Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Super trilogie od Ráchel Harrisové

  vydáno  •  Knihy
  Skvělá trilogie, hlavně pro milovníky romantiky, sci-fi a samozřejmě humoru toho je v první díle: Mé sladké šestnácté století až nad hlavu!

  Ukradených knih nebylo čtyřicet, ale 280., © Policie ČR

  První díl: Mé sladké šestnácté století začíná tím, jak Cat Crawfordová se svým tatínkem (úspěšný režisér) a jeho praštěnou přítelkyní Jenn letí na dovolenou do božské Florencie, kterou Cat (i já) miluje, hlavně kvůli architektuře, umění... 

  Po ubytování v krásném a taky drahém hotelu si chce Cat odpočinout od své nevlastní mámy, protože ji štve jak jí organizuje velkou párty na počest jejich „sladkých šestnáctých narozenin“, tak se vydá na prohlídku města, kde obdivuje sochu Davida. Na zpáteční cestě do hotelu narazí na cigánský stan. Kde jí cigánka Reyna věští, náhle si ale všimne Cattina tetování na boku-Madona s dítětem, jablkem a hruškami. Stan se náhle zatočí a Cat se nachází v renesanční době, kterou tak miluje a navíc v šestnáctém století! Pro Cat je zde všechno neznámé. Ale zachrání ji teta Francesca a strýc Marco a jejich děti Alesandra a Cipriano. Se kterými si Pazienza(jak ji všichni oslovují)padne do oka. 

  Hned druhý den se seznámí z jejich kamarádem Lorenzem do kterého se hned zamiluje. Lorenzovi se též líbí „už jen pro tu její mluvu“ ví, že renesanční doba šestnáctého století aby spolu žili tomu neodpovídá. Pazienza si přece musí najít bohatého, úspěšného muže! Za pár dnů teta Francesca uspořádá bál jako uvítání pro Pazienzu. Přesně to si Pazienza (Cat) nepřála. Ale nakonec si to celkem užila protože se poprvé políbila se svým milovaným Lorenzem! To ale ještě netušila že teta se strýcem pro ni objednali zásnuby. Má si vzít vzít Siňora di Rialto, obchodního partnera strýce Marca. Ona přece miluje Lorenza, jak si může vzít někoho koho vůbec nemiluje a koho nezná? 

  Navíc je o hodně let starší než ona, v 16.století to nejspíš bylo normální protože i její tetu a strýce dělila celá řádka let!! Pazienza s toho byla zoufalá a chtěla se vrátiti domů za svým tatínkem, po kterém se jí strašně stýskalo! Druhý den si k sobě pozvala sestřenici a svěřila se jí, že doopravdy pochází z jednadvacátého století a že se jmenuje Cat. Alessandra z toho byla zprvu vyděšená, ale když jí Cat ukázala tetování, iPHONE a jiné vymoženosti z 21. století uvěřila. Lorenzo je ze zprávy, že se Pazienza bude vdávat zděšen! A chce s ní utéct hodně daleko a nabídne jí ať si vezme jeho. Jenže Pazinza chce, aby si Lorenzo šel za svým cílem, aby dále maloval tak skvostná díla jako do teď! 

  V den svatby to Pazienza neunese a v svatebních šatech uteče neznámo kam, najednou narazí na stan, který jí přijde povědomý. Pak jí to docvakne, že je to ten cigánský! Následně jí Reyna(který byla její služebná u strýce a tety, kde na ni dohlížela) dopraví zpět do dvacátého prvního století. Kde od jejího dobrodružství neutekla ani minutka! A Cat pochopila že její oslava šestnáctých narozenin není až tak špatná, jak si původně myslela! Taky dopadla nejlíp jak mohla. Seznámila se zde z klukem Lukasem, který byl stejný (vzhledově) jako Lorenzo. Taky jsou z jednoho rodu.

  Druhé dvě části jsem ještě nečetla, ale předpokládám, že budou stejně dobré jako ta první! Tak třeba příště, mějte se!

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!