Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Strašlivá návštěva zubaře

  vydáno  •  Povídky
  Jednou o prázdninách jsem šla k zubaři, ale nečekala jsem, že tam jdu naposledy. Každý se trochu bojí zubaře, ale tohle je něco vážnějšího.

  Českobudějovická zubařka Irena Švejdová (vlevo) ošetřuje se sestrou Zevou Humlerovou pacientku. Říká, že mezi její klienty patří i lidé z příhraničí., © MAFRA

  Jednou jsem o prázdninách šla k zubaři, ale nečekala jsem, že tuto budovu vidím naposledy. Když na mě přišla řada, tak jsem se bála. S rodiči jsem vstoupila do ordinace a čekala jsem v zubařském křesle, co mi paní zubařka řekne.

  Chvilku se mi dívala do pusy a pak řekla: „Ten mléčný zub vadí trvalému, musí se vytrhnout.“ Když se ke mně blížily kleště a viklaly mně se zubem, začala jsem se bát hodně. Pak paní zubařka řekla: „Nejde to, bude se na to muset vzít viklátko.“ Když se zub s jeho pomocí uvolnil, tak mě ho paní zubařka vytrhla. Odpoledne jsem se dívala do zrcadla a zhrozila se: „Můj trvalý zub byl pryč!“ Máma se zhrozila ještě víc, ihned volala paní zubařce. Ta mně zub očistila a dala zpátky, připevnila ho drátem. Já jsem měla nervy na dranc, strach by byl moc slabé slovo. V 7 hodin večer mně vylezl ven. Jeli jsme k svaté Anně, jenže tam na to neměli nástroje. Skončili jsme o půl 11 v Bohunicích. Tam byl moc hodný pan zubař. Konečně mně ho připevnil a hmotu přejel UV lampou. V 1 hodinu ráno jsme jeli domů.

  Co jsem mezi tím zažila vám jen stručně popíši. Bylo by to téma na jednu knížku. Pan zubař nás přeposlal do zubní kliniky Soriso a tam jsem nosila několik rovnátek. Od té doby uplynuly 3 roky, bude mi 10. Teď se mi ten zub začal kývat, půjdu na vytrhnutí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 7. března 2016 ve 14:25.
  bluestone v něm napsala:

  ou

  ty vado já ti fakt nezávidím 23

  Příspěvek z 3. února 2016 v 15:11.
  jančabrej v něm napsala:

  Reakce na adaskrivan:

  Mě řezali jen jednu ale strašný

  Spirit006 v něm napsala:

  Operace

  Asi před rokem jsem šla na operaci zubu, byl na nesprávném místě, konkrétně pod nosem.Musela jsem z Chomutova až do Prahy. Pan zubař mi dal 3 injekce, aby jsem nic necítila.Opravdu jsem nic necítila,ale doporučuji se na to nedívat. Je to opravdu strašný pocit dívat se na operaci a na svou krev. A tímto panu zubaři moc Děkuji.