Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Stop ničení deštných pralesů

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 29. prosince 2019 v 8:38, upravený vzápětí.
  Adee v něm napsala:

  Už jsem přečetla ;-);-);-):-c;-(:-c;-(;-(;-(

  Příspěvek z 27. prosince 2019 v 9:07.
  Adee v něm napsala:

  Diskuzi nečtu ani článek

  1. neměly by se moc ničit ale trochu se budou ničit vždy.
  2. tam můžou sázet nové stromky ale tady u nás většina "zemře " kvůli kůrovcovi málo vody a jeho malou sílou
  VikiKlára v něm napsala:

  Bucharku: Kdo ,,my"? Je dobře že se o to zajímáš a to,že deštné pralesy umírají ti není lhostejné... Ale zrovna ti,kteří jim nejvíc škodí,si tento článek bohužel stejně nepřečtou. Příjde mi,že právě Evropa se oralesům snaží jít vstříc... Ale třeba v Asii se o to skoro nikdo nezajímá. Tímto to vše ale samozřejmě nechci shazovat na Asii.

  Příspěvek z 26. prosince 2019 ve 22:53, upravený po 14 minutách.
  lékařský v něm napsal:

  Jo! Nevypouštěj odpad, nenič ozón a nekácej pralesy! Copak ty si myslíš, že za to může cela populace lidí, že nějaký inteligent chce schrábnout co nejvíce peněz? Pokud ne, tak prosím nepiš „My lidé“. Někdo si to může vzít osobně... :-|
  Již jsem to psal, tak pardon za ostřejší komentář. Doporučuji číst všechno v diskuzi a pak na ní reagovat.
  Samozřejmě se tahle situace řeší, pralesy jsou myslím i chráněné zákony, ale on se vždycky najde nějaký opět inteligent, který to bude dělat na černo a nebude sám. Bude takovýhle „inteligentů“ více. :-(

  Bucharka v něm napsala:

  Jenže to není jen o zvířatech. Mi lidé se vlastně snažíme zemřít. Deštné pralesy, oceány- stromy, chaluhy z toho je nejvíce kyslíku. Nejen, že ničíme ozonosféru ale kanácíme pralesy a vypouštíme odpad do oceánů. Tak si to dál neřešte a nechte abychom vyhynuli mi a i ostatní pozemští tvorové.

  Příspěvek z 6. června 2019 ve 13:34.
  Šťur v něm napsal:

  Nutno podotknout fakt, že ti, co se o lesy starají a vysazují nové stromky (tj. ve většině případů LČR) těch peněz moc nevidí (poslední dobou nemají často zisk vůbec žádný), po zpackané privatizaci už tyjou jenom dřevařské firmy, které jen a pouze těží a jejich zájmem je toho dřeva vytěžit co nejvíce, k čemuž se jim současná uměle vygradovaná kůrovcová kalamita hodí a v jejich zájmu je ji udržet (příliš pozdní asanace a nakonec i zvolený způsob, tzv. asanace odvozem je pro kůrovce jak autokar, může se rozšířit i tam, kde nebyl. To povede k tomu, že nejen, že nebudeme mít smíšené lesy, po kterých všichni tak pasou (a to třeba i tam, kde nikdy nebyly a kde je smrk přirozeně), ale my nebudeme mít vůbec žádné lesy, což je ještě horší stav, než smrkové monokultury (které mají i své výhody), není -liž pravda? Půdu z mýtin spáchane voda, čímž velice utrpí schopnost krajiny zadržet vodu, což není při současném katastrofálním suchu nic, co bychom potřebovali, kór když si ani neumíme postavit tolik potřebné přehrady...
  A než se lesy znovu obnoví, můžou uplynout klidně stovky let, jelikož vůle současný stav řešit prostě není a příroda si s tímhle sama jen tak neporadí.
  Nejdříve bych zachraňoval to, co z lesů vůbec zbylo, poté můžeme řešit jejich (ne)smíšenost. Dzp.

  Příspěvek z 5. června 2019 ve 22:52.
  jenisek98 v něm napsal:

  Divočáci a vysoká jsou jen dva druhy to, že se přemnoží nic nevypovídá o druhové pestrosti. I kdyby jich tam byly tisíce tak jsou to furt jen dva druhy a budou tam na úkor původních vzácných živočichů. Stejně jako v pralesích vyhynou orangutani, papoušci a spousta orchidejí a hmyzu a na nových palmových plantážích se přemnoží třeba prase pekari nebo něco takovýho, tak z našich lesů zmizli dudci a jiní vzácní ptáci, savci a hmyz a nahradili je přemnožení divočáci 8= Jenže pěstitele zajímá je zisk. Proč mít v lese staleté duby s korunou plnou ptáků, když každý zabere místo pro několik smrků? A to je stejný u nás i v tropických pralesech.>X<-

