Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Stop ničení deštných pralesů

  vydáno  •  Příroda

  Palmový olej, co to znamená pro zvířata a jak je možné je ochránit.

  Slon pralesní , © Bucharka

  Kvůli palmovému oleji se kácí deštné pralesy. Také se ale zabíjí orangutáni. Ničí se jim tím jejich životní prostředí. Nemají kde žít a někteří jsou zastřeleni, protože jim překáželi při kácení stromů deštného pralesa. Malý orangutan si tak přichází o rodinu a vyrobila se pro ně škola, lidské učitelky je tam učí lézt po stromech, že jsou hadi nebezpeční a to, co by je normálně učila jejich matka, která byla třeba zabitá, protože překážela. Normálně jsou malí orangutánci s matkou 8 let, než ji opustí, to znamená, že se toho od matky učí opravdu hodně. Ale ne už nemají kde žít kvůli tomu, že se tam místo těch stromů normálního deštného pralesa, kde bylo spousta stínu a vlhka, dávají palmy, kvůli tomu nemají zvířata kde žít. Nemají místo, kde by se usídlili, a kvůli tomu se dostávají do zoologických zahrad a tak dále.

  Ale kdyby se omezil nákup potravin s palmovým olejem, tak oni by přestali ničit deštný prales. S kamarádkou jsme se rozhodly, že vyrobíme i plakáty, aby lidé přestali nakupovat tolik palmového oleje. Problémem je, že palmový olej se dává i do zubních past, sprchových gelů a skoro do každého jídla, palmový olej sám o sobě je velmi drahý. Proto mají dost peněz, aby tam pěstovali palmy a káceli stromy. Teď už je v deštných pralesech i málo ptáků a vůbec jiných zvířat. Kvůli palmovému oleji teď nemají zvířata kde žít, dokonce se i zabíjejí. Vždyť jsou nevinná, za nic nemůžou, jenom kvůli tomu, že se tisknou peníze. Lidi zajímá jenom byznys a nic jiného, zajímá je, kolik vydělají peněz a ne kolik způsobí nepříjemností, kolik se zabije zvířat a jak ničí přírodu. Jednou bude celá zem jenom z betonu a nebudeme mít vůbec jak dýchat, protože lidi vůbec nepřemýšlí.

  To jsem vám chtěla říct.

  Nikola

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (28)

  Příspěvek z 29. prosince 2019 v 8:38, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Už jsem přečetla ;-);-);-):-c;-(:-c;-(;-(;-(

  Příspěvek z 27. prosince 2019 v 9:07.
  Adee v něm napsala:

  Diskuzi nečtu ani článek

  1. neměly by se moc ničit ale trochu se budou ničit vždy.
  2. tam můžou sázet nové stromky ale tady u nás většina "zemře " kvůli kůrovcovi málo vody a jeho malou sílou
  VikiKlára v něm napsala:

  Bucharku: Kdo ,,my"? Je dobře že se o to zajímáš a to,že deštné pralesy umírají ti není lhostejné... Ale zrovna ti,kteří jim nejvíc škodí,si tento článek bohužel stejně nepřečtou. Příjde mi,že právě Evropa se oralesům snaží jít vstříc... Ale třeba v Asii se o to skoro nikdo nezajímá. Tímto to vše ale samozřejmě nechci shazovat na Asii.