Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tábor je tábor - i s ranním vstáváním a mytím v rybníku

  vydáno  •  Prázdniny · Kamarádství
  Hodně mě dostávají některé články tady na Alíkovi - jsem překvapená, že některé dnešní děti tak odmítají tábory. Je mi skoro 17, na tábor jezdím pravidelně už 11 let a jsem ten nejšťastnější člověk celých 14 dní, co tam jsem. Pravidelný režim od rána do večera, nikdy se nenudit, dostávat pravidelný přísun jídla, celodeňáky, puťáky... co víc si přát?

  Táborová kuchyně pod širým nebem., © Radkaa

  Skvělá parta lidí, se kterou sedíte do 12 v noci ve stanu a kecáte, až vás nazítří ráno bolí v krku, a tak se vymluvíte všichni z nějaké aktivity a zase kecáte. Se všemi vedoucími si tykat a bavit se s nimi jako se sobě rovnými. Tohle je ten tábor, co může být nazván táborem.

  Chápu, lidem se občas nelíbí vstávat o půl osmé, hned běžet na rozcvičku, uklidit, nasnídat a z tábora na půl dne zmizet. Koupat se v rybníku a pak se občas vykoupat ve studené vodě (ale já jako instruktorka vím, že ta voda musí téct teplá alespoň na chatě).

  Ale přestaňte mi tu vykládat, že se raději půjdete válet na pláž. Dokážete si představit všechny lidi? Já ne. Jsem přesvědčená o tom, že když se najdou správní lidé a správný tábor, je naprosto dokonalé na týden odhodit počítač, starší slečny make-up a podobné patlaninky, a prostě zpomalit a vypustit. Bojovky, noční hry - nemůžu si stěžovat, ať už je noční hra jen kimovka nebo stezka odvahy.

  A co táboráky, zpěv, opékaní těch děsně mastných a tučných buřtů? Vůně těch, co spadnou do ohně, a další zážitky? I já vidím na táborech spoustu špatných věcí, ale to neznamená, že je hodím úplně za hlavu. Nebo ano?

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (41)

  Příspěvek z 4. prosince 2011 ve 14:42.
  adam198 v něm napsal:

  jo

  mám tábory rád i když se mi na nich stýská.ale brzo to přejde16.je to díky dobrým hrám.semtam se sice nějáká nepovede ale jinak dobry.tábory jsou super ale minule byl v chatce jeden kluk co měl rád horory a furt do nás mlel 1212.článek pěknej.lepší než ta holka předtím(rozmazlená!!!!!!!8).

  Příspěvek z 16. října 2011 v 8:25.
  antonio-vivaldi v něm napsal:

  Reakce na X-e-n-a:

  já taky

  Příspěvek z 16. října 2011 v 8:25.
  antonio-vivaldi v něm napsal:

  Reakce na Katchena:

  My v 6:30 25