Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Stavební spoření se hodí i pro nejmenší členy rodiny

  vydáno  •  rodičům
  Stavebko má u nás dlouholetou tradici. Umožňuje zhodnocení úspor a je optimální cestou k financování bydlení. Zvlášť výhodné je v případech, kdy rodiče chtějí své dítě finančně zabezpečit do budoucna. Tento základ jim bezesporu usnadní cestu do dospělosti.

  Ilustrační foto, © ČMSS

  Stavební spoření je na trhu už dvě desetiletí a je stále populární. Nebýt jeho zavedení, mnoho lidí u nás nemá dnes takové úspory. Za dvacet let existence tohoto systému jím prošla prakticky celá populace.

  Alíkova soutěž s Liškou

  Do 4.3. hrajeme v sekci Soutěže s Liškou o 5 plyšových lišek.

  Lišák

  V posledních několika letech se sice o jeho osudu dost spekulovalo a jednalo, ale k žádným změnám v podstatě nedošlo. Podmínky zůstávají stejné, naproti tomu úroky na spořicích účtech klesají. Stavební spoření má nezastupitelnou roli zvláště při financování bydlení. Peníze občanů jsou přitom i v tomto případě ze zákona pojištěny a výnos je stále solidní. To je také důvod, proč se rodiče či prarodiče zajímají o založení stavebního spoření pro děti.

  Speciální nabídka na trhu

  Většina rodičů se snaží svému dítěti něco naspořit, než začne samo vydělávat nebo na dobu, až se bude chtít osamostatnit a pořídit si vlastní bydlení. Rostislav Trávníček, ředitel komunikace Českomoravské stavební spořitelny, k tomu dodává: "Mnoho rodičů chce své děti ochránit nejen fyzicky, aby se nezranily nebo aby jim někdo neublížil. Snaží se je zabezpečit i finančně. Úroky na účtech v bankách jsou zanedbatelné a investovat se Češi často bojí. Jde o peníze pro jejich nejmenší, nechtějí tedy riskovat ztrátu. A právě pro ně je vhodné stavební spoření. Uvědomujeme si to, a proto se snažíme nabízet dětské smlouvy ještě výhodněji než dřív."

  Solidní výnos s minimálním rizikem

  Mezi specifika stavebního spoření patří skutečnost, že vedle ročního výnosu z vkladů ve výši až 2,4%* nabízí také možnost získat až dva tisíce korun státní podpory. Když ji započítáme do celkového zhodnocení, dostáváme se až na 5,4%** ročně. A to je výnos, který při stejném - v tomto případě nulovém - finančním riziku nedokáže nabídnout žádný jiný produkt.

  Při uzavření smlouvy u ČMSS navíc děti mladší 18 let dostanou i nadále až tisícikorunovou prémii. Pokud se rozhodne spořit se svým potomkem i rodič, pak je možné využít i vedení účtu pro dítě až na 7 let zdarma. Podmínkou je uzavření obou smluv v 1. čtvrtletí tohoto roku.

  Od výhodného spoření k levnému úvěru

  Vedle bezpečného zhodnocování úspor ale stavební spoření představuje i další výhodu. Svými vklady si totiž každý vytváří nárok na úvěr - třeba pro první "dospělé" bydlení.

  Rostislav Trávníček upřesňuje: "Kromě toho, že úspory lze zhodnotit až 5,4% ročně při nulovém riziku ztráty hodnoty vložených peněz, má dítě v budoucnu možnost čerpat úvěr na bydlení s nižší úrokovou sazbou, a to již od 2,95 procenta. To jiné druhy spořicích produktů nezaručí."

  *Platí zpětně při splnění podmínek programu Pravidelné spoření po dobu 9 let.
  **Platí zpětně při splnění podmínek programu Pravidelné spoření po dobu 6 let.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 25. února 2014 v 19:18.
  Andrew-Deer v něm napsal:

  Reakce na Marťa1222000:

  Proto to je asi přiřazené k tématu "Rodičům" a ne "dětem". -,-

  Příspěvek z 22. února 2014 ve 23:25.
  Marťa1222000 v něm napsala:

  Článek pro děti?

  Tomuto článku mají rozumět děti? Přečetla jsem ho a tak tak jsem z toho NĚCO pochopila...6 Je to propagace...., ale určená dětem??? Já myslím, že je to tady spíš omylem.