Alíkovina

Tábor: krásné zážitky, na které se nezapomíná!

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Dříve jsem jezdila na dva tábory za sebou, v dnešní době bohužel stíhám jen jeden. Letos jsem byla na severu Moravy u Lanškrounu. Zjistila jsem, že táboření s fajn lidmi není jen o hrách a vítězství, ale taky o poznání.

Mezi oblíbená skautská letní obydlí patří stany tee-pee., © archiv

Ty lidi jsem pořádně poznala až letos na táboře. Ten letošní ve mně totiž zanechal obrovskou krásnou vzpomínku.

Spali jsme v týpí a plnili dvanáct úkolů od Caesera, podobně jako Hérakles. Každý den měl vždy někdo jiný nějakou funkci - náčelník, bard (zpěvák, který měl za úkol složit ódu na předešlý den), kronikář (ten vše zapisoval) a kuchař, který pomáhal v kuchyni. Každý si funkci zkusil asi třikrát za celý tábor.

A jak takový táborový den vypadá u nás? Ráno budíček, rozcvička, osobní volno, snídaně, dopolední program, oběd, polední klid, odpolední program, osobní volno, večerní program, večeře a popřípadě povečerní program, což většinou bývá vybíška, volejbal, hutututu a další hry. Každý den jsem si užívala naplno a věřím, že i ostatní.

Někdy ale pršelo, někdy jsme zase sháněli opalovací krémy a skákali do hrází. Přes tábor jsme pořádali indiánskou saunu i opékali kuřata. Prostě krásné zážitky, na které se nezapomíná...

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 2. září 2009 ve 20:52.
teeponka13 v něm napsal:

Trpík

Nebylo to tábořiště náhodou u Trpíku.

Příspěvek z 30. srpna 2009 v 19:07.
kotě- v něm napsala:

Reakce na -simkarta-:

psala tam že byla na moravě

Příspěvek z 28. srpna 2009 ve 14:28.
-simkarta- v něm napsala:

hezký příspěvek!

Ahoj ty si byla na táboře u lanškrouna?? Nebyla si náhodou  ve Strážné?