Alíkovina

Styděla jsem se přiznat, že neumím bruslit

vydáno  •  Volný čas venku · Sport · Čtenáři píší Alíkoviny
Nikdy jsem nesportovala ráda. Na kole jsem jezdila málokdy, zaplavala jsem si třikrát za velké prázdniny a na procházky jsem chodila s obrovskou nechutí. Celou zimu jsem proseděla u knížek a televize, na podzim jsem sem tam pomohla shrabat listí, ale jinak mě nic nebavilo. Až na...

© Michal Klíma, MAFA

Bylo mi kolem deseti, když jsem jednoho zimního dne přišla do školy, zeptala se mě kamarádka, jestli s ní odpoledne nepůjdu bruslit. Nevěděla jsem, co na to říct. Bruslit jsem já povaleč neuměla, což jsem samozřejmě přiznat nechtěla, a tak jsem kývla. Ze školy jsem letěla domů rychlostí blesku a hned vybalila na mamku, že se chci naučit bruslit.

Mamka mi to dovolila, vytáhla moje brusle, takzvané "krasobruslařky", a jelikož jsme s kámoškou byly domluvené na třetí, vyrazily jsme s mamkou o půl druhé. Stadion nemáme zase tak daleko. Když jsem si nazula brusle, nemohla jsem vstát. Mamka se smála, ale pomohla mi. Pomalu jsem se držela mantinelů a posouvala se bruslemi dopředu. Samozřejmě jsem párkrát spadla, ale chybami se člověk učí.

Když dorazila kámoška, uměla jsem bruslit nádherně a od té doby bruslím co nejčastěji, protože je to velká zábava. Ale ještě větší zábava byla, když se mi kámoška přiznala, že neumí bruslit! Prý slyšela, že to umím a chtěla, abych jí to naučila. Se smíchem jsem jí řekla, že jsem na tom podobně, a smály jsme se obě.

I teď, ve třinácti letech, bruslím pravidelně. Pokud bruslit neumíte, naučte se to, je to lehoučké! A samozřejmě je jedno, jaké brusle máte - jestli kanady, krasobruslařky nebo ty nové podobné lyžařským botám. Na všech se to dá naučit. Přeji hodně štěstí!

Autorka: (13 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (21)

Příspěvek z 5. února 2010 ve 13:58.
Convinka v něm napsal:

hm

bruslení je to nejlepší na zimě... :D z lyží mě bolí zadek a nemžu si sednout jak padam....
Chtěla bych ty kolečkový, protože v zimě to jde jenom na stadionech, rybníky už nezamrzaj..

Příspěvek z 2. února 2010 v 17:30.
Terka0001 v něm napsala:

bruslení mi nejde

To je hrozné musím se přiznat taky že neumim bruslit dnes sem byla venku bruslit a nešlo mi to27. Jak tady psala koncelikova že to je lechký tak neni pokud umíte na kolečkovích.12

Příspěvek z 2. února 2010 v 16:01.
Michael73 v něm napsal:

Brusle,Lyže

No a já se taky stidím že já neumím bruslit a lyžovat