  Příspěvek z 5. června 2019 ve 22:16.
  Šťur v něm napsal:

  Nebudu to moc rozporovat, jelikož do oboru zase tolik nevidím, ale jestliže ve smrčině nic nežije, jak pak můžou být divočáci a vysoká přemnožení?
  Jinak ještě ke kůrovci, doporučuji tenhle článek: neviditelnypes.lidovky.cz/lesnictvi-vrteti-kurovcem-d0w-/p%5fekonomika.aspx?c=A180712%5f101703%5fp%5fekonomika%5fwag

  Příspěvek z 5. června 2019 v 19:29.
  jenisek98 v něm napsal:

  Jo občas přeběhne srnka, nebo divočák, pak pár mravenců, ale obecně smrková monokultura patří k druhově nejchudší oblasti u nás „časopis Živa - nevím který ročník“ , V každým městským parku je více druhů ptáků a hmyzu než uprostřed smrkového lesa. Život v lesích je pouze na okrajích a na mýtinách.

  Příspěvek z 5. června 2019 v 19:17.
  Šťur v něm napsal:

  jenisek98: „...kde nic kromě kůrovce nežije“
  --- A k tomuto názoru jsi dospěl jak, prosím pěkně?

  Příspěvek z 5. června 2019 v 18:40.
  jenisek98 v něm napsal:

  Šťur: A to je přesně ono co mi vadí. Naše smíšené lesy plné rostlin, hmyzu a ptáků jsme zlikvidovali a nahradili smrkovými druhově chudými, kde nic kromě kůrovce nežije, Vyhubili jsme rysy, vlky a ostatní zvířata a pak nám vadí, že v tropech kácí pralesy a sází tam olejnaté palmy. Přitom ty smrky jsou tu stejně nepůvodní jako ty palmy v pralese.

  Příspěvek z 5. června 2019 ve 14:40.
  Adee v něm napsala:

  Porušuje to pravidlo 4:-D (teda myslím si že 4)Mělo by být s málo pravopisnými chybami. Dávám 4 ťapky.

  Příspěvek z 5. června 2019 ve 13:41.
  Šťur v něm napsal:

  jenisek98: Víš, kdyby lesnictví nebylo ve stavu jakém je, to jest stav totálního rozkladu, tak ani ta smrčina není problém a kůrovec si ani neškrtne.

  Příspěvek z 4. června 2019 ve 21:42.
  lékařský v něm napsal:

  54 chyb v jednom článku? Páne, jo. 8-o

  Příspěvek z 4. června 2019 ve 20:57.
  jenisek98 v něm napsal:

  Vidím, že chybu může udělat každý. Když se koukám na svůj příspěvek tak bych se hanbou propadl.:-3:-3:-3. Nechápu jak jsem to mohl přehlédnout.8-o

  Příspěvek z 4. června 2019 ve 20:41.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Redakce v článku při úpravě opravila asi 54 pravopisných chyb. Redakce se omlouvá, že i tak jí některé chyby utekly.

  Příspěvek z 4. června 2019 ve 20:34.
  VikiKlára v něm napsala:

  Řekla bych, že to asi udělala redakce naschvál

  Příspěvek z 4. června 2019 v 18:37.
  jenisek98 v něm napsal:

  Je hezký chtít chránit pralesy, ale je to pokrytecký když jsme si neochránily naše smíšený lesy a všude vysadily smrky pouze pro zisk stejně jako se sází palmy olejné. Snad až všechny smrky sežere kůrovec tak se začnou vysazovat původní stromy i u nás.8=

  Příspěvek z 3. června 2019 ve 21:15.
  lékařský v něm napsal:

  Redakce není úplně dokonalá, ale tolik chyb? 8-o

  Příspěvek z 3. června 2019 ve 20:35.
  RetardovanaOvce v něm napsala:

  VikiKlára já se spíš divím, že jí to ta redakce neopravila..
  Jinak článek honotím 5 hvězdičkami. I když autorka nemá zrovna největší slovní zásobu, mně se líbí.

  Příspěvek z 3. června 2019 v 18:52.
  Kika44 v něm napsala:

  Jako lékařský má zčásti pravdu, všichni nejsou stejní, někteří se snaží pomáhat přírodě, jako ty, a některým je to jedno, tak kácejí stromy a to není vůbec dobré.:-(
  Článek se mi líbil, a je od tebe moc hezké že chceš co nejvíc pomoct životnému prostředí, a nabádáš i nás, aby jsme méně kupovali ty výrobky, a prostě pomáhali:-)
  a ještě jedna věc na závěr, ten slon na úvodním obrázku je úžasný8-oR^ jestli jsi ho malovala ty, tak máš vážně talent

  Příspěvek z 3. června 2019 ve 14:33.
  lékařský v něm napsal:

  Hazíš všechny lidi do jednoho pytle. :-| Každý člověk není takový, jak říkáš. Existují experti, kteří se tímto problémem zabívají a snaží se tento problém vyřešit. Také jsou lidi, kteří dělají různé sbírky, aby od lidí získali nějaké peníze na získání těchto lesů.

