Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šťastné návraty z daleka i blízka

  vydáno  •  Doma a ve světě · Cestování · Prázdniny
  Už to vypuklo! Ve všech městech, vesnicích, na celém území naší republiky... Epidemie se šíří velmi rychle a nikdo ji nedokáže zastavit. Neexistuje žádné očkování, žádná protilátka. Všichni jsou nakaženi. Hlavně tedy děti, právě je nejvíce zasáhla infekce, která má dvouměsíční trvání. No jasně – nastaly nám letní prázdniny!

  Kitzbühelské Alpy - turistika s dětmi, © Kitzbüheler Alpen Marketing - J.Hoelzl

  Už máte to podivné mravenčení v břiše? Balíte si věci a nedočkavě pozorujete ručičky na hodinkách? Kufr je nacpaný až po okraj a zip jde sotva dopnout. Táborový poukaz leží na kuchyňské lince a vy už se nemůžete dočkat kamarádů, jídla z ešusu a ledové vody v řece. Jaká bude letos celotáborová hra? Přibudou nové děti? Jiní vedoucí? Uvaří kuchařky na přivítanou opět guláš s chlebem? Páni, už aby troubil autobus, který nás doveze do staré a tolik známé osady!

  Nebo míříte s rodiči k moři? Rvete pod ručník ještě šnorchl, opalovací krém a ty nové plavky, co mamka koupila na poslední chvíli. Za několik hodin vám usměvavá letuška podá cucací bonbón a vy se vzdušnou cestou přemístíte ke slané vodě, mušličkám a horkému písku.

  Třešňová bublaninaA možná vám už volal děda, že babička upekla rybízovou bublaninu a zítra na vás oba počkají u vlaku. Nejkrásnější prázdniny jsou stejně u nich. Velikánská peřina nasává sluníčko a postel vám zahřívají dvě koťata. Na dvoře už čeká třeba pes, se kterým si den užijete za každého počasí. A staří kamarádi zapískají u plotu a vy sednete na kolo a do očí vás bude šlehat letní vítr.

  vzpomínky

  Můj táta vymýšlel lesní výpravy do tajných skal. Pekli jsme maso na ohni a spali pod širákem.

  Mamka dokázala do krosny zabalit vše potřebné a brácha uměl vyprávět do noci praštěné příběhy.

  Měli jsme pramici, do které teklo, ale na chytání ryb stačila.

  Někdo zůstává doma a konečně si dočte knížku, na kterou prostě není ve školním roce čas. S taťkou přebudujete dětský pokoj a mamka vymyslí výlet na starý hrad. S bráchou budete hrát do noci karty a ségra vás možná vezme do kina. Nacpete se popcornem, projdete osvětlené ulice, tajně si koupíte ještě zmrzlinu s čokoládou a prázdninový čas si užijete i ve městě.

  Já o prázdninách taky jezdila pod táborový stan. Hrozně ráda dýchala tu podivnou vůni celty a vzpomínky na romantické večery u táboráků mám v hlavě ještě dnes. Proplouvala jsem letní dny i pod mořskou hladinou, či na palubě rybářské lodi. Proběhly i diskotékové akce, letní kina a vandry přímo za nosem. I pro mě babička pekla koláče a děda mě učil chytat raky, udit klobásy a skládat jablka do moravského sklípku.

  Je fakt úplně jedno, kam vyrazíte na prázdniny. Jen mějte na paměti, že vedle vás by měl být člověk, kterého máte rádi. Který vás bude držet za ruku při letní bouřce a budete se společně smát až do příjemné bolesti břišních svalů. Se kterým i obyčejný den dostane nádech dobrodružství a nevšední lesk.

  Ať se vám letošní prázdniny vydaří na suchu i na vodě. Ať zvládnete všechna přistání i vyplutí. Přeji šťastné konce všech vašich prázdninových cest. A lehké návraty bez šrámů na těle i na duši. Načerpejte hodně sil a pozitivní energie. Aby do školních lavic, na začátku září, usedly jen spokojené, usměvavé a pohodové děti... A pokud se budete o své zážitky podělit, napište o nich do Alíkovin.

  virtuální cestování

  Že zrovna musíte být doma? Využijte internet k netradičním toulkám. Díky webu www.virtualtravel.cz můžete projít poutní mísa i několik měst. Ocitnete se mezi dinosaury, v sibiřském lese, v muzeu i na zámku. Mrknete se na známé aquaparky, hrady a divadla. Spatříte krásné galerie i rozpadlé zříceniny. A tak třeba objevíte inspiraci pro svou příští výpravu.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Májinta v něm napsala:

  Reakce na macýs:

  jj taky to tak beru =)

  Příspěvek z 8. července 2010 v 9:11.
  Luccie v něm napsal:

  Dovolená a moře

  Tenhle rok jedem na dovolenou na Šumavu a příští rok jedem k moři do Itálie do města Caorle111261625

  macýs v něm napsala:

  Tábor!!!

  Já jedu na tábor...Autobuském =) jinak Míšo,mě se na táboře spí dobře bez rodičů =D...Celej rok doma tak si aspoň od nich na 14dní  odpočnu =D25425