Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Tajenka plná zeleniny

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 2 měsíce.
  Příspěvek z 2. dubna v 0:18.
  Nero3751 v něm napsal:

  Hmmm podľa mňa, treba určiť pomyseľnú hranicu, kedy osoba môže, resp. nemôže vedieť určité veci. Od akého veku, môžem vedieť túto alebo tamtú vec?
  Alebo, ak „dieťa" maluje obraz a má „iba" 6 rokov, rodičia či príbuzní ho iste oklamú a pochvália. Ale, keby mal 25, tak by ho zrejme s takým elánom neprijali. Hm, možno aj áno. Tu sa dané klamstvo vytráca či zmierňuje, keďže osoba má viac rokov a je od nej spoločnosťou očakávané, mať určité schopnosti.
  Ale záleží to samozrejme od danej kultúry v krajine, a mieste, kde sa samotná krajina nachádza. Ale už odbočujem...
  Súhlasím s tebou, Enola, že určité termíny alebo znalosti „nemusí" vedieť, ale podľa môjho subjektívneho názoru, by som povedal, že by bolo fajn keby vedela. Či už má 3,5 alebo 4 roky... A to je aj doba, kedy si dosť detí začína memorizovať viac vecí a je schopné ich aj udržať.
  Ďalšia vec. Jedlo sa generalizuje na „zdravé" a „nezdravé" , čo je podľa mňa dosť jednoduché jednoslovné definovanie.
  A ďalšia vec, Enola, v tvojom písomnom prejave je veľa štylistických chýb, či už v použití zátvoriek alebo diakritiky. Ale inak nesúdim. Iba objektívne hodnotím.

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 30. března v 19:06.
  JáJá1 v něm napsal:

  Podle mne (na věk autorky) pěkné, 5 tlapek.

  Příspěvek z 30. března v 17:39.
  Enola v něm napsala:

  >X<- A víte co …mně se to docela líbilo …Djeliska má tady v závorce (13let) …bez pochyby má ráda přírodu, tajenky, zeleninu\ovoce …spoustě věcí, informací a názorů se ve svém životě má šanci naučit za pochodu života, nejspíš chce i tvořit něco zajímavého a naučného pro druhé(děti a kamarády …jsme přeci na dětském webu …že a toho si cením\ nejsem dítě, ale pobavilo mne to, přimělo otevřít si wikipedii …takže si pročíst i něco dalšího a zajímavého = nasměrování k dalším informacím [dík …Djelisko]) …jo a i kdyby na kráse\ taky má právo se seknout v odborných termínech …probůh je jí třináct …já když byla děcko, ve škole nás učili …že rajče řadíme do zeleniny přesto, že je plodem=ovocem a bylo tak i tenkrát, ale ...kdo to řek obráceně, dostal kouli a pohlavek …jo a taky …že Pluto je „Planeta“ …a ejhle …ono po XXX letech „nejni“. Takových věcí bylo, bude a je. Třeba …že maso je děsně zdravé …jez ho, ať nejsi neduživá …když jsem dospěla, začaly se s názory …že jíst hodně masa není zas tak zdravé a nyní mi zas po operaci řekli, že nemam jíst více dílčí části „převahy“ zeleniny a všechny ty zdravé věcičky …zelenina prý dost nadýmá …a proto... prý tak velké bolesti při trávení ...obzvláště „á“ hlavně po těžké operaci vnitřních orgánů a už na furt a zas je všechno jinak …bla a bla… blabla...bla. …co se všechno ještě nepozmění …co nám média, učitelé, lékaři, vědátoři ...a já tomu říkám „odborní chytrologové“ ohledně nových poznatků ještě nenadrtí do hlav a pak to zase změní …jen nýčko vím cca o 10-15 věcech, které prošli a procházejí změnami.
  ¤¤¤ Ale abych se vrátila k tajemné tajence o zelenině …vypadalo to, že pár věcí nedám …ale pak jo …wikipedie je nápověda, zbytek jsem si domyslela …jo a taky mi chvílema nedávalo něco jednoznačný smysl ...páč jsem hódně-hódně poslední dobou vyčerpaná a unavená ...ale když jsem se soustředila, tak to šlo ...takže jinak docela „dobré“ …tudíž fajn …a je docela velká(ta tajenka) …Já ti upřímně dám pět ťap-ťap-ťap ...ťapiček …a přeju ti, ať se ti podaří připravit ještě spousta vymazlených tajemných tajenek.\Eny. >X<-

  Prodleva 2 dny.
  Příspěvek z 28. března v 7:31.
  majdula2000 v něm napsala:

  Akorát tady nejsme na botanickém webu, nýbrž na webu pro děti. Třeba pro zemědělce je to zase spíš zelenina. Obecně asi neexistuje úplně jednoznačná definice, co je zelenina a co ovoce, ostatně třeba u takového melounu to taky vidí každý jinak.

  Děti se ve školách učí spíš o tom, že rajčata a okurky a tak patří do zeleniny. Většina nebotaniků to vidí úplně stejně. V obchodech tyto věci mají v oddělení zeleniny a když z nich budeme chtít salát, určitě si řekneme o zeleninový, nikoli ovocný.

  Takže pro běžné lidi hovoříme v drtivé většině případů o zelenině a jestli chce někdo řešit botaniky, může si určitě najít nějaký botanický web. ;-)

  Příspěvek z 28. března v 7:13.
  Alpina v něm napsal:

  S Nerem částečně souhlasím. Tajenka mohla být zábavnější. A některé otázky lépe sestavené... Dal jsem tři tlapky.
  Ale nenech se odradit. A zkus něco dalsiho. Učený z nebe nespadl.:-D
  Když se já podívám na své první články. Jejeje.:-c

  Příspěvek z 27. března ve 23:25.
  Nero3751 v něm napsal:

  Hodnotím 2/5
  V článku, resp. tajničke alebo krížovke (doplňovačke) sa nachádzalo, a ešte stále sa nachádza mnoho nepresností. Napríklad, zajac bežne v prírode nekonzumuje mrkvu, toto je často mediálne generalizovaná konjektúra, [domnienka]. Ako tie rozprávky, v ktorých sa zajace podhrabali pod mrkvový záhon, a „utekali" s úlovkom. Mrkva obsahuje príliš mnoho cukru. Avšak, v občasných dávkach, ako pomyselná „odmena", je vhodná a aj prospešná... Zajacom, by som ponúkol skôr listovú zeleninu, a suchú či čerstvú trávu.
  Druhá vec, rajčiak nieje zelenina. Ale ovocie. Samozrejme z botanického hladiska.
  Aj keď subjektívne názory sa samozrejme za tie storočia nezmenia... A taktiež paprika a uhorka.
  (nie všetko čo je zelené je aj zeleninou)

  Pokial je očakávané aby som napísal nejaké zdvorilostné frázy, neurobím to. Aj keď som si vedomý že to zapríčiní „chladnosť" môjho prejavu.
  V tom prípade je to v poriadku.

  předchozí 1 další