Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tajenka na české staré filmy

  vydáno  •  tajenky · filmy

  Staré české filmy, které se navždy zapsaly do paměti většině diváků, jak mladších, tak i starších. Zkuste si udělat tajenku, jak jste na tom se znalostí filmů.

  Film, © geralt

  Mám velice rád naše filmy z dávných let. Líbí se mi hlavně tvorba režisérů tehdejších let, kteří podle mně natáčeli opravdu úžasné filmy, které dnes už těžko někdo natočí. Moji nejoblíbenější herci jsou Petr Nárožný a Ladislav Potměšil.

  Mezi mé oblíbené filmy patří:

  • Trhák
  • Šéfe, to je věc!
  • Homolkovi
  • Vratné láhve
  • Hoří, má panenko

  Do tajenky jsem použil filmy, které jsou podle mého názoru nejznámější

  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9.
  10.

  Výborně! Jsi opravdu expert na tyhle staré filmy!

  1. Film, který byl natočen v roce 1987. Vypráví o dospívajícím chlapci, který miluje diskotéky, a jeho otci. V hlavní roli Ladislav Potměšil a Rudolf Hrušínský nejml. Ve filmu zpívá Michal David.

  2. Film, který byl natočen v roce 1991. Žáci vesnické základní školy jsou tak neukáznění, že doženou učitelku až do psychiatrické léčebny. Proto dostávají nového učitele, bývalého partyzána, který se nikoho a ničeho nebojí. Učitele ztvárnil Jan Tříska.

  3. Nejznámější trilogie z 80. let. Děj se odehrává ve vesnici Hoštice u Volyně, které se stane slavnou díky revoluční metodě při dojení kravského mléka, tzv. „Pláničkova metoda“. V hlavní roli Helena Růžičková.

  4. Film, který byl natočen v roce 1976. Děj se odehrává ve venkovské chaloupce, kde jedna pražská rodina tráví dovolenou a o kterou by měla zájem. V hlavní roli Josef Kemr, který hraje ve filmu dědu Komárka.

  5. Film, který byl natočen v roce 1983. Hlavními postavami jsou tři vysloužilí vojáci, kteří od lesních skřítků dostanou kouzelné předměty. O tyto jsou však okradeni chamtivou princeznou a v závěru je dostanou zpět, pomocí plodu stromu frňákovníku. Jedna z hlavních rolí je Josef Somr.

  6. Film z roku 1983 podle předlohy spisovatele Bohumila Hrabala. Členové dvou znepřátelených mysliveckých jednot se ve filmu dohadují, zda uloveného kance udělají se šípkovou omáčkou nebo se zelím. V hlavní roli Rudolf Hrušínský starší.

  7. Film, který byl natočen v roce 1977. Parta dětí si ráda hraje ve zřícenině starého hradu, než zjistí, že v hradu straší středověký rytíř se svojí dcerou. V hlavní roli Tomáš Holý.

  8. Film, který byl natočen v roce 1992. Lesní dělník Bohuš Stejskal jednoho dne zdědí obrovský majetek, takže utrácí, ale pak se zjistí, že mu majetek nepatří. Jak se s tím dokáže vypořádat? V hlavní roli Bolek Polívka.

  9. Film, který byl natočen v roce 1980. Malý Petr, který se stará o psa Bleka, je na venkově na prázdninách u babičky a dědy. V hlavní roli Tomáš Holý.

  10. Film, který byl natočen v roce 1999. Děj filmu je zasazen do vánoční atmosféry roku 1968, do rodiny pragmatického důstojníka Československé lidové armády. V hlavní roli Jiří Kodet

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Vinnetou v něm napsala:

  Takovéhle téma tu chybělo, staré filmy jsou bezva :-). Něco jsem si ale musela dohledávat. Přišlo mi, že spoustu z uvedených filmů nemůžou děti znát. Jinak ale super křížovka, takže 4 tlapky@)->-

  Příspěvek z 10. října 2022 v 17:06.
  VHanka v něm napsala:

  Mám všechno. Ale nejdřív mě zmátlo, jak u dvou nejsou celé názvy.

  Příspěvek z 10. října 2022 v 16:40.
  listopadovka08 v něm napsala:

  Nevěděla jsem jenom dva filmy:-D