Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Syndrom vyhoření aneb Pohroma intelektuálů

  vydáno  •  Vztahy
  Co je to syndrom vyhoření? Je to nezájem o svou profesi? Je to nechuť cokoliv dělat? Jsou to pocity deprese dosahující až k sebevražedným pocitům? Co vlastně znamená toto slovo? Syndrom vyhoření je naprostá apatie o svou profesi doprovázená nezájmem o profesní růst.

  lékař, © MAFRA

  Co je to syndrom vyhoření? Je to nezájem o svou profesi? Je to nechuť cokoliv dělat? Jsou to pocity deprese dosahující až sebevražedným pocitům? Co vlastně znamená toto slovo? Syndrom vyhoření, je naprostá apatie o svou profesi, doprovázená nezájmem o profesní růst. Kdo je nejvíce ohrožen touto nemocí? Nejvíce jsou ohroženi takoví lidé, kteří spadají do skupiny pomáhajících profesí, jako je například psycholog, psychiatr, doktor, sociální pracovník, učitel atd.

  Která profese je úplně nejvíce ohrožena? Na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Například zaměstnání učitel není tak moc náročné povolání jako například doktor či psychiatr, ale zase žáci k němu nemají moc kladný vztah. Naproti tomu doktor je prestižní a výnosné povolání, ale jde při něm o životy. Jak bojovat proti této zhoubě lidstva? Tato otázka také nemá jednoznačnou odpověď. Podle mě nejvíce pomáhá duševní hygiena, tedy pozitivní myšlení, relaxace a aktivní odpočinek. Jiní lidé zase preferují nekonfliktní prostředí. Jsou však i lidé, jenž dávají přednost vnitřní motivaci. Nakonec bych chtěl říct, že syndrom vyhoření není špatný, protože kdyby nebyl, lidé by pracovali až do vyčerpání a ani by si to neuvědomili. Syndrom vyhoření je něco jako varování před docházením sil. Také bych chtěl dodat, že může postihnout každého z nás, a proto je důležitá prevence a nic nepřehánět

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 4. srpna 2016 ve 22:23.
  anička999 v něm napsal:

  O tomhle jsem nikdy neslyšela, jsem ráda, že už vím, co to znamená. :)

  Příspěvek z 3. srpna 2016 v 11:22.
  cacorka0 v něm napsala:

  zajimave

  Je tobhezke ale ja tohle znam bohužel se učim na pečovatelku a tohle tam probirame....

  Příspěvek z 3. srpna 2016 v 7:28.
  jitkamety v něm napsal:

  zajimave

  Hmm