Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Střední škola - postrach pro deváťáky? Ne, hlavně buďte SAMI SEBOU!

  vydáno  •  Škola
  Bojíte se přijímacích zkoušek na střední školu? Není čeho! Buď to prostě dáte nebo ne. Svět se nezboří! A jestli náhodou ne; tak existují jiné střední školy nebo druhá, či třetí kola přijímacích zkoušek. Tak hlavu vzhůru!!

  I slzy dojetí doprovázely poslední školní den v Brně (28. června 2013), © MAFRA

  Na vysvědčení z konce osmičky jsem měla čtyři dvojky a dvě trojky. Takže vytoužené gymnázium u nás ve městě padá! Hodně mě to mrzelo, ale naštěstí mě přijali na ekonomickou střední školu, která je až v sousedním městě vzdáleném asi 40 kilometrů od našeho.

  Rozhodla jsem se tedy, že nebudu každý den dojíždět, ale budu přes týden bydlet v „domově mládeže“(intru). Napadlo mě při tom několik otázek, ze kterých jsem měla strach!! Nebude se mi na internátu stýskat po rodině? Najdu si ve třídě nějaké dobré kamarády? Nebudu chodit za školu a nebudu ji flákat? Nechytnu se nějaké špatné party? Nedopadnu jako sestřenčina kamarádka Tamara, která když přišla na střední školu a byla bez dohledu rodičů, začala pít alkohol, kouřit nejenom cigarety, ale občas i něco tvrdšího?! 

  Tamara je teď v proti drogové léčebně pro mladistvé!! Taky se bojím, že přestanu být v kontaktu se svou nejlepší kamarádkou Pavlou, se kterou se znám už od školky. A hlavně se bojím že, se se mnou rozejde můj kluk Lukáš, který se na gymnázium dostal!!! Ale to už bylo před víc než rokem. Teď jsem šťastná, protože jsem si v nové škole a třídě našla nové dvě kamarádky Radku a Šárku. Je z nás nerozlučná trojka! A dokonce jsem stále ve spojení s Pavlou! Což je skvělé. Navíc Lukáše gymnázium nebaví (to fakt nechápu proč!) a rozhodl se že přestoupí na naši školu! Takže se mám dobře a dalo by se říct, že líp něž na základce, kde mě nějaké předměty strašně nudili. Třeba chemie(brrr!). Ale na střední mě učení občas i baví! 

  Tak hlavu vzhůru a nepřestávejte být na střední sami sebou a trochu si věřte! A hlavně se nenechte zlákat na špatnou cestu životem. Být závislá na drogách není přece růžová vyhlídka do budoucnosti!!!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!