Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Střední škola a internát. Jaké je ta změna?

  vydáno  •  Vztahy
  Střední škola je oproti základní neskutečná změna. A co takhle, když jsem navíc ještě na internátu?

  Plátno, na kterém se už rýsují první květy, © Ateliér Malování a kreslení

  Na základní škole jsem to slýchala neustále, bude to těžký, važte si základky. Moc vážně jsem to nebrala.

  Obecně je střední mnohem těžší, to ano, ale navíc se na vás už nedívají jako na děti. Teď už jste studenti, profesoři (tak se říká učitelům) vám vykají a říkají „slečno“, nebo „pane“. Nepomáhají vám s učivem tak, jako na základce. Často si musíte psát poznámky sami, oni vám výklad nenapíší. Přestávky jsou velice krátké (5 minut) a vyučování je často až do pozdních hodin. I my, prváci, máme dvakrát týdně do 17.35 a jednou do 16.45. Probíráme takové předměty jako třeba psychologie, ekologie, atd. Pak také stejné předměty jako na základce - matematika, čeština, angličtina, fyzika, chemie, atd. K nim patří ještě odborné předměty. Já jsem na umělecké škole, všechny obory mají výtvarnou přípravu (kreslení, ale velice dopodrobna, tzn. perspektiva, zátiší), technické kreslení (rýsování), počítačová grafika a DVK (dějiny výtvarné kultury). Dále jsou to ještě oborové předměty - většinou to jsou dílny, kdy si každý obor vyrábí to, co mu přísluší (řezbáři vyřezávají, výstavníci lepí modely.).

  Celkově je škola skvělá, má skvělou atmosféru a profesoři jsou milí a vtipní. A jaké je to na intru? Zatím jsem si moc nezvykla. Jsme na pokoji čtyři baby, asi chápete, jaký je tu hluk. Není tu moc klid na učení, ani místo na dělání náročných výtvarných úkolů. Ale máte pořád kolem sebe kamarády a celkově je to moc fajn. Internát moc doporučuji, zvlášť pokud máte zájem o odborné školy, které nejsou ve vašem regionu.

  Doufám, že vám tento článek bude k užitku a uděláte si alespoň malý obrázek o středních školách a internátech.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 1. ledna 2016 v 9:15.
  _-Emm-_ v něm napsala:

  Reakce na viky290:

  Každý internát to má jinak, běžně se to pohybuje okolo 1000, 1200. Taky se různí ceny za stravu.

  Příspěvek z 1. ledna 2016 v 9:14.
  _-Emm-_ v něm napsala:

  Reakce na šibinka:

  To je právě hodně složité. Můžeme chodit do knihovny na intru, kde je volno a tam si udělat věci, ale já tam chodím nerada. Vždycky se čas a místo najde, jen je to trochu složitější.

  micinka77 v něm napsala:

  Reakce na micinka77:

  *Primy