Alíkovina

Super čtení na září

vydáno  •  Knihy
Achjo, školní rok je tu a do prázdnin daleko. Alespoň do těch letních. A – co si budeme povídat – ty letní jsou stejně nejlepší a protože jsou tak dlouhé, člověk si během nich užije nejvíc zábavy. Naštěstí si ale pořádnou porci zábavy můžeš užít i během školního roku. Stačí si na noční stolek, do školní tašky, nebo třeba na víkend k babičce a dědovi přibalit jednu z nových knížek od nakladatelství Albatros.

Jak se Trivoj smrskl, Florence Parry Heidová, ilustroval Edward Gorey, © Albatros

1.Statečný Zeb

Autor: Eva Bešťáková
Ilustrace: Dagmar Ježková

Statečný Zeb, Eva Bešťáková, ilustrovala Dagmar Ježková

Statečný Zeb, Eva Bešťáková, ilustrovala Dagmar Ježková

Jednou za svítání se v savaně pod rozložitou akácií narodil černobíle pruhovaný hřebeček Zeb. Volnost a bezstarostnost zvídavého mláděte však brzy ukončí lovci – Zeba chytí a odvezou daleko pryč. Tak začíná dlouhá a strastiplná Zebova cesta. V příběh o malé zebře tě čeká nejen napínavé vyprávění, ale i spoustu zajímavostí o africké přírodě a životě divokých zvířat.

2.Chobotem sem, chobotem tam

Autor: Ivona Březinová
Ilustrace: Alena Schulz

Chobotem sem, chobotem tam, Ivona Březinová, ilustrovala Alena Schulz

Chobotem sem, chobotem tam, Ivona Březinová, ilustrovala Alena Schulz

Jednoho dne dojde v kabinetě přírodopisu k podivuhodné události – obživne tam mamutí mládě. Objeví ho tam čtveřice kamarádů a ti se hned rozhodnou se o mamutka postarat. Ale kam ho schovat? Míša, Nina, Vládík a Teo mají plnou hlavu starostí, zato mamutík se má čile k světu. Jak to všechno dopadne? Bav se a lušti s přiloženým pracovním sešitem. Pro toho, kdo pěkně přečetl knížku, to bude hračka!

3.Kouř z komína

Kouř z komína, pohádkový román, Petr Chudožilov, ilustrace Zuzana Bočkayová Brunchová

Kouř z komína, pohádkový román, Petr Chudožilov, ilustrace Zuzana Bočkayová Brunchová

Autor: Petr Chudožilov
Ilustrace Zuzana Bočkayová Bruncková

Příběh pohádkové knihy Kouř z komína je spletitý a neobyčejný – podobně jako jsou spletité a neobyčejné příběhy afrického děvčátka Lízy, papouška Čárlýho, principála cirkusu Zanzibar či bandy zločinců, jejichž dobrodružství, sny a stíny se protnuly na knižních stránkách.

4.Jak se Trivoj smrskl

Autor: Florence Parry Heideová
Ilustrace: Edward Gorey

Jak se Trivoj smrskl, Florence Parry Heidová, ilustroval Edward Gorey

Jak se Trivoj smrskl, Florence Parry Heidová, ilustroval Edward Gorey

Malý Trivoj vlastně zas tak malý není, asi tak nějak jako ty a všechny ostatní děti. Jednoho dne se však začne zničehonic zmenšovat. Rodiče mu to samozřejmě nevěří a nedají si vymluvit, že to není další z jeho lumpáren. Trivojovo náhlé smrsknutí nepotěší ani paní učitelku, natož pana ředitele. Přečti si vtipný příběh o tom, jak málo se dětský a dospělácký svět někdy potkávají, a o tom, že žádná potíž není bezvýznamná.

5.Ďáblova písmena

Autor: Martina Drijverová
Ilustrace: Vojtěch Otčenášek

Ďáblova písmena, Martina Drijverová, ilustroval Vojtěch Otčenášek

Ďáblova písmena, Martina Drijverová, ilustroval Vojtěch Otčenášek

Jean-François de La Pérouse byl francouzský námořní důstojník a objevitel. Když jej roku 1785 vyslalo ministerstvo námořnictví na expedici do Tichomoří, zastavil se La Pérouse na ostrově Tenerife a vyslal dva členy posádky na vrchol obávané hory Pico de Teide. Marně je Španělé od výstupu zrazovali. Jaké tajemství hora ukrývá? Ďáblova písmena, která prý přináší samé neštěstí. Je to jen pověra? A jak skončí La Pérousova výprava? Dočteš se to v napínavém příběhu Ďáblova písmena.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!