Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Tak už je to za námi!

  vydáno  •  Vánoce
  Prázdniny sice ještě neskončily, Vánoce už ale ve skutečnosti ano - dárky jsou rozbalené a do pokojíčků přibyla spousta nových věcí. Každý ty své Vánoce prožil trochu jinak. Dvě moje kamarádky už mi napsaly články o tom, že tyto svátky nejsou jenom o dostávání dárečků. Tak si je taky přečtěte!

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  Celý rok jsme se moc těšili na Vánoce a už je to za námi. Někdo je rád, protože byl ve stresu, a někdo je zase nerad, protože si to letos hodně užíval.

  I přesto, že je finanční krize, bylo dárků dost. To mi snad může většina lidí odkývnout. Ale zato sníh, ten si myslím že nebyl skoro nikde v republice. To ale nikdo neovlivníme. Ale nelepší na Vánocích je, že se na ně všichni těší.

  Nejdříve se těšíte, potom je večeře, pak rozbalíte dárky, chvíli si s nimi hrajete a pak... pak už to vánoční kouzlo zmizí. Chtěli byste se na to těšit znova a znova. Je to sice divné, ale je to pravda. Já to mám vyzkoušené.

  Co asi skrývá tenhle dárek?Myslím si, že každý z vás určitě našel pod stromečkem to, co chtěl. Holky našly panenky, knížky, různě ozdobené krabičky, ale některé třeba i auta. No a kluci určitě auta, autodráhy, nějakou tu elektroniku nebo zajímavou hru.

  Vánoce jsou prostě skvělé svátky, které rádi slaví všichni - i ti, co jsou chudí. Nezáleží totiž na dárcích, ale na tom, že jsou rodiny spolu.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi k-a-j-d-u-l-k-a


  K Vánocům patří nejen ozdobený stromek, ale i hodně dárků.Vánoce jsou pryč... už je to tak. Všichni jsme se na ně tak dlouho těšili a teď utekly jako voda. Ale nebuďte smutní, za rok se zase vrátí a třeba budou ještě lepší, než ty letošní!

  Říkáte si, že vám Ježíšek nenadělil pod stromeček zrovna to, co jste si přáli, a jste proto naštvaní a tak trochu smutní? Tak to jste asi neuvažovali nad tím, že Vánoce nejsou jenom o dárcích. Je krásné, když se celá rodina sejde, ovšem i to se někdy nemusí podařit - třeba kvůli zaměstnání rodičů.

  Velkým darem je i zdraví v rodině a vůbec všude. Kdysi byly děti rády za jeden jediný dárek a nyní, že by jim nestačilo to, co dostanou? Existují i velmi chudé země, kde se Vánoce třeba vůbec neslaví a děti žádné dárky nedostávají. Dokonce zde mnohdy trpí hladem.

  Na Vánoce se přeci narodil Ježíšek a tak jako my dostáváme k narozeninám dárky, neměli bychom spíš něco dát my jemu? Snad by mohlo stačit, když budeme poslouchat rodiče nebo pomáhat druhým. A třeba až se zase sejdete za rok u vánočního stromečku, překvapí vás nějaký skvělý dárek.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi AhOjKi-xxx

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (33)

  Příspěvek z 8. ledna 2009 v 19:58.
  Ivankamyska v něm napsal:

  Vánoce

  Tak Vánoce jsou ty nejlepší v roce někomu se vyplní přání ale nikomu ne tak se moc nezlobte.Jsou to ty nej nej nejlepší ....

  Příspěvek z 6. ledna 2009 v 18:50.
  Lilie- v něm napsal:

  Na vánoce se těšim nejvíc

  Vánoce jsou prostě super ,a pokud se vám neco nelíbí tak to neříkajte at to tomu člověku co vám to dal není líto

  bobin182 v něm napsal:

  vánoce

  vánoce letos byly výborné díky alíkovi16