Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Switched at Birth: Seriál pro slyšící i neslyšící

  vydáno  •  Filmy, divadlo a muzikály
  Bay Kennishová. Bohatá dívka, která chodí do luxusní soukromé školy, často bývá sarkastická a nadevše miluje umění. Ve velkém domě její rodiny, kde nemají jen pokoj pro hosty - mají dokonce celý dům pro hosty, má Bay i své vlastní studio, kde tráví většinu svého volného času. Ovšem občas má Bay pocit, že do své rodiny nepatří. Jako jediná z rodiny nemá zrzavé vlasy, má jiné zájmy a jdou jí jiné věci. Její otec, John Kennish, je bývalý velmi úspěšný baseballista.

  Dítě, děti, porodnice, mimina - Dítě, děti, porodnice, mimina, © MF DNES

  DaphneVasquezová. Žije v chudinské čtvrti jen se svou matkou, bývalou alkoholičkou Reginou a babičkou Adrianou. To nejdůležitější, o čem bych se měla zmínit je to, že je neslyšící, protože ve třech letech dostala meningitidu. Chodí na Carlton, školu pro neslyšící a ráda sportuje. Její hluchotu na ní ale vůbec nepoznáte - mluví skoro normálně a umí odezírat ze rtů, ale stejně je pro ni nejlehčí způsob komunikace ASL (American signlanguage - Americká znaková řeč). Ale i ona vypadá úplně jinak, než Regina a Adriana. Přestože obě dívky jsou úplně jiné, jejich cesty se stejně zkříží.

  Děj celého seriálu začne, když si Bay dělá ve škole krevní testy. Zjistí, že má krev AB, což je nemožné, protože její rodiče mají oba A, takže ona musí mít také A nebo 0. Bay tedy přiměje rodiče, aby šli na další krevní testy na jakousi kliniku. Když si je z této kliniky poté zavolá genetická poradkyně zavolá na výsledky, všichni jsou v šoku. Řekne jim totiž, že Bay byla s jinou dívkou (což je právě Daphne) omylem vyměněna v porodnici při narození. Obě rodiny tedy vychovávaly patnáct let úplně cizí dítě. Umíte si to představit? Regina, Daphne a Adriana se poté nastěhují do domu pro hosty Kennishových a určitě je vám jasné, že společné soužití lidí z úplně odlišných poměrů nebude nic lehkého.

  Kromě toho, že mě seriál neskutečně baví, také mi otevřel oči. Donutí vás to nahlížet na neslyšící lidi trochu jinak. Pokud i někoho neslyšícího znáte osobně, můžete mu říci, aby se na SwitchedatBirth podíval také. Je dost možné, že se s některými problémy Daphne i jiných neslyšících ztotožní.

  Jediné, co by někomu mohlo vadit je to, že seriál nemá český dabing. Mně to nevadí - český dabing nemám ráda a tento seriál si s ním vůbec neumím představit - ale někomu by to vadit mohlo. A mimochodem, pokud neumíte ASL (což v ČR asi skoro nikdo, já také ne), ničemu to nevadí - ke každé znakové řeči jsou i titulky. Můžete se zeptat i rodičů, jestli by se nechtěli dívat s vámi, protože v seriálu se vyskytují i problémy rodičů obou dívek. Seriál se líbí i mé mámě (je jí 38 let a mně je 12, takže věková kategorie je velmi rozmanitá) a přitom té se jinak nelíbí skoro nic.

  Pokud chcete vědět na jaké stránce se na SwitchedatBirth dívám já, napište mi. To je asi všechno, takže díky všem, kteří si tento článek přečetli, protože je to můj první tady na Alíkovi, takže budu moc ráda, pokud mi napíšete co si o článku a případně i o seriálu myslíte. Snad se vám obojí bude líbit.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 10. května 2016 v 19:19.
  TerriEstrabao v něm napsala:

  Reakce na Terka-myšička:

  To jsem ráda 254

  Příspěvek z 9. dubna 2016 v 18:37.
  Spirit006 v něm napsala:

  Postižení

  Můj brácha je neslyšící, ale i tak je s ním zábava...*jen tak pro zajímavost 3

  Příspěvek z 4. dubna 2016 v 18:37.
  Terka-myšička v něm napsala:

  Pěkné

  Moc pěkný článek, úplně jsi mě navnadila se na seriál kouknout. :)