Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Také chybí vaše jméno v kalendáři?

  vydáno  •  Rodičům · Rodina
  Brzy se nám doma narodí mimino a já budu mít bráchu. Proto jsem začala s mámou vybírat vhodné jméno. V kalendáři je spousta jmen, vlastně skoro na každý den jedno, někdy vzácně i dvě a nebo žádné. To proto, že se slaví či připomíná nějaká významná událost.

  (ilustrační snímek), © Jiří Benák

  Abychom měly širší výběr, začaly jsme pátrat v síti internetu, kde je více možností. Podařilo se nám nalézt 4 890 křestních jmen. Konečně jsme tedy mohly pořádně vybírat. Zprvu jsme se spíše jen dohadovaly, které jméno je správné, ale na konci jsme se přeci jen dohodly. Pro bráchu jsme zvolily jedno z nejkrásnějších jmen - Tobiáš.

  Snad se mu bude líbit jako nám. Chtěla jsem mámu ještě více potěšit a proto jsem na internetu vyhledala i význam jmen a kdy se slaví svátky. A to bylo to, z čeho jsem byla zklamána či udivena.

  Význam jména Tobiáš jsem zjistila, ale kdy bude mít bráška svátek bohužel ne. Jak je možné, že nemá jméno v kalendáři? Začala jsem o tom přemýšlet a ptát se. Kdo vlastně vybírá jména do kalendáře a kdo a komu může napsat, že zapomněli na to jeho?

  Je mi z toho trochu smutno, vždyť brácha nebude slavit svůj svátek! Nevím, co mám dělat, ale chtěla bych to nějak napravit. Proto vás, kamarádi z Alíka, nebo i tebe, Alíku, žádám o výpomoc, zda byste mi nemohli pomoci v pátrání na koho se mám obrátit a kam vlastně napsat o umístění jména do kalendáře.

  Třeba je víc dětí, které neslaví svátky díky tomu, že je vlastně nemají. A třeba se stačí opravdu jen zmínit nějakému úřadu, že i vaše jména by si zasloužila menší připomenuti v kalendáři? Doufám, že se ke mně někdo přidá, pomůže mi a poradí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (~ 200)

  Příspěvek z 5. února 2010 v 9:50.
  kraliksara v něm napsala:

  Reakce na MileySelenaDemi:

  161616ja chci mit kluka oOndru protoze já jsem Natálie!16

  Příspěvek z 5. února 2010 v 9:47.
  kraliksara v něm napsala:

  Sabrina

  Jako dejte tam jméno Sabrina!17171717

  Příspěvek z 5. února 2010 v 8:26.
  kat-zelvinka v něm napsal:

  ahoj

  Ahoj já mám knížku která jse jmenuje Tisíc jmen v kalendáři a tam jsem to jméno našla svatek se slaví 2.11.Tobiáš je moc pěkné jméno.Knížku jsi pujč v nějaké knihovně snad ji tam budou mít bržím ti palce.Mojí kamarádky bratr jse jmenuje Matyáš taky pěkné jméno.Tak ahoj kdybys něco potřebovala tak mi napiš do pošty.