Alíkovina

Super zážitky z bazénu

vydáno  •  Prázdniny

V tomto článku vám povím, co jsem v bazénu prožila a co bych chtěla ještě prožít.

Cáky cáky cák, © Šároušek

Nastaly prázdniny a já jsem jela na týden k tetě. Pokaždé se tam hodně těším, protože mají bazén. To jednou jsem se zrovna koupala v bazénu a vidím, že za mnou přijela nejlepší kamarádka. Zajásala jsem a řekla: Leni, pojď za mnou do bazénu. Ona souhlasila a šla. Začaly jsme po sobě cákat. Během chvilky jsme se začaly potápět a soutěžily jsme, kdo vydrží déle pod vodou. Léňa vydržela 18 sekund a já 20. Vyhrála jsem, ale stejně jsem ji chválila, že je šikovná. Dělaly jsme také ve vodě kotrmelce. Dopředu šly lépe mně a dozadu zase jí. Byly jsme tam skoro 2 hodiny.

Druhý den jsem do bazénu už nemohla z důvodu špatného počasí, a proto jsem přemýšlela, co bych chtěla ještě v bazénu prožít. Jak jsem tak přemýšlela, napadlo mě, že až půjdu příště do bazénu, zkusím udělat salto a nebo udělat vlny a potom plout jako mořská panna. Další den jsem zkoušela dělat to, o čem jsem přemýšlela, ale moc mi to nešlo. Zkoušela jsem to několikrát dokola. Nakonec mě to omrzelo a šla jsem z vody. Moje vysněná přání jsem si zapsala do deníčku. Ten jsem si pečlivě ukryla. Mám tam už několik takových přání. Teď pokaždé, když jdu do bazénu, tak to zkouším a zkouším, ale ještě se mi to nepovedlo. Tak to jsem vám chtěla říct.

Koupete se taky rádi v bazénu? Máte taky nějaký takový sen? Já doufám, že se vám tento článek líbil a zase někdy ahooooj.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (18)

Příspěvek z 9. září 2018 ve 13:27.
Šároušek v něm napsala:

škoda

Příspěvek z 10. srpna 2018 v 19:54.
naw v něm napsala:

nám se bazén rozbil:-(:-c

Příspěvek z 5. srpna 2018 ve 13:32.
Češtinář v něm napsal:

číča800: Občas se stane, že i po kontrole redakcí v článku nějaká ta chyba zůstane, zvlášť, když jich bylo potřeba opravovat hodně. Nejsme neomylní, může se stát, že něco přehlédneme, a upozornit na to je naprosto v pořádku. Ale je potřeba být konkrétní.

kebaba: S tím ýčkem máš pravdu, to jsem opravil. Pokud jde o přímou řeč, její vyznačení uvozovkami výrazně pomáhá zpřehledňovat text, ale pokud to nijak nebrání správnému porozumění, není vyloženě nutné. Nechat splynout přímou řeč s řečí vypravěče může být i záměr - někteří novodobí spisovatelé to tak dělají (např. Jan Balabán v knize Zeptej se táty). V Alíkovinách bychom sice, pokud by se jednalo o nějaký příběh, vyznačení přímé řeči nejspíš vyžadovali, ale myslím, že v tomto případě to není potřeba.