Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Stolní hry pro malé i velké cestovatele

  vydáno  •  Volný čas doma · Předškolákům · Rodina · Hry, hračky
  Zatímco ti nejmladší hráči se mohou díky hře Želví závody pohybovat pomalým tempem po svém nejbližším okolí, ti starší si díky hře Trans Evropa mohou dovolit výlet dlouhý stovky kilometrů. Pokud budete znát odpovědi na naše soutěžní otázky a budete mít navíc i trochu štěstí, pak můžete jednu z těchto stolních her vyhrát.

  Hra získala ocenění Dětská hra roku 2005, © archiv

  Někdo nejraději hraje stále stejné hry, jako třeba Člověče, nezlob se. Pokud ale patříte spíš k těm, které láká objevovat a zkoušet hry méně známé, pak vám dnes dvě představíme.

  Tu první - Želví závody - už mohou hrát pětiletí předškoláci, s tou druhou - Trans Europa - si mnoho zábavy mohou užít hlavně ti starší.

  Budování železniční sítě po evropském kontinentu navazuje na hru Trans America a je určeno hráčům od osmi let, ale zabaví se s ní i dospělí.

  Želví závody

  Želvy mají málokdy naspěch – ale někdy mají taky ony důvod ke spěchu například proto, aby se co nejrychleji dostaly k zelenému šťavnatému salátu na druhém konci louky. A protože nejsou obzvlášť vytrvalé, pokoušejí se často vylézt na záda jiné želvy, aby se nechaly trochu poponést.

  Ve spěchu a shonu se často stává, že nějaká želva běží špatným směrem, ale nakonec se přece jen první želva dostane do záhonu se salátem a začne si s požitkem pomlaskávat.

  Hra Želví závody získala cenu kritiky Dětská hra roku 2005 a byla nominována na ocenění Kinderspiel des Jahres 2005. Hra je určena pro 2-5 hráčů od 5 let.

  Trans Europa

  Trans EuropaJednoduchá, rychlá, zábavná a poučná hra. Principem je spojit železnicí všech pět náhodně vybraných měst na mapě. Hráči se mohou napojit na protivníkovu železnici a tak si zkrátit délku stavby. Hráč musí odhadnout kam mají protivníci namířeno a využít toho.

  Po spojení všech pěti měst hráč skončí hru a ostatní hráči dostávají trestné body za chybějící koleje. Za každý trestný bod se soupeřova lokomotiva posouvá blíže ke srázu. Hraje se nová hra a to se opakuje, dokud nespadne jednomu z hráčů lokomotiva ze srázu.

  Hra Trans Europa získala cenu kritiky Hra roku 2004, ocenění Mensa Select 2003, nominace na Spiel des Jahres 2002 a Hra roku 2005.

  Bonus pro čtenáře Alík.cz

  Corfix logoVšechny produkty společnosti CORFIX DISTRIBUTION s.r.o. můžete koupit s akční slevou 15 % v e-shopu společnosti na adrese obchod.corfix.cz.

  Pro uplatnění slevy uveďte v objednávce heslo "Alík1". Platnost slevy končí 31. 1. 2011.

  Další zajímavé články:

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.