Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sword and sandals 2 - Správný výběr statů a popis druhů gladiátorů

  vydáno  •  Informatika
  Nejdříve řeknu základní údaje o hře.

  Majestic Sword, © Alík

  Nejdříve řeknu základní údaje o hře. 

  Tato hra patří do žánru strategie. Odehrává se za dob starověku, a to ve starověkém Římě v aréně. Cílem je stát se co nejsilnějším, porazit všechny nepřátele a vyhrávat turnaje. Podmínkou prohry je smrt. 

   V dalším odstavci si řekneme o ideálních parametrech gladiátora. Existuje několik typů gladiátorů: bojovní s tupými zbraněmi, lučištník a bojovník s mečem a kouzelník. Jeden gladiátor ale může mít několik bojových rolí. Začneme bojovníkem s tupými zbraněmi. Bojovník s tupými zbraněmi neumí střílet nebo umí používat střelné zbraně na nízké úrovni, a tudíž by neměl dovolit být od nepřítele daleko. Zvlášť, pokud je soupeřem siláka mág nebo lučištník. Nejdůležitější vlastnost, kterou by měl trénovat, se jmenuje síla a útok. Gladiátor, který má sílu i útok na vysoké úrovni, je velmi nebezpečný pro svého soupeře. Dále musí mít slušnou výdrž, aby pořád neodpočíval a také vitalitu, která gladiátorovi dává zásahové body. Další neméně důležitou vlastností je obratnost. Obratnost nemusí být na vysoké úrovni. Stačí, aby měl obratnost ve výši 9 až 12 bodů. Další vlastnosti nejsou příliš důležité. 

  Dále se budeme bavit o šermíři, který většinou bývá zároveň také lučištníkem. Tento typ gladiátora by měl mít vysokou obratnost a útok. Také musí na nadprůměrné úrovni výdrž a zdraví a regeneraci, aby vydržel. Ostatní nejsou až tak moc důležité kromě síly, která by neměla být tak moc pod průměrem průměrného gladiátora. 

  Poslední typ gladiátora se jmenuje kouzelník. Kouzelník musí ovládat dobře magii, a proto musí trénovat hodně magicku. Také musí mít na vysoké úrovni obratnost, aby mohl utíkat před gladiátory bojující z blízka. Též jsou důležité ty vlastnosti, které čaroděje udrží dlouho na nahou, jako jsou výdrž, zdraví a obrana. V neposlední řadě bych chtěl dodat, že kouzelník by také měl alespoň na průměrné úrovni ovládat boj s tupými zbraněmi nebo s meči, aby se mohl nějak bránit, když mu dojdou kouzla. Ostatní vlastnosti nejsou zas tak moc důležité kromě útoku, který by měl být alespoň průměrný. 

  V posledním odstavci chci říct, že až budete začínat tuto hru, mnohokrát budete umírat, dokud se nenaučíte tuto hru pořádně hrát, a proto jsem napsal tuto slohovou práci. Tento sloh je určen pro začátečníky a ti, kteří pořád prohrávají.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!