Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Svobodná. Navždy?

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Příspěvek z 16. října 2017 ve 23:50.
  klobáska v něm napsal:

  Ach jo... :-|

  Všichni, kdo poslouchají hudbu, jsou stejní? Co se hudby týče, pravděpodobně pro tebe bude novinkou, že existují různé žánry (pop, rock, metal, grunge, jazz, sakrální hudba, dance, techno, klasika, rap, folk, disco, ...). Navíc, znám plno lidí, kteří podle oblíbené hudby spadají do stejné skupiny, ale jsou tak odlišní, jak jen si dokážeš představit.
  Hudba je důležitá, má na nás nepopiratelný vliv a pokud kategoricky odmítáš hudbu, o mnoho přicházíš. (Osobně poslouchám tak nějak všechno a je velice dobré mít přehled.)
  Je mi skoro 20 a byl jsem v kontaktu s hudbou prakticky „od kolébky“. Musím uznat, že se to na mně výrazně podepsalo! Ale řekl bych, že pozitivně.

  Počítač a tablet a jiná zařízení připojená na internet nás dělají nesvobodnými? Od lidí kolem sebe se denně dozvídáš hlouposti (rodiče, přátelé, učitelé, ...). Pokud máš přístup k „supervědomí lidstva“, tedy internetu, máš mnohem větší množství informací, které můžeš mezi sebou porovnávat a odhalit, co je blbost a co není.
  Další výhodou je, že, s pomocí výpočetní techniky si můžeš usnadnit život nevídaným způsobem. Čteš ráda knížky? Na netu se dá stáhnout/koupit prakticky všechno. Hraješ na hudební nástroj? Kde myslíš, že je největší databáze not/tabulatur/čehokoli-jiného? Ráda se vzděláváš? Informací je na internetu víc než dost! (Někdy až moc, na druhou stranu, ani v knížkách není vždy pravda a jen pravda)
  Studuji na vysoké škole, obor informatika (+ další serepetičky, ale to není důležité), takže do „bedny s drátama“ zírám prakticky neustále. Jsem tupá ovce? Jsem dětinský?

  Říkáš, že „utíkáš do své fantazie“. Co přesně si pod tím mám představit? Že sedíš na posteli a celé hodiny čučíš do zdi? Píšeš příběhy? Točíš filmy? Skládáš hudbu? Maluješ či kreslíš obrazy?

  PS. Co je to „klasický puberťák“? Už zažívám „druhou generaci“ puberťáků a nějak se mi pořádně nedaří definovat puberťáka (kromě klasického pohlavního dospívání a fyzických změn).

  Příspěvek z 16. října 2017 v 16:38.
  AnezkaB v něm napsala:

  Co je puberťáckého na poslechu hudby???

  Příspěvek z 16. října 2017 v 9:11.
  _kebaba_ v něm napsala:

  to nic, sama jsem taky divna. Nemam kamarady, jsem ticha, nic me nebavi, o nic se nezajimam.. Bojim ze, ze az si nekdy nekoho najdu, ze me nepochopi

  Příspěvek z 15. října 2017 ve 22:10.
  BBJ v něm napsala:

  Např. Proč mít vztah už v 5. třídě?:-Q

  Příspěvek z 20. srpna 2017 ve 14:44.
  Alleinka v něm napsal:

  Řekla bych, že každý je něčím „divný“, protože každý člověk je jedinečný. Každý mladý člověk dospívá jinak, někoho baví sedět u PC a hrát hry, jiného baví chodit do skautu a jiného už začalo bavit brigádovat nebo se učit něčemu, co neuměl.

  Já jsem až do určitého věku taky měla stolní počítač jen na hraní her, ale postupně mě začaly zajímat jiné věci, načež jsem začala hledat způsoby a učit se, jak dělat webové stránky.

  Proseděla (a prosedím) u toho hodiny, když se snažím dát dohromady nějaký slušný design na Joomle nebo když se snažím zjistit, jak předělat kategorie na profilu na phpbb fóru. Nikdo z mého okolí to nedělá, ale to neznamená, že bych byla divná.

  Prostě mám aktivity, které mě baví víc než hraní her. :-) Což ale neznamená, že v nějaké dlouhé chvíli si GTAčko, Transport Tycoon a jiné hry nezahraju. 3:) K tomu, co chceme dělat za zájmy, kroužky či brigády, by si každý měl najít tak nějak cestu sám.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 10:10.
  TheQueen v něm napsala:

  To s tou hudbou...není na tom nic puberťáckého, hudbu poslouchají i dospělí. Všichni si o mně ve škole myslí že jsem normální, ale já se snažim se přetvařovat, protože by si o mně mysleli, že jsem divná. Proto nemám moc kamarádů a vlastně nikdo o mně neví nic.

  Příspěvek z 19. srpna 2017 v 8:38.
  Vanes- v něm napsala:

  Já nechci být dospělá!(já nejsem dospělá);-)

  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na eeeevka:

  Díky

  eeeevka v něm napsala:

  super clanok!!!

  chapem ta ja som chcela byt dospela ale nie je to moc normalne

  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na Lussy13:

  Díky212526

  Lussy13 v něm napsal:

  dobrý článek

  Já taky nechci být dospělá, ale všichni mí spolužáci jo a myslí si že hrát hry atd je dětinské.
  Třeba jedna moje spolužačka už od první třídy se maluje ( kdyby aspoň normálně, ale ne se zmalovat), nosí šíleně vysoký podpadky a myslí si bůh ví jak není důležitá a dokonalá ale přitom se málem propadá protože je úplně blbá.
  A stejně to na ní vypadá strašně blbě.

  fyrefli v něm napsala:

  Reakce na matisek005:

  díky moc

  Příspěvek z 24. července 2016 v 9:20.
  Světli v něm napsala:

  Svobodná. Navždy?

  Lidé tvrdí, že jsme každý jiný. Ale je to pravda? Je mi dvanáct a všichni moji spolužáci poslouchají hudbu a hrají počítačové hry. No, prostě klasičtí puberťáci. Mě ale nechápou.

  GiraHiro v něm napsal:

  Ano...

  Hele,prostě moje řeč,já sice mám počítač tablet a takový věci,ale holky od nás že třídy jsou taky takovy-nic proti nim-ja mám taky ráda Witch a jim to prijde dětinský...no co jsme přece děti ne
  ?26

  matisek005 v něm napsal:

  Zajímavý článek!

  Super článek! 4 Jednou jsem poslouchal dítě (devět nebo deset let) jak mluví o kamarádovi: „...Známe se od dětství.” Co si myslí? Že je dospělý? Hodně spolužáků chce být dospělým. Já nechci být dospělý. Musí to být těžké koupit dům,nábytek,pracovat,platit výdaje a účty 6 , všechny uživit,učit se 13 a takové věci. Jeden spolužák chce být dospělý, aby mohl dělat nějakou určitou věc kterou tady nebudu rozebírat (pokud to vážně chcete vědět nápověda: 10

  předchozí 1 další