Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Svět alternativní medicíny – homeopatie

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 22. prosince 2021 v 16:08.
  Morell v něm napsala:

  Věda je vlastně obojí, náboženství i nástroj. Vědecké postupy dávají data, ale jsou to lidi, kteří těm datům dávají smysl a interpretují je... a určují, jestli je důkaz či argument dostatečný, nebo ne. A tam už musí věda proplouvat územím víry.
  Tak ty taky znáš Dawkinse. Jo určitě ryl do homeopatie, ryje do spousty věcí.

  –MM– v něm napsal:

  Morell: Věda není náboženství, věda je princip, nestojí na dogmatech, ověřitelná pravda vždy vítězí nehledě na projevy skepse. Pokud střední proud vědy zjistí, že se mýlí (a on ví, že se určitě v něčem mýlí), tak je to super, protože se něco zajímavého dozvěděl. ;-)
  Každý objev, který otřese fyzikou, přináší ekonomický růst.

  Zrovna Dawkins je jedním z těch, kdo aktivně ryl do britského zdravotnictví za to, že až do roku 2017 spolufinancovalo občanům prodej homeopatik. Homeopatii se věnoval v kusu svého dokumentu Nepřátelé rozumu.

  odpadní voda? Trauma?
  V lidských kanálech je ta nejsložitější chemie, která na světě existuje. Vyloženě je tam kombinace úplně všeho, co lidé doposud vytvořili. Všechno si to krásně promícháme… pak to proženeme čističkou… a pak si to vypijeme. :-D

  Příspěvek z 22. prosince 2021 ve 12:36, upravený po 19 minutách.
  Morell v něm napsala:

  Fakt věříš, že kdyby to někdo dokázal, že by z toho byl slavný? Moje zkušenosti s vědci, osobní i z mnoha projevů od vědců, kteří byli vypeskováni z vědecké společnosti, protože našli důkazy, či vytvořili hypotézy v rozporu s vědeckým mainstreamem, ve mě spíše budí skepsi.
  To neznamená, že odsuzuji vědu, nebo vědce, mám respekt třeba k pánovi jménem Richard Dawkins, který sice brojí tvrdě proti náboženství, ale jde mezi zbožné lidi a zkoumá je sám, sbírá osobní zkušenost a dělá o tom videa.

  -------------------
  odpadní voda? Trauma? Tím myslíš to že je plná výkalů, přirozeného hnojiva, které miluje každá rostlina? Asi ne, spíše myslíš prášky... Mě je to jedno, já homeopatii nezkoumám. Není to důležité.

  Příspěvek z 21. prosince 2021 v 18:50.
  –MM– v něm napsal:

  Morell: Kdyby Masaru Emoto dosáhl skutečných výsledků, zapsal by se výrazně do dějin fyziky. Dvě století tomu věda nevěří a někdo najde důkaz… to by byla sláva!

  Vědí o tom paměťovém efektu čističky odpadních vod? Neměly by zaměstnávat nějakého šamana, který by vodě pomáhal smířit se s traumatickými vzpomínkami z odpadního potrubí? Všechna voda na světě už pravděpodobně prošla skrz miliony utrápených mrtvol, mělo by v ní být vtisknuté homeopatické množství prakticky všeho, co na světě existuje. Nebo je voda vybíravá v tom, že si pamatuje jen něco a jen nějakou dobu?

  Jakýkoliv druh uchování informací většinou má nějaké praktické využití v informatice. Existují pokusy uložit data třeba do DNA. Proč nikdo neukládá informace do vody?

  A i kdyby voda měla paměť… to potom tedy mají paměť i ty kuličky cukru? Voda jim při výrobě nějak řekne, co si zapamatovala? Mě skutečně zajímá, jak to funguje.

  dával vodě informace a pak sledoval, jak zamrzala
  Existují lidé, kteří dělají opravdový výzkum mrznutí vody a dovedou v laboratoři vymodelovat jakýkoliv tvar krystalu i bez toho, aby vodě cokoliv říkali. Není v tom nic neznámého ani nadpřirozeného, rozhodují pouze tradiční fyzikální vlastnosti, jako vlhkost, teplota a tlak. Viz nedávné video o doktoru Kenu Libbrechtovi (sice v angličtině, ale s pěknými obrázky):

  Příspěvek z 18. prosince 2021 v 16:35.
  –MM– v něm napsal:

  AkiKagami: Já zkušenostem samozřejmě věřím, ale ne ojedinělým příběhům, které můžou být ovlivněné náhodami, méně nápadnými příčinami, nebo chybou pozorovatele. Když vyklepu koberec a vzápětí přijde bouřka, neznamená to, že jsem našel způsob, jak přivolat bouřku, i když to moje zkušenost naznačuje.

