Alíkovina

Taky jsem psala Ježíškovi...

vydáno  •  Vánoce
V předvánočním čase už bylo napsáno několik zamyšlení o tom, co je nejdůležitější o těchto svátcích. Že není důležité najít pod stromečkem drahé dárky, že maminka i babička budou mít větší radost z dárku vlastnoručně vyrobeného, že je nesmysl honit se po obchodech a nenajít volnou chvilku na sebe a svou rodinu a že největším dárkem bývá společně strávený čas v klidu a pohodě.

Ilustrační foto., © Nguyen Phuong Thao

Třeba zajít mezi mlsáním cukroví na procházku zasněženým lesem. Nebo si jít zabruslit a je jedno, jestli na veřejné kluziště, nebo na rybník za vsí. Ale všichni! Tedy táta, máma, děti. I já jsem si původně chtěla napsat Ježíškovi o stavebnici se Šmoulíky a chrániče ke kolečkovým bruslím, ale nakonec to dopadlo všechno jinak.

Každoročně se se spolužáky účastníme hromadného vypouštění balónků Ježíškovi. A protože rodiče se poslední dobou často hádají a hrozilo, že letošní Vánoce neprožijeme společně, tak se na mém lístku, který se přidělal k balónku a byl vypuštěn k nebi, objevilo úplně jiné přání. Nehmotné.

Mé oblíbené zpěvačce Petře Janů zemřel před několika dny manžel. Právě několik dní před svátky. Musí jí být velmi smutno a těžko, vždyť už nikdy společně neusednou ke štědrovečernímu stolu. Na tohle je i Ježíšek krátký. Ale já můžu ještě doufat, že to všechno naši zvládnou a strávíme krásné Vánoce nejen letos, ale i za rok, za dva... A za to Ti, Ježíšku, předem moc děkuji!

Autorka: (11 let)

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (93)

Příspěvek z 20. července 2018 ve 21:07.
VeverkaČiperka123 v něm napsala:

Nehádejte se!
Jinak supe článekR^

Příspěvek z 24. března 2012 v 6:16.
tomd10 v něm napsal:

Mé darky

Tyhle Vánoce jsem dnes dostal několik značkových kusů oblečení, počítač za 25.000,- disk za 2500,- LCD monitor za 6000,-
a ještě tak 25 drobností :D

Příspěvek z 4. března 2012 v 10:38.
Adri10 v něm napsala:

Reakce na červenec57:

:D Jo rozhlašovat tohle na dětském servru je moudré :DD