Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tajemný život očima melancholika

  vydáno  •  Vztahy
  Zajímá vás proč jsou někteří lidé takoví a jiní zase makoví? Proč každý reagujeme jinak a na jiné věci? Po rozkliknutí článku a zkopírováním odkazu můžeš jednoduše zjistit i svůj temperament a povahu! V tomto článku se dozvíš, jaké to opravdu je - být melancholikem.

  Bílé šaty jsou ideální základ letního šatníku., © Profimedia.cz

  Pár slov na úvod: Jak už mnozí z vás možná vědí, lidská povaha se dělí na čtyři základní temperamenty – cholerik, sangvinik, flegmatik a melancholik. Flegmatik a melancholik patří mezi tzv. introverty, to jsou lidé, kteří jsou tišší, uzavření do sebe, klidní, přemýšliví, opatrní a citliví. Naopak cholerici a sangvinici jsou extroverti – otevření, hluční, jednají rychle a prudce, lehkovážní a mají rádi změny. Kdo je kdo? 

  Cholerik (labilní extrovert) – je výbušný, agresivní, jde vždy za svým cílem, netrpělivý, neskrývá své vnitřní emoce, rád ostatním rozkazuje, musí mít vždy pravdu. 

  Sangvinik (stabilní exrtovert) – má rád změny, na okolí působí šťastně, často a rád je středem pozornosti, je nestálý a lehkovážný, jeho city nebývají hluboké, rád poznává nové lidi, miluje překvapení a změny, je přizpůsobivý, vyrovnaný a hlučný. 

  Flegmatik (stabilní introvert) – navenek se jeví, jako by mu bylo vše jedno, dobře se s ním vychází, je pasivní a klidný, téměř nic ho nevyvede z míry, rád se potápí do svého vnitřního světa. 

  Melancholik (labilní introvert) – je velmi tichý, přemýšlivý, citlivý, miluje přírodu a zvířata, nesnáší změny, je chápavý vůči druhým, jeho city jsou vždy hluboké. 

  A teď už k povaze opravdového melancholika: Ačkoliv se na první pohled může zdát melancholik nepřátelský, divný, smutný nebo hloupý, nemusí to tak vůbec být. Melancholik se totiž dost bojí neznámých lidí a opravdu dlouho mu trvá, než najde někoho, komu může opravdu věřit. To, proč si hledá jen pár, ale zato opravdových přátel, může kromě jeho strachu a nejistoty i jeho velký perfekcionismus, který mu nedovolí, přátelit se s lidmi se kterými si dokonale nerozumí, nebo mají jiné zájmy a zvyky. To, že je melancholik opravdový perfekcionista zapříčiňuje také to, že když dělá něco, co dělat chce, dělá to vždy na 100%. A když vám takový člověk něco slíbí, máte plnou jistotu, že to dodrží. I když se může zdát jako velmi necitlivý tvor, opak je pravdou. 

  Melancholici totiž nedávají navenek vidět své (zejména záporné) emoce, uvnitř svého nitra jsou ovšem neskutečně zranitelní a přecitlivělí. Velmi dlouho se adaptují na nová prostředí, lidi a jakékoli jiné změny. Bohužel se kvůli své přecitlivělosti velmi snadno stane obětí deprese a stresu. Často ho nervy a strach přemohou v naprosto banálních situací, které jsou v životě naprosto běžné. Melancholici neustále o něčem přemýšlí, má to své výhody (např.: umí si představit problém dříve než se stane), i nevýhody (např.: nesoustředěnost na věc která ho nezajímá, přesto by se na ni měl soustředit). Tito lidé nesmírně milují krásu přírody a nejlepšími přáteli pro ně často bývají domácí mazlíčci, které bezmezně milují. Také hudební, malířské či jiné umění jim většinou není cizí. Melancholici vyžadují velmi mírné zacházení, nesnáší velké a hlučné skupiny lidí, mají rádi samotu a soukromí. Pro člověka kterého milují dokáží udělat naprosto cokoliv. Soustřeďují se a pamatují si nejrůznější detaily, kterých si ostatní často ani nevšimnou. Melancholici jsou lidé bojující za dobro a mír. Zajímavé jsou pro něj veškeré záhady, tajemství, neprozkoumané dimenze, nadpřirozené bytosti a schopnosti. Melancholik má ve všem svůj systém a pravidla, vyžaduje čisté a jemu sympatické prostředí a společnost. Takoví jsme uvnitř my melancholici – citliví a tiší tvorové. Pokud máte zájem objevit svůj vnitřní temperament, můžete si vyplnit online test zdarma na: http://temperament.wladik.net/ 

  Děkuji za přečtení a pokud se vám článek líbil/nelíbil napište mi do zpráv proč, budu moc ráda. Také hledám kamarády melancholiky, pokud máte zájem o přátelství, rovněž se mi vůbec nebojte napsat. Děkuji a přeji krásný den.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Měkota v něm napsal:

  Jsem melancholik a mívám s tím dost často problém,článek je skoro jak kdybych popisoval sebe8-o

  Příspěvek z 20. dubna 2018 v 10:22.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Ja na to teda vubec hrda nejsem a byla bych radsi, kdybych byla jina
  Mimochodem moc pekny a uzitecny clanek!

  Příspěvek z 27. září 2015 v 8:36.
  koala238 v něm napsala:

  Reakce na juli2002:

  Mě taky ne 18