  Věda je proces, který hledá ve zkušenostech předvídatelný řád, nic víc. V homeopatii ho nenachází… že by kvůli penězům? Když se podívám na ekonomický přínos dřívějších objevů, přijde mi očividné, že jít poznání naproti je finančně mnohem výhodnější než výzkum dusit. Skutečně se na celém světě nenajde nikdo, kdo by chtěl popsat, na jakém principu to doopravdy funguje, a získat za to nobelovku?

  lékař doporučí léky a antibiotika na neduhy, protože v lékárně za to zaplatíš víc
  Výrobci homeopatik mají na svém webu, že hledají medicínské reprezentanty, kteří mají v popisu pracovní pozice rozvíjet spolupráci s lékaři, zejména s pediatry. Myslíš si, že lékařům nenabízejí finanční odměny nebo provize z prodeje?

  nečetla jsem ani se nesetkala, kdy s homeopatiky měl někdo nějaký problém, že nebyly funkční
  Všechny dosavadní výzkumy říkají, že nejsou funkční (zůstává jen placebo efekt).
  Neodpovídáš mi, jak poznáš, že výrobci dodržují postup, kterému věříš. Není možné, aby existovali podvodníci, kteří by vyráběli falešná homeopatika? Koupila by sis oscillococcinum ode mě? Běžně se prodává 30 gramů za 550 korun, já bych ti prodal totéž za polovinu, protože mám efektivnější výrobu a nepotřebuji platit medicínské reprezentanty. ;-)

  Příspěvek z 18. prosince 2021 v 10:42.
  AkiKagami v něm napsala:

  -MM-:
  Sice to vědecky ještě nebylo prokázáno a může to mít i více důvodů. Třeba finance. Pro někoho homeopatika drahá jsou, pro některá ne. A lékař doporučí léky a antibiotika na neduhy, protože v lékárně za to zaplatíš víc než za samotné homeopatika. Což se nemusí více lidem líbit a proto se o tom třeba nemluví, nedoporučuje. Ale znám i více doktorů, kteří homeopatici nejsou, ale doporučí spíše homeopatika než nějaké předražené léky, u kterých můžou nastat i vedlejší účinky.

  Je to všechno nejen můj názor, ale i vlastní zkušenosti. A nejen mé, ale i jiných lidí. Někdo na vlastní zkušenosti nevěří, někdo jo. Já mu to neberu, ale radši věřím zkušenostem lidem. Můj názor prostě je, že homeopatika jsou přírodní léčiva, která vyjdou levněji, než léky od lékařů, které ti s jedním problémem pomoci mohou, ale mohou způsobit zase jiný zdravotní problém. A nečetla jsem ani se nesetkala, kdy s homeopatiky měl někdo nějaký problém, že nebyly funkční či měly vedlejší účinky. U léků ano.

  Příspěvek z 18. prosince 2021 ve 2:34.
  –MM– v něm napsal:

  AkiKagami: Střevní ucho jsem nikdy neměl, tak nedovedu posoudit. ;-)

  Vědec nejsem a vím, že nic takového prokázáno není
  Čím si vysvětluješ, že to zatím nikdo neprokázal? Magnetismus, elektřina, radioaktivita i kvantová mechanika také na první pohled působí jako magie, ale prokázat se je povedlo už dávno, což mělo rozsáhlé praktické dopady. Ale homeopatie pořád nic, žádný dosavadní pokus neuspěl.

  co jsem starší, tak tomu prostě věřím, že to funguje
  Mně spíš vrtá hlavou, proč věříš lidem, kteří to prodávají. Jak víš, že skutečně dodržují ten postup, kterému věříš, a že tě nepodvádějí? Pokud vyrobím samotnou kuličku mléčného cukru a řeknu ti, že je to homeopatikum, existuje nějaký postup, jak prokázat, že lžu?

  Pokud jeden výrobce ředí tisíckrát a druhý jen pětsetkrát a nikdo na světě stejně nepozná mezi jejich výrobky rozdíl, mrhá ten první zbytečně úsilím a penězi a hrozí mu časem zánik, ne? Skoro každá firma usiluje o co největší zisk, pytlík chipsů je čím dál prázdnější, šiška salámu čím dál hubenější – na těch to je vidět. Jak se projevuje šetření na homeopatických preparátech? Co když se do vedení firmy dostane někdo, kdo ředicímu postupu nevěří, a prostě ho v rámci úspor celý vynechá?

  AkiKagami v něm napsala:

  -MM-: Když mi bylo 6 let a dostala jsem prvně ty homeopatika a ségra taky (té byly 4 roky v té době), tak jsem nevěděla na co to mám. Ničemu jsem nerozuměla. Brala jsem to jako sladkost, nic víc. Vědec nejsem a vím, že nic takového prokázáno není, ale co jsem starší, tak tomu prostě věřím, že to funguje.

  Pediatrička patřila mezi první pediatry, co se zabývala homeopatií (a to je několik let zpět) a vždy pomohla tak, že do mě či někoho jiného zbytečně léky necpala.

