Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Stručná upoutávka na knihu Můj nejhorší školní rok

  vydáno  •  Knihy

  Připravil jsem si pro vás upoutávku na knihu Můj nejhorší školní rok, knihu napsali James Patterson a Chris Tebbetts. Doufám, že se článek bude líbit. :)

  Můj nejhorší školní rok kniha, © Wolftaj

  Knihu bych doporučil převážně dětem od deseti let. Naučí vás, jak se správně chovat, nebo jak se naopak chovat nesmíte. Celou knihou vás bude doprovázet kluk Rafe, který je spíš na té dobré straně. Na té opačné straně je šikanátor Miller.

  Proč vám chci doporučit právě tuto knihu?
  Kniha se mi hodně dobře četla, bylo tam docela hodně obrázků, což se mi líbilo. Částečně to bylo celkové dobrodružství, když si člověk představí život té dané osoby z knihy, tak prožívá celkově všechno, co ta osoba, to jsem si prožíval i já. Představil jsem si, že jsem Rafe.

  Recenze na knihu Můj nejhorší školní rok, © Albatros

  Nejlepší na tom bylo to, jak si Rafe vždy poradil s ostatními spolužáky a hlavně s šikanátorem Millerem.

  Abych ještě řekl informaci, kterou byste měli určitě vědět: nečtěte tuto knihu před spaním. :D

  Stručné shrnutí děje v knize
  Kniha je o klukovi Rafe Khatchadorian, kterému je dvanáct let. Rafe má devítiletou sestru Georgii, mamku Jules, která pracuje v restauraci, a líného nevlastního taťku, kterému říkají Medvěd. Rafe má také imaginárního kamaráda Mlčenlivého Lea.

  Rodina se jednoho dne přestěhuje a Rafe přestoupí na novou školu, pro nováčky je to noční můra, než pochopí všechna školní pravidla. Jednou si omylem sedne k Millerovi Mlátičkovi, který propadá, porušuje pravidla a šikanuje mladší i menší děti a jeho ruce jsou velikosti XXXL. Rafe si začne malovat vlastní deník, ředitele kreslí jako ještěra a angličtinářku jako dračici. Proč? To je jednoduché – Rafe má na angličtinu dračici, která na něj "dští" oheň, a v tělocviku ho "mučí" kulturista. Rafe se jednou zamiluje do jedné z dívek, ale potom objeví své výtvarné nadání a přestoupí na výtvarnou školu.

  Recenze na knihu Můj nejhorší školní rok, © Albatros

  Něco stručného o Jamesi Pattersonovi
  Studoval anglický jazyk na Manhattan College a Vanderbilt University v Nashville ve státě Tennessee. Žije se svou manželkou a synem na Floridě. Získal cenu Childern's Choice Book Author of the Year 2010. Jeho rodné jméno je James Brendan Patterson, narozen 22. března 1947 (72 let) v Newburghu. Nakladatelství Albatros vydalo jeho fantasy Witch and Wizard – Čarodějka a čaroděj, Maximum Ride.

  Zdroj k autorovi J. Pattersonovi: cs.m.wikipedia.org/wiki/James%5fPatterson

  Četli jste někdy tuto knihu nebo byste si ji rádi přečetli?

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 28. června 2019 v 15:46.
  kajca v něm napsala:

  Takže ta kniha je jen o tom jak přežít 2 stupeň? Ja jsem na 2 stupni poprvé a je to tam bomba proč bych tam nepřežila;-D ale článek pěkný$>R^

  Příspěvek z 22. června 2019 ve 21:27.
  anavercadav v něm napsala:

  Četla jsem oba dva díly před rokem, a také moc doporučujiR^R^

  Příspěvek z 22. června 2019 v 19:36.
  Kika44 v něm napsala:

  Zeptáme se jeho sestry:-D