Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Střelkyně Emmons trefila poslední ránou olympijské stříbro

  vydáno  •  Sport · Čtenáři píší Alíkoviny · Olympiáda
  Ptejte se on-line Čtyřiadvacetiletá česká střelkyně Kateřina Emmons ve čtvrtečním dramatickém finále sportovní malorážky na 3x20 ran, vybojovala stříbrnou medaili. Během pěti dnů, přidala ke svým dvěma zlatým medailím jednu stříbrnou. Opět střílela ze vzduchové pušky.

  Kateřina Emmons na olympjiské střelnici, kde vybojovala stříbro v závodu ze sportovní malorážky., © MAFRA

  Finále v zaplněné hale bylo úžasnou bitvou v téměř fotbalovém prostředí. Číňané bouřlivým aplausem kvitovali každou desítku především Tu-li, která i přes zaváhání, v první ráně (8,7) kráčela za zlatem. Emmons, střílející těsně na hranici limitu 75 sekund, se tak musela vypořádat i s dalším soupeřem. Vstoje udržet zbraň, vážící 6,5 kg a trefit se na vzdálenost 50 metrů desítku o průměru  10,4 milimetrů není jednoduché.

  Emmons začala desítkou a po čtvrté ráně už byla druhá a dokonce se na 0,1 bodu přiblížila ke zlatu. Z druhé pozice jí však sesadila devátá rána, kdy trefila druhou 9 v řadě a k medaili jí chybělo 0,7 bodu. V té chvíli před ní byly Kubánka Cruzová a  Bayerleová z USA.

  Manžel Kateřiny, Metthew Emmons opět nechyběl v hledišti. Jemu i dalším českým střelcům v tu chvíli zatrnulo. Kateřina je však bojovnice. Cruzová dala 9,5 a Bayrerlová dokonce 8,7. Zatímco Kubánka zůstala na bronzu, reprezentantka USA seděla pod stupněm vítězů. Emmons vynesla poslední rána finále 10,2 zpět ke stříbru. Tu-li zasloužila zlato ještě lepší ranou.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi - _Zlatishko-----  Blahopřání prezidenta republiky

  Prezident republiky zaslal dnes 14. srpna 2008 blahopřání Kateřině Emmons, která na letních olympijských hrách v čínském Pekingu získala stříbrnou medaili ve střelbě ze sportovní malorážky:

  Milá Kateřino,

  mám velkou radost, že Vám mohu pogratulovat k Vašemu stříbrnému úspěchu. Jsme všichni rádi, že Vám nakonec „nestačila“ bronzová medaile z Athén a rozhodla jste se dále pokračovat. Dovolte mi, abych Vám co nejsrdečněji poblahopřál k zisku stříbrné medaile.

  Děkuji Vám za skvělou reprezentaci naší vlasti.  

  S pozdravem Václav Klaus


  Co prozradila Kateřina Emmos čtenářům serveru iDNES.cz v on-line rozhovoru? Čtěte v článku Odpovídala dvojnásobná medailistka z Pekingu, střelkyně Kateřina Emmons

  Další zajímavé články:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 25. srpna 2008 v 10:56.
  01201233 v něm napsal:

  katerina emons

  je fakt dobra ale je moc dobra441010162625

  Příspěvek z 23. srpna 2008 v 19:54.
  misula14 v něm napsala:

  katerina-emons

  dooooooooooooooooooooooooooooooooooooo tttoooooooooooooooohhhhhhoooooooooooooooooooooooooooooo252525

  Příspěvek z 21. srpna 2008 ve 21:11.
  Luplik v něm napsal:

  Střelkyně Emmons

  Zlato a stříbro to je dobré, ale ten její manžel co ten zase předváděl=smolař.