Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Stezka v oblacích - Dolní Morava

  vydáno  •  Cestování

  Už dlouho jsme si říkali, že si vyjedeme na výlet. A tak v sobotu 15. srpna jsme se konečně odhodlali a jeli jsme.

  stezka v oblacích - Dolní Morava, © Šároušek

  Už hrozně dlouho jsme si říkali, že si vyjedeme na výlet. A tak v sobotu 15. srpna jsme konečně jeli. Cesta od nás tam je asi 115 km. Než jsme tam dojeli, tak to trvalo 2 a půl hodiny. Při cestě bylo pár zastávek. Když jsme konečně dojeli na Dolní Moravu, tak jsme se přezuli do turistické obuvi a vydali jsme se na cestu. Byla možnost jet i lanovkou, ale my jsme šli pěšky. Cesta byla strašně klikatá. Já s brášky jsme šli cestou po kamenech, která byla kratší, ale šlo se tam hůř. Mamka s tátou a s babičkou šli rovnou cestou a ta byla delší. Cesta po kamenech, kterou jsme šli my, byla náhodou vtipná. Hodně jsme se nasmáli a udělali mnoho krásných fotek.

  Několikrát jsme totiž zakopli. Když jsme tam vylezli, počkali jsme chvíli na maminku, tátu a babičku. Na to, že babička vyšla tak velkou túru, tak spolu s mým bratrem na rozhlednu nešla. Zaplatili jsme vstupné. Nó a tak jsme šli. Byla to výška, ale mně to problém vůbec nedělalo. Tato rozhledna je ve výšce asi 1116 metrů. Byla tam také síť, v které se dalo prolézt nahoru. Tam sem lezla pořád. Nahoru a zase dolů. Úplně nahoře byla tlustá děravá síť, přes kterou se chodilo, leželo se na ní a všechno možné. Nakonec jsme tam dotáhli i maminku, ale ta se hodně bála.

  Cesta po rozhledně , © Šároušek

  Potkali jsme tam i hodně jiných národností. Je dobře, že je naše republika tak navštěvovaná. Po prohlídce jsme přemluvili babičku a šli jsme tou kratší cestou po kamenech. Když jsme se setkávají dolů, tak babička říkala, že kdyby věděla, jak je ta cesta rychlá a jednoduchá, tak by tudy šla i cestou tam. Došli jsme k autu a jeli jsme se najíst. Dále jsme jeli za tetou a strejdou do Ostravy. O tom vás ale povím někdy jindy. A tady vám povím pár zajímavostí. Třeba že stezka je ve tvaru nočního motýla nebo že byla otevřena v roce 2015. Doufám že se vám článek líbil. Čauky mňauky.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 12. prosince 2020 v 19:38.
  FenečkaEjmi v něm napsala:

  Krásný článek. ok Asi tak v roce 2016 jsem tam taky byla a moc se mi to líbilo. :-)

  Příspěvek z 9. prosince 2018 ve 13:35.
  Šároušek v něm napsala:

  supeer a diky

  Příspěvek z 8. prosince 2018 v 16:06.
  žofka10 v něm napsala:

  Jů, tam jsem taky byla :)