divem ze Sedmi divů světa, což jsou stavby v oblasti Středozemního moře a na Středním východě. Pyramidy jsou ve tvarech jehlanu a patří k nejvyšším stavbám v historii. Jsou to hrobky, patřící zejména faraonům, ale i vysoce postaveným úředníkům.

V Egyptě pěstovali pšenici, ječmen a hrách. Psalo se tam hieroglyfickým písmem. V Egyptě vládli faraonové.

A jak už jsem psala, nejvíc měst se nacházelo podél řeky Nilu.
Proč?
Protože díky tomu měli lidé hlavně vodu, ale taky mohli pěstovat rostliny a chovat zvířata. Měli i potravu, jako třeba ryby.

Na obrázku jsou právě ty pyramidy.

Doufám, že se vám článek líbil a taky vás to aspoň trochu zaujalo jako mě.

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (10)

Příspěvek z 2. března 2018 ve 21:30.
BakerStreet v něm napsala:

Egypt je zajímavý.:-):-):-)

Příspěvek z 28. února 2018 v 11:10.
Julča05 v něm napsala:

lidara já to znám tak, že je nejdelší Nil a nejvodnatější Amazonka. Může to být i jinak ale myslím že se to takhle uvádí.

Příspěvek z 27. února 2018 ve 23:55.
Češtinář v něm napsal:

lidara: Obvykle se to uvádí, ale není v tom shoda. Někdy se považuje za nejdelší řeku Amazonka, někdy Nil, záleží na tom, jak se to měří.