Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šťastné a veselé

  vydáno  •  Povídky
  Tahle povídka pojednává o tom, jak bláznivá Novákovic rodinka prožívá svátky a jak se dokáže všechno pokazit. Proč by Vánoce nemohly být takové?

  vánoce, © mh

  Nastal svátek klidu, míru a pohody VÁNOCE. V kuchyni smrdí ještě nevyhozené, seškvařené cukroví. Vánoční stromeček máme nazdobený už od října. Mámě se strašně zalíbily punčochy na krbu, proto jsme to tenhle rok zkusili. Protože nemáme krb punčochy visí na radiátorech.

  Ráno můžeme očekávat návaly babiček, dědečků, tetiček a strýčků a já nevím koho ještě. S bráchou jsme si všimli, že nám do punčoch cpou různé pomeranče, mandarinky, ananas a banány. Máma s tátou se snaží v kuchyni vykouzlit jídlo, ale bohužel nejsou dobří kouzelníci ani kuchaři. Jejich bramborový salát vypadá jako pět let starý a o jejich přeslazené čočkovce ani nemluvím. Masem nás naštěstí zásobuje babička Věra. S mírným zvracením a žaludečními vředy jsme přežili tu matlaninu od našich. Jak se říká to nejlepší nakonec.

  Vím, že se bramborový salát jí s masem, ale my si ten humus radši rychle odbudem. Máma už naservírovala babiččino maso. Brácha se ještě protáhnul, jenže se zamotal do řetězu okolo stromečku a převrhnul ho na naši jedlou část štědrovečerní večeře. SUPER! Teď budeme mít maso s mírnými podtóny jehličí a střepů od baněk. Radši jsme si objednali pizzu jako každý rok. Když jsme otevřeli punčochy linul se po celém bytě pronikavý odér rozmačkaných banánů, od nahnilého ananasu, stejně jako mandarinky a plesnivý divně vypadající pomeranč. FUJ! Ostatní dárky docela ušly.

  No řekněte, kdo by chtěl mít takové Vánoce??? Šťastné prožití svátků přeje Novákovic rodinka...

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 12. října 2018 v 10:46.
  číča800 v něm napsala:

  vtipné:-D:-D

  Příspěvek z 3. ledna 2017 v 16:27.
  bino v něm napsal:

  Reakce na Novakovicrodinka:

  Tak to je fajn,že jsi přežila a máš očem psát21ať žijí průšvihy a trapasy16

  Příspěvek z 3. ledna 2017 ve 13:50.
  Novakovicrodinka v něm napsala:

  Reakce na bino:

  Už jsem poslala dvě o Novákovic rodince a o nešem psovi. Zatím nevím jestli Na Alíkovi budou, protože jsem nedostala potvrzovací email. A ohledně toho stromečku...
  Já jsem byla tak šikovná o stromek shodila25