Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Startuje taneční soutěž pro školky a školy The School Dance 2014

  vydáno  •  Škola a poznání · Tanec · Mediální partner
  Taneční soutěž The School Dance 2014 startuje letos také v České republice. Soutěž pro mateřské, základní a střední školy se koná od roku 2012 na Slovensku a po úspěšných dvou ročnících se pořadatelé rozhodli rozšířit The School Dance 2014 do České republiky a Polska. Jedná se tak o největší taneční soutěž pro školy ve střední Evropě.

  K účasti na The School Dance vás zve i Táňa Pauhofová, © The School Dance 2014

  Cílem soutěže je přivést žáky a studenty k pohybu a ke kreativnímu a smysluplnému využívání informačních technologií. Kromě tanečních videí musí školy vytvořit interaktivní materiál věnovaný svému regionu.

  Pořadatelem The School Dance 2014 je nezisková organizace Edulab a taneční akademie Dansovia. V České republice je partnerem soutěže společnost Edulogy. "Fakt, že děti i mládež mají málo pohybu, se stává problémem i u nás. Ministerstvo školství navrhuje situaci řešit hodinou tělocviku navíc. My říkáme – zapojte se do soutěže The School Dance 2014 a začněte trénovat. Víme, že dnešní děti a mládež tráví u počítače čím dál tím více času. Pokud je to v rámci vzdělávání, jsme pro a maximálně to podporujeme. Ale ve svém volnu by měly myslet také na dostatek pohybu a aktivní zábavu," říká k soutěži Richard Valenta, ředitel společnosti Edulogy.

  Ve všech zapojených zemích soutěž probíhá ve dvou kategoriích. V Best Dance jde o nejlepší taneční vystoupení. V kategorii Local Dance mají soutěžní videa co nejlépe prezentovat jednotlivé regiony České republiky, Slovenska a Polska prostřednictvím tance. Styl tance v této kategorii není přesně určen, může se jednat o folklórní tance nebo třeba klasiku či hip-hop. Podmínkou je provázání videa s regionem, tedy s významným místem, událostí, tradicí či zvyky dané oblasti. Nad Local Dance převzal záštitu Slovenský lidový umělecký kolektiv SĽUK.

  V obou kategoriích musí soutěžící školy kromě videa připravit také jeden interaktivní materiál zaměřený na prezentaci regionu, ze kterého škola pochází. Soutěžící mají na výběr interaktivní plakát nebo interaktivní prezentaci.

  Soutěž je určena mateřským, základním a středním školám, které se mohou registrovat a nahrát svá soutěžní videa na web www.schooldance.cz do 30. dubna 2014. Každá škola se může zaregistrovat pouze jednou a může přihlásit maximálně 3 soutěžní videa o maximální délce 3 minut. Hlavní záštitu nad soutěží převzal Digitální lídr SR Peter Pellegrini.

  Registrace a informace o soutěži jsou dostupné na: www.schooldance.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!