Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
    Jsi tu poprvé?

Alíkovina

Střelkyně Emmons trefila poslední ránou olympijské stříbro

vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny · Olympiáda
    Ptejte se on-line Čtyřiadvacetiletá česká střelkyně Kateřina Emmons ve čtvrtečním dramatickém finále sportovní malorážky na 3x20 ran, vybojovala stříbrnou medaili. Během pěti dnů, přidala ke svým dvěma zlatým medailím jednu stříbrnou. Opět střílela ze vzduchové pušky.

Kateřina Emmons na olympjiské střelnici, kde vybojovala stříbro v závodu ze sportovní malorážky., © MAFRA

Finále v zaplněné hale bylo úžasnou bitvou v téměř fotbalovém prostředí. Číňané bouřlivým aplausem kvitovali každou desítku především Tu-li, která i přes zaváhání, v první ráně (8,7) kráčela za zlatem. Emmons, střílející těsně na hranici limitu 75 sekund, se tak musela vypořádat i s dalším soupeřem. Vstoje udržet zbraň, vážící 6,5 kg a trefit se na vzdálenost 50 metrů desítku o průměru  10,4 milimetrů není jednoduché.

Emmons začala desítkou a po čtvrté ráně už byla druhá a dokonce se na 0,1 bodu přiblížila ke zlatu. Z druhé pozice jí však sesadila devátá rána, kdy trefila druhou 9 v řadě a k medaili jí chybělo 0,7 bodu. V té chvíli před ní byly Kubánka Cruzová a  Bayerleová z USA.

Manžel Kateřiny, Metthew Emmons opět nechyběl v hledišti. Jemu i dalším českým střelcům v tu chvíli zatrnulo. Kateřina je však bojovnice. Cruzová dala 9,5 a Bayrerlová dokonce 8,7. Zatímco Kubánka zůstala na bronzu, reprezentantka USA seděla pod stupněm vítězů. Emmons vynesla poslední rána finále 10,2 zpět ke stříbru. Tu-li zasloužila zlato ještě lepší ranou.

Vizitka autorky článku na Alíkovi - _Zlatishko-----

Blahopřání prezidenta republiky

Prezident republiky zaslal dnes 14. srpna 2008 blahopřání Kateřině Emmons, která na letních olympijských hrách v čínském Pekingu získala stříbrnou medaili ve střelbě ze sportovní malorážky:

Milá Kateřino,

mám velkou radost, že Vám mohu pogratulovat k Vašemu stříbrnému úspěchu. Jsme všichni rádi, že Vám nakonec „nestačila“ bronzová medaile z Athén a rozhodla jste se dále pokračovat. Dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poblahopřál k zisku stříbrné medaile.

Děkuji Vám za skvělou reprezentaci naší vlasti.

S pozdravem Václav Klaus

Co prozradila Kateřina Emmos čtenářům serveru iDNES.cz v on-line rozhovoru? Čtěte v článku Odpovídala dvojnásobná medailistka z Pekingu, střelkyně Kateřina Emmons