Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Strom přání a naděje

  vydáno  •  Volný čas venku · Tvoření
  Nevím jak se mi to stalo, ale blesklo mi hlavou: Strom přání a naděje. A pustila jsem se do toho.

  Měla jsem několik svých přání, když mi přišel e-mail od někoho s tím, že mám něco vyluštit a něco si přát, vždycky jsem to udělala. A když o tom tak přemýšlím, měla jsem vždy dvě přání. 

  Jedno přání bylo zkrátka přání, ale to druhé, to jsem prostě chtěla, ať se stane, co se stane. Dalo se říct několika způsoby, ale výsledek by byl stejný. Nikdy se mi přání nesplnilo. Už jsem nevěděla, co si počít.

  Ale jednoho rána za mnou přišlo řešení. Napadlo mě totiž, že na svůj oblíbený strom, ke kterému jsem vždy něco cítila, budu psát přání. Nejsem někdo, kdo píše po zdech, či v tomto případě po stromech. Napíšu na papírek své přání a to umístím někam na větev, aby tam zůstalo navždy. Jak na to? 

  Vezměte papír a ten zmačkejte. Mačkejte ho tak dlouho, až bude vypadat staře a když ho přehnete, není to vidět. Pak ho namočte ve vodě, ale pozor, ať se neprotrhne! Následně čekej, až uschne. Pokud zase ztvrdnul, opět ho mačkejte. Pokud zůstal zmačkaný, nic s ním nedělej. Doprostřed papírku napiš své přání.

  Nepiš ho celé v předlouhých větách, každé jde zkrátit na pět nebo šest slov. Ale pozor, na začátku přání napiš: „Prosím.“ I toto slovo se do těch pěti nebo šesti počítá. Písmeno „P“, které je na začátku přání, napište ozdobně. Je jedno, jak moc krásné bude, ale musí se líbit vám.

  Poté přehněte papír napůl, pak ještě jednou. Bude pak chráněno. Papírek dejte na strom, na kterém vám záleží. Ale ne dolů, kde ho může vzít zvíře. Ani ne na špičku stromu, tam nevyleze nikdo. Stačí ho dát na větve, kam není vidět. Tam ho přišpendli - ale jen špendlíkem s miniaturní hlavičkou, která nemá výraznou barvu, ať si ho nikdo nevšimne.

  Tip: Přání napiš propiskou, fix je vidět i z druhé strany, tužka po čase vybledne. Gumovací pero také. 

  Doufám, že se všem přání splní. Prý stačí v něj věřit.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 23. března 2015 v 18:20.
  tyma v něm napsala:

  Zajímavé!

  Velice pěkné, ráda bych to zkoušela, ale moje přání... no, je nesplnitelné, musel by se stát zázrak.