  Dnes vím, že zánět střevního ucha může zmizet sám. Ale v té době jsem nevěděla, na co to je. Já v dnešní době beru homeopatika za přírodní léčivo. A když už jdu k doktorovi, tak to musí být fakt něco, že ani přírodní léčiva (nejen homeopatika, ale i bylinky) nepomáhají. Víc věřím přírodě a přírodním léčitelům (nechodím k nim, jenom si občas něco přečtu) věřím víc, než doktorům.

  –MM– v něm napsal:

  AkiKagami: Vlastní zkušenost je málo. To, co popisuješ, zní jako obyčejný placebo efekt – ten prokázaný je. Dostaneš prášek => myslíš si, že ti bude lépe, tělo se uvolní => dostaví se psychosomatický účinek, že je ti skutečně lépe. Nic to nemění na tom, že ten prášek neobsahuje žádnou účinnou látku, na kterou by tělo mohlo jakkoliv reagovat.

  Neexistuje ani žádný způsob, kterým bys mohla ověřit, že je vyráběný skutečně tím popisovaným ředěním. Jak víš, že nedostáváš falešné homeopatikum? Nebo špatnou várku, kterou omylem naředili špatně? Jak poznáš podvodníka od skutečného homeopata, když neexistuje žádný laboratorní test?

  Záněty středního ucha můžou zmizet i samy. Proč považuješ možnost, že se tvé střevní ucho uzdravilo samo, za větší zázrak, než že ti pomohl předražený cukr?

  AkiKagami v něm napsala:

  -MM-: Tak třeba jako malá jsem dost trpěla na záněty střevního ucha a minimálně 2x do měsíce jsem byla na propíchnutí uší. Co se mamka dozvěděla o dětské pediatričce, že dělá i homeopatii, tak mě a ségru tam mamka vzala a doktorka si nás vzala. Mě i ségře dala homeopatika, která naměřila na svém přístroji a díky nim jsem na záněty netrpěla a netrpím. Nebyla jsem už propichovat uši. Ségra přestala trpět na angíny. A momentálně i používám homeopatika na urychlení léčení ran (třeba po trhání zubů) a rána se do tří dnů začíná zacelovat a nebolí to. Takže nejen pocit, že to funguje, ale vlastní zkušenost, že homeopatika fungují.

  Příspěvek z 16. prosince 2021 v 18:53.
  Morell v něm napsala:

  Homeopatie má fungovat na takzvaném efektu paměti vody. Zatím byl jediný polovědec, který se tímto zabýval údajně úspěšně, dával vodě informace a pak sledoval, jak zamrzala. Jmenoval se Masaru Emoto.
  Jestli je jeho výzkum opravdový, zůstává neznámo, příliš informací k reprodukci pokusů nezveřejnil.
  https://www.flowee.cz/57-archiv-2017/fit/zdravi/1134-voda-jako-jedinecne-transportni-medium

  Příspěvek z 16. prosince 2021 v 16:28.
  Killercow v něm napsala:

  Dám 4 tlapky. Hezky napsané, ale nevěřím účinnosti homeopatik...

  Příspěvek z 16. prosince 2021 v 9:36.
  –MM– v něm napsal:

  Elisa_8, Boruvka2021, AkiKagami, agentka2: Jak definujete, jestli nějaký léčebný postup funguje? Pokud jen přes pocit, že si myslíte, že to někdy mělo nějaký účinek, tak to mi nepřijde dostatečné.

  Zatím žádný skutečný pokus žádný efekt neprokázal.
  Není znám ani žádný fyzikální princip, na kterém by to fungovat mohlo.

  agentka2 v něm napsala:

  Hezké téma, ale nemohu s tebou souhlasit. Homeopatika užívám již od raného dětství a již mi mockrát pomohly a nejen mně, ale i mé mamce, která měla vážnější problémy.

  AkiKagami v něm napsala:

  Článek je dobře sepsán a proto pět tlapek. Ale můj názor na homeopatika je, že pomáhají. Už od mala mi pomohly a když je zapotřebí sáhnu pro mě a vždy pomůžou. Takže tomu věřím. $>

  Příspěvek z 15. prosince 2021 v 11:53.
  Boruvka2021 v něm napsala:

  Elisa_8 : já taky měla Covid a dostalo mě to z nejhorších příznaků ( horečka atd.) a pak už jsem měla jen lehký kašel

  Příspěvek z 15. prosince 2021 v 9:10.
  miašladolesa v něm napsala:

  Elisa_8: ahoj, jstli se muzu zeptat, jak ti to s covidem pomohlo?

  Příspěvek z 15. prosince 2021 v 8:06.
  Elisa_8 v něm napsala:

  Ahoj, moje mamka se učí homeopatika, a pomáhá lidem. to že homeopatika nefungují není pravda. Viděla jsem jak ty léky zachránili polomrtvou slepičku a pomohla i mě s Covidem. A hodně lékařů v Čr homeopatii podporuje. V Americe to moc není, ale v Evropě docele ano. Ale to je můj osobní náyor. Jinak článek dobrý, 5 tlapek

  předchozí 1 další