Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Syberia 3 – moje nejoblíbenější hra

  vydáno  •  Hry

  Syberia 3 je hra, kterou někteří kritizují kvůli horší grafice (i když podle mě to není tak strašné). Hra mě okouzlila díky svému perfektnímu příběhu a prostředí, ve kterém se odehrává, a s hudbou jsem se do té hry tak vžil, že jsem se málem na jejím konci rozplakal.

  Benoît Sokal - tvůrce hry, © Pymouss

  Na obrázku je Benoît Sokal, tvůrce hry.

  Syberia 3 je moje nejoblíbenější hra. Je to adventura, která se odehrává na Sibiři.

  Hra se na PC ovládá pomocí klávesnic W, A, S, D a myší. Hru také lze ovládat pomocí ovladače, ale tuto možnost jsem nezkoušel.

  Hlavní postava se jmenuje Kate Walker. Je to právnička z New Yorku, která putuje po Evropě a Sibiři. První dva díly Kate Walkerová prožívá se starým pánem Hansem Voralbergem a robotem, kterého Hans sestrojil, Oskarem. Oskar musel být bohužel rozebrán. Poté, co Kate a Hans našli bájný ostrov mamutů, končí Syberia 2.

  Syberia 3 začíná tak, že kočovný kmen Youkolů [čti Jukolů] najde Kate na pokraji smrti na severu Sibiře v rozpadlé lodi na břehu řeky. Kmen Youkolů Kate odveze na sněžných pštrosech, se kterými Youkolové žijí a právě migrují do posvátných krajů, kde se sněžní pštrosi rozmnožují. Kate se probere až v nemocnici ve městě Valsembor. Vedle ní leží vůdce kmene, Kurk. Kurk přišel o nohu, když se armáda snažila Youkoly zastavit v migraci a přinutit je k usazení. Kate v nemocnici neustále zdržují, protože o Kate Walkerovou má zájem americká vláda. Vláda požádá vrchní sestru oddělení Olgu Effimovou, aby Kate a Kurka zdržela v nemocnici co nejdéle, než americká vláda přijede, Kate zatkne a Youkoly donutí k usazení.

  Kate se nakonec podaří uniknout z nemocnice, ale Kurk v nemocnici stále je, protože mu chybí protéza. Kate zajde za místním hodinářem, který mu udělá protézu přímo na míru. Když se Kate prochází městem, uvidí sochu Oskara. Zjistí, že na druhé straně jezera došlo před mnoha lety k jaderné havárii a že tito roboti měli pomoci se záchrannými pracemi ve městě Baranour. Když ale kapitán lodi, která se jmenovala Krystal, uviděl tu zkázu ve městě, lekl se, roboty vyhodil do jezera a na nedalekou pláž a odjel zpět do Valsnemboru. Zde se na něj lidé velmi zlobili, a tak se v místní hospodě neustále opíjel.

  Kate ví, že se Youkolové potřebují dostat na druhý břeh, a jezero nezamrzlo. Kate nakonec přesvědčí kapitána lodi, aby je na druhý břeh převezl. Když se Kate vrátí do nemocnice, už na ni čeká armáda. S Kurkem se jí podaří utéct a odplout i s kmenem do Baranouru. Zde najde jednoho robota. Do toho robota dá srdce z Oskara. To srdce si totiž nechala na památku, když byl Oskar rozebrán.

  Také zde potká Valerii, vítězku z olympijských her v Moskvě v roce 1980, která zde navzdory radiaci žije. Valerie jim pomůže projít městem až ke stadionu Olympia. Zde je ukrytý chrám, ve kterém musí provést obřad. Nejdříve ho musí ale najít, minulá migrace ho totiž skryla do podzemí, protože se zde začal stavět stadion.

  Když obřad dokončí, tak jim chybí poslední zastávka. Je to most přes řeku. Za ním jsou posvátné kraje a pronásledování jim zde nehrozí, protože posvátné kraje jsou v jiném státě, jménem Jachastan. Most je ale padací a hraniční inspektor se zalekl trestu, který mu hrozí, a tak odjel na motorce. Kate zůstane na druhé straně a kmen přejde přes most.

  Přesně v tu chvíli přiletí vrtulník s armádou a Kate zatknou. Než jí stihnou nasadit pouta, Kate most opět zvedne a tím zachrání kmen Youkolů. Oskar byl opět rozebrán a vrtulník s Kate odletěl neznámo kam.

  Z celé hry mi přišel nejtěžší úkol, kdy se v chrámu na stadionu mají pomocí zrcátek odrážet světla tak, aby svítila na určité místo. Nad tímto úkolem jsem strávil asi dvě hodiny. Ale některé úkoly byly docela lehké. Záleží na tom, kdo má jaké logické myšlení.

  Celkové hodnocení hry je podle mě pozitivní. Dal bych tak 8/10. Hra se občas seká, ale má perfektní příběh a hudbu.

  Poznámka redakce: Podle evropského ratingového systému PEGI hra spadá do kategorie PEGI 12 (vhodná pro hráče od 12 let), podle hodnocení ERSB, užívaného v USA a Kanadě, je vhodná pro hráče od 13 let.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Anonym2809 v něm napsal:

  Ne hru si musíš koupit. Cena se v obchodech pohybuje kolem 800Kč

  Příspěvek z 11. července 2018 v 8:34.
  Pejskomil207 v něm napsala:

  Chtěla bych se zeptat. Je ta hra zdarma?