Alíkovina

Stezka v oblacích - Dolní Morava

vydáno  •  Cestování

Už dlouho jsme si říkali, že si vyjedeme na výlet. A tak v sobotu 15. srpna jsme se konečně odhodlali a jeli jsme.

stezka v oblacích - Dolní Morava, © Šároušek

Už hrozně dlouho jsme si říkali, že si vyjedeme na výlet. A tak v sobotu 15. srpna jsme konečně jeli. Cesta od nás tam je asi 115 km. Než jsme tam dojeli, tak to trvalo 2 a půl hodiny. Při cestě bylo pár zastávek. Když jsme konečně dojeli na Dolní Moravu, tak jsme se přezuli do turistické obuvi a vydali jsme se na cestu. Byla možnost jet i lanovkou, ale my jsme šli pěšky. Cesta byla strašně klikatá. Já s brášky jsme šli cestou po kamenech, která byla kratší, ale šlo se tam hůř. Mamka s tátou a s babičkou šli rovnou cestou a ta byla delší. Cesta po kamenech, kterou jsme šli my, byla náhodou vtipná. Hodně jsme se nasmáli a udělali mnoho krásných fotek.

Několikrát jsme totiž zakopli. Když jsme tam vylezli, počkali jsme chvíli na maminku, tátu a babičku. Na to, že babička vyšla tak velkou túru, tak spolu s mým bratrem na rozhlednu nešla. Zaplatili jsme vstupné. Nó a tak jsme šli. Byla to výška, ale mně to problém vůbec nedělalo. Tato rozhledna je ve výšce asi 1116 metrů. Byla tam také síť, v které se dalo prolézt nahoru. Tam sem lezla pořád. Nahoru a zase dolů. Úplně nahoře byla tlustá děravá síť, přes kterou se chodilo, leželo se na ní a všechno možné. Nakonec jsme tam dotáhli i maminku, ale ta se hodně bála.

Cesta po rozhledně , © Šároušek

Potkali jsme tam i hodně jiných národností. Je dobře, že je naše republika tak navštěvovaná. Po prohlídce jsme přemluvili babičku a šli jsme tou kratší cestou po kamenech. Když jsme se setkávají dolů, tak babička říkala, že kdyby věděla, jak je ta cesta rychlá a jednoduchá, tak by tudy šla i cestou tam. Došli jsme k autu a jeli jsme se najíst. Dále jsme jeli za tetou a strejdou do Ostravy. O tom vás ale povím někdy jindy. A tady vám povím pár zajímavostí. Třeba že stezka je ve tvaru nočního motýla nebo že byla otevřena v roce 2015. Doufám že se vám článek líbil. Čauky mňauky.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (16)

Příspěvek z 9. prosince 2018 ve 13:35.
Šároušek v něm napsala:

supeer a diky

Příspěvek z 8. prosince 2018 v 16:06.
žofka10 v něm napsala:

Jů, tam jsem taky byla :)

Příspěvek z 8. prosince 2018 ve 14:38.
VikiKlára v něm napsala:

Mooc hezké