Alíkovina

Tajná Sedma

vydáno  •  Volný čas doma
Dřív jsem nenáviděla čtení. Vůbec mě to nebavilo, věčně jsem vysedávala u počítače a mobilu a nechtěla jsem dělat skoro nic jiného. Jednou jsem šla s mamkou do knihovny a mamka se mě zeptala, jestli chci půjčit jednu detektivku, protože mamka ví, že miluju kriminálky a detektivky.

Ilustrační foto., © Reuters

Autorkou knih je britská spisovatelka Enid Blytonová. Napsala básničky pro děti, pohádky a dobrodružné knihy na pokračování. Série Tajná sedma obsahuje patnáct knih.

Tajná sedma Noční výprava
Tajná sedma Záhada ukradeného náhrdelníku
Tajná sedma Lesní hnízdo
Tajná sedma Zločin na železnici
Tajná sedma Případ zmizelých psů
Sedma a tajemný pan Q
Záhada opuštěné jeskyně
Tajuplný dům
Falešné stopy
Housle pro Bennyho
Noc ohňů
Tajemství starého hradu
Kam zmizel Čert?
Záhada ukradených medailí
Zachraňte Bleska

A tak jsem si řekla, že tu knížku zkusím. Díky této knize se ze mě stala velká čtenářka. Čtení teď úplně miluju. U počítače jsem tak maximálně na hodinu a ne na čtyři až pět hodin, jako jsem bývala dříve.

Když jsem první díl knížky dočetla, začala jsem si jich z knihovny půjčovat víc a víc. Knížky od Tajné sedmy jsem přečetla čtyři. Ještě několik jich na mě čeká. Ráda je pročtu všechny.

Něco o sérii Tajná sedma

Tajná sedma je parta sedmi kamarádů. Jmenují se: Petr, Žaneta, Honza, Jirka, Colin, Pamela, Barbara. Petr a Žaneta jsou sourozenci, mají psa Čerta, který je mimořádným členem Tajné sedmy.

Kamarádi se scházejí v kůlně na zahradě Petra a Žanety. Honza má sestru Zuzku, která pořád Tajnou sedmu otravuje, a pokaždé chce vědět, co se stalo.

A to hlavní. Tajné sedmě se vždy stane nějaká záhada, po které se snaží pátrat, a vždycky na konci knížky něco vypátrají a pomohou tím i policistům.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (8)

Příspěvek z 5. června 2014 v 0:18.
Kábéčko v něm napsal:

Enid Blytonová

Od téhle autorky je i Správná pětka...

Příspěvek z 13. května 2014 ve 13:16.
JurovaKika v něm napsala:

Reakce na Mery:

Je to tak. Já jsem měla Enid jako autorku mnoha knih fakt ráda, ale postupem času, když jsem se seznamovala s jejími díly víc a víc, mě to přestalo bavit. Po několika knížkách jsem věděla co se bude dít v těch dalších a takové čtení je nuda. Takže za mě palec dolů. 5

Příspěvek z 9. května 2014 v 18:32.
Mery v něm napsala:

Reakce na JurovaKika:

Ahoj,
máš pravdu. Je to tak nějak... dost podobné. (viz. můj příspěvek k tomuhle článku). ;-)