Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Surfařka

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  Nedávno jsem viděla film Surfařka a ráda bych se s vámi podělila o své dojmy.

  Mořský svět. Žralok, © MAFRA

  Film je o dívce jménem Bethany, která je surfařkou srdcem i duší. Žije na Hawai společně se svým bratrem a rodiči. Když vyhraje surfový závod, naváže spolupráci s jednou společností, naskytne se jí možnost surfovat na prázdném moři a užívat si své svobody.

  Tuhle idylu jí však zkazí žralok tygří, který na ni nečekaně zaútočí. Právě tehdy se její život otočí vzhůru nohama. Najednou se musí vyrovnat s tím, že už nikdy nebude taková jako dřív. Nemá ruku a surfování se náhle zdá jako nemožné. Bethany pomalu ztrácí naději. Jak se s tím vším nakonec popere?

  Surfařka je dojemný příběh plný zvratů. Dostane i vás, kteří nikdy nepláčete a nadšeně budete hltat každou další sekundu. Bethany překonala osud a ukázala, že chce žít. Nevím jestli mě to dojalo kvůli tomu, že je to podle skutečné události nebo kvůli tak skvělému námětu, ale Surfařka je vážně film, u kterého nikdo nezůstane chladným. 

  Zajímavosti z filmu:

  Pes, který se ve filmu objevil ve skutečnosti patří Bethany Hamilton. Film je natočen podle skutečné události. Skutečná Bethany Hamilton zažila útok žraloka ve 13 letech v roce 2003. Žralok tygří, který Bethany napadl, byl ve skutečnosti 4 metry velký.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 17. dubna 2015 v 19:43.
  Lodo10 v něm napsala:

  Jsem ten film nikdy neviděla

  Příspěvek z 1. dubna 2015 v 19:17.
  Nianaa v něm napsala:

  Krása, že?

  Já ho viděla taky, byl super! A bylo vidět, že je surfařkou "tělem i duší" doslova. Že jí nezajímá nějaká móda a tak (když udělala nějaký rozhovor a dostala umělou ruku (protézu) a ještě jí k tomu říkali že je to úžasná protéza že může i nalakovat nehty). Co to jako myslí? Pro nějaké primadony a fifleny je lepší a důležitější móda než zdraví. Nic proti gymnastkám a modelkám (modelkou jsem i JAKO MALÁ chtěla být), ale ty si toho zdraví moc neváží. Budou mít slávu (i když to jen několik málo, maloulinko %), ale zdraví si zničí v 16 nebo 17 letech. Ale to už je něco jiného.
  Hezký den a važte si života!

  Příspěvek z 30. března 2015 v 17:51.
  ES v něm napsala:

  krásný film

  Naprosto nádherný film. Moc se mi líbil a musela jsem o tom dlouho přemýšlet - bylo jí teprve 13, když přišla o ruku! Párkrát jsem ho už viděla a vždy se na něj ráda podívám znovu 25