Alíkovina

Super koníček: Sbírání známek

vydáno  •  Volný čas doma
Asi každý má nějaký koníček, který ho baví a prožívá s kamarády. Co takhle sbírání různých předmětů? Že je to nuda? Zkuste to a uvidíte.

Aršík známek s vyobrazením fauny a flóry šumavské přírody vydá Česká pošta 31. srpna. , © NP Šumava

Skoro všichni mojí kamarádi, kamarádky nebo blízcí mají zajímavý koníček. Sbírání různých věcí nebo předmětů. Spolužačka například sbírá turistické známky, bratranec má několik alb plných nálepek a stále je sbírá a vyměňuje. Brácha je blázen do aut, takže polička je plná modelů různých typů aut a už přibyly i motorky. Sestřenice, ač jí je teprve 9 let, vlastní krásnou sbírku pohlednic. Starší sestřenice je blázen do plakátů.

Od lidí a známých, kteří mají nějakou sbírku, slyším, že je to moc baví. A mě to čím dál tím víc mrzelo, že já žádnou takovou sbírku nemám. Nechtěla jsem se ,,opičit'' se sbírkou, kterou už někdo z mého okolí má.

Jednoho dne mi přišel dopis od kamarádky, se kterou si pravidelně dopisujeme. Obálku jsme moc nestudovala a hned jsem se pustila do čtení dopisu. Poté jsem obálku chtěla vyhodit, ale všimla jsme si krásné známky na obálce.

Co kdybych zbírala poštovní známky? V mém okolí nikdo takovou sbírku ještě nemá. Budu originální. Hned druhý den jsem šla do papírnictví koupit album na poštovní známky. Mamka pracuje v účtárně, kam chodí dopisy. Takže o známky jsem neměla nouzi. Když se to dozvěděli kamarádky a sestřenice, pochválily mě za originální a krásnou sbírku. I když teprve začínám, už pár pěkných kousků mám. Našla jsem si nový koníček, který mě moc baví a vám ho doporučuji. Sbírat cokoliv je zábava.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!