  „Ale kdyby se omezil nákup potravin s palmovým olejem, tak oni by přestali ničit deštný prales.“
  Záleží, jak moc by se omezil. Ale proto, aby se deštný prales přestal ničit, to by pak nikdo nesměl vědět, co je to palmový olej a jak se vyrábí.

  „S kamarádkou jsme se rozhodli, že vyrobíme i plakáty, aby lidé přestali nakupovat tolik palmového oleje.“
  Je milé, že se snažíš situaci zachránit, ale svými plakáty upřímně přemluvíš jen několik málo lidí. Kdyby jsi skutečně chtěla, aby lidi nekupovali palmový olej, tak by jsi musela se stát také nějakou organizací, která se zabívá tímto problémem.

  Palmový olej není také jediné, co tyto lesy ničí.

  Zkus se na tomto zamyslet.

  Příspěvek z 3. června 2019 ve 14:29.
  VikiKlára v něm napsala:

  Joli, přesně tak. Tímto příspěvkem jsem autorku článku chtěla upozornit na chyby aby je příště již neudělala-může se jí to hodit například do češtiny... Určitě jsem se tímto nechtěla autorky nějak dotknout.

  Příspěvek z 3. června 2019 ve 13:59.
  JojoLady v něm napsala:

  Klári,každý dělá chyby a je jich tam dost,ale je velmi dobře,že téhle holčičce není osud naší planety lhostejný a ,že se o to zajímá.Jsem ráda,že existují takoví lidé.Holčička se o to zajímá a je to velmi dobře.

  Příspěvek z 3. června 2019 ve 13:45.
  VikiKlára v něm napsala:

  Téma dobré, článek...

  1. Takže, nemáš tam ani jedno slovo o lovcích. Kdo je zabíjí? Kdo?
  2. Orangutani-žádné dlouhé a (á)
  3. Malý orangutan si tak přichází o rodinu? Co je to za větu? Když už, tak malý orangutan tak přichází o rodinu...
  4. Jejich matka byla zabitá? Správně je to byla zabita...
  5. Ale ne už nemají kde žít?- Správně je to Ale ne, už nemají kde žít. A to ne se tam ani moc nehodí, ale nějak moc to tam nepřekáží.
  6. Se tam dávají palmy? To jako tam ty palmy od někud naskáčou a zasadí se tam? Jako, tohle ani tolik nevadí, ale pak ten článek vyzní o dost lépe...
  7. Kdyby... tak oni by ničit deštné pralesy? Teď mluvíš jako holka ze Švédska nebo z Číny, co neumí vytvořit větu ve správném pořadí slov...
  8. S kamarádkou jsme se rozhodli? Vy jste kluci?
  9. Palmový olej se dává i do sprchových gelů, palmový olej sám o sobě je velmi drahý? Proč jsi to nedala na dvě věty? Z tohoto tématu, do čeho ,,se dává" palmový olej si skočila na hodnotu palmového oleje...
  10. Proto mají dost peněz, aby pěstovali palmy? Kdo?
  11. Kvůli palmovému oleji nemají zvířata kde žít a dokonce se i zabíjejí? To ta zvířata vždycky spáchají sebevraždu nebo se zavraždí navzájem?
  12. Vždyť jsou nevinná,za nic nemůžou, jen kvůli tomu, že se tisknou peníze? Tuhle větu jsem absolutně nepochopila a taky hy tam mělo být Za nic nemohou.

  Tak, to je všechno, co jsem ti k tvému článku chtěla říct. Doufám, že tě to neurazilo a taky doufàm, že si tento příspěvek přečteš. Příště dej napsaný článek prosím opravit třeba rodičům... Hezký zbytek dne!

  Příspěvek z 3. června 2019 v 10:55.
  Colossus v něm napsal:

  Tak já nepočítám Čínu a USA, která na většinu mezinárodních dohod o odpadu a ekologii kašle

  Příspěvek z 3. června 2019 v 10:17.
  Morell v něm napsal:

  To ti prozradím ještě něco. Většina balíků papíru je z číny, kde je balí, ale dřevo je z Brazílie, takřka každý papír do tiskárny je z deštného pralesa.

  Příspěvek z 3. června 2019 v 7:02.
  Colossus v něm napsal:

  A co stavění rezervací, sázení lesů, ochranné organizace? Pokud jsou lidé bezohlední, co je tedy tohle.

  předchozí 1 další