Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Stěhování

  vydáno  •  Povídky
  Kdo se ještě nikdy nastěhoval a od narození bydlí na stejným místě si myslí, že je to nuda. Ale stěhovat se, to není žádná legrace.

  V novém sídle třebíčského Domu dětí a mládeže finišují poslední práce a začíná stěhování. V bývalém průmyslovém areálu by se zázemí pro dětské kroužky mělo otevřít už 19. ledna., © MAFRA

  Když mně byli čtyři roky a mému bratrovi tři roky, museli jsme se stěhovat pryč. Daleko od babičky. Mamce dělala peklo a tak jsme bydleli v domě pro matky s dětmi ( azylový dům). Tam jsem nějaký ten čas byli.

  Když byla šance se odstěhovat, že pomůže sehnat byt. Mamka a ten pán se do sebe zamilovali a tak jsme bydleli s ním a jeho rodiči (babička a děda) mohli jsme jim tak říkat. O dva roky později mně bylo šest a bratrovi pět, když se nám narodil další sourozenec bratr. Nejmladšímu bratrovi byli dva roky když nás opustil 24.12. „Táta“. Žili jsme sami a mamka se chtěla odstěhovat zase za rodinou 255 km.

  Už jsme tedy balili věci a pomalu vše stěhovali za moji pravou babičkou i školu jsme rušili, když už bylo skoro vše zařízené, začalo peklo a hádky a tak jsme jeli zase nazpět do naší vesnice. Bydleli jsme tam deset let. Jak to na vesnici občas chodí, tak jsou neshody, pomluvy, atd. Mamka to už nezvládala a šli jsme do menšího města. Naštěstí byli letní prázdniny, takže se nic nekomplikovalo. Já i oba moji bratři jsme měli ve městě školu.

  Ve městě jsme bydleli rok v jednom bytě, ale tam nám to nevyhovovalo (velké místnosti a stropy) a tak v zimě, přímo ve sněhu jsme se stěhovali o 200 m. Ve městě žijeme čtyři roky a v tomto bytě už jsme tři roky. Máme tu problémy se sousedy. Jsou to důchodci a tak nás prudí. Mamka chce jít pryč. Já to odmítla. Mám toho stěhování dost.

  Stěhovat se, to je hodně moc věcí. Vše zabalit do krabic a stěhovat nábytek no hrůza. Navíc bydlím jen s mamkou a bratry. Takže jsme stěhovali já, mamka a můj bratr. Na stěhováky nemáme finance a tak jsme stěhovali naším autem a půjčeným vozíkem za auto. Buďte rádi že se nemusíte stěhovat.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  terikadockalova v něm napsala:

  mírně chápu

  Když mi bylo jedenáct (teď je mi třináct) jsem napočítala čtrnácté stěhování...kvůli stálému stěhování jsem si nikdy nedokázala najít dlouhodobé dobré přátele a vlastně jsem ani nikdy nechápala přátelství mých spolužaček, které už spolu kamarádí třeba od čtyř let a jsou kamarádky do teď...jediná výhoda je v tom, že když se přestěhuješ na jiné místo, dál od toho minulého, tak začneš od znova...což příklad u mě je velmi komický, protože když by kdokoli srovnal mé já na několika místech mého bydliště, tak by se divil jak jsou rozdílná....

  Příspěvek z 26. října 2015 ve 22:28.
  on1 v něm napsal:

  stehovani

  My jsme se stehovali z vesnice do mesta pred peti roky