Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Taky jsem psala Ježíškovi...

  vydáno  •  Vánoce · Rodina
  V předvánočním čase už bylo napsáno několik zamyšlení o tom, co je nejdůležitější o těchto svátcích. Že není důležité najít pod stromečkem drahé dárky, že maminka i babička budou mít větší radost z dárku vlastnoručně vyrobeného, že je nesmysl honit se po obchodech a nenajít volnou chvilku na sebe a svou rodinu a že největším dárkem bývá společně strávený čas v klidu a pohodě.

  Ilustrační foto., © Nguyen Phuong Thao

  Třeba zajít mezi mlsáním cukroví na procházku zasněženým lesem. Nebo si jít zabruslit a je jedno, jestli na veřejné kluziště, nebo na rybník za vsí. Ale všichni! Tedy táta, máma, děti. I já jsem si původně chtěla napsat Ježíškovi o stavebnici se Šmoulíky a chrániče ke kolečkovým bruslím, ale nakonec to dopadlo všechno jinak.

  Každoročně se se spolužáky účastníme hromadného vypouštění balónků Ježíškovi. A protože rodiče se poslední dobou často hádají a hrozilo, že letošní Vánoce neprožijeme společně, tak se na mém lístku, který se přidělal k balónku a byl vypuštěn k nebi, objevilo úplně jiné přání. Nehmotné.

  Mé oblíbené zpěvačce Petře Janů zemřel před několika dny manžel. Právě několik dní před svátky. Musí jí být velmi smutno a těžko, vždyť už nikdy společně neusednou ke štědrovečernímu stolu. Na tohle je i Ježíšek krátký. Ale já můžu ještě doufat, že to všechno naši zvládnou a strávíme krásné Vánoce nejen letos, ale i za rok, za dva... A za to Ti, Ježíšku, předem moc děkuji!

  Autorka: (11 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (93)

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Nehádejte se!
  Jinak supe článekR^

  Příspěvek z 24. března 2012 v 6:16.
  tomd10 v něm napsal:

  Mé darky

  Tyhle Vánoce jsem dnes dostal několik značkových kusů oblečení, počítač za 25.000,- disk za 2500,- LCD monitor za 6000,-
  a ještě tak 25 drobností :D

  Příspěvek z 4. března 2012 v 10:38.
  Adri10 v něm napsala:

  Reakce na červenec57:

  :D Jo rozhlašovat tohle na dětském servru je moudré :DD