Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Taky jsme jen lidi

  vydáno  •  vztahy
  Nikdy jsem moc nepatřila mezi ty holky, které se nadšeně bavily o novém klukovi. Nechápala jsem jejich řeči o jeho modrých očích a o tom, jestli mu sluší nový styl vlasů. Neříkám, že jsem byla úplně rozdílná, i mně se v blízkosti pěkného kluka rozbušilo srdce, ale nebylo to ono. A pak jsem se zamilovala. Do holky.

  Kateřina Mikulová (vpravo) se ocitla i v kalendáři pro rok 2012 předního českého fotografa Jana Tůmy, který zobrazil čtyři nejkrásnější dívky soutěže Miss Hasička. Vítězky v něm ukázaly, že by mohly bodovat v prestižnějších soutěžích krásy., © Jan Tůma

  Do svých třinácti let jsem si připadala normální. Sice jsem nebyla oblíbená a často jsem v naší třídě byla označována jako „ta divná“, ale já si připadala normální. Pak se to zvrtlo. 

  Do tančení k nám přišla nová holka a já se vrhla po první příležitosti, abych se s ní skamarádila. Okolí se na ni dívalo skrz prsty, protože byla napůl vietnamka a napůl Češka a já to vycítila jako dobrou příležitost se seznámit. Nikdy mě ale nenapadlo, že se do ní zamiluji.

  V dnešní době to není nic výjimečného. Kluci chodí s klukama a holky s holkama, nevidím v tom problém, ale já své postavení nechápala. Už jsem byla zamilovaná do kluka, tak jsem věřila, že přece nemůžu být i na holky. S pojmem bisexuální jsem se tehdy ještě neseznámila. Každopádně jsem se s tou holkou dost skamarádila. Bavily jsme se, smály se a vymýšlely různé taneční kreace. A já si čím dál, tím víc uvědomovala, že se mi líbí. Milovala jsem na ní všechno. Její velké hnědé oči, smích i zvuk jejího hlasu, když zpívala. 

  Ani si přesně nepamatuji, kdy jsem si uvědomila, že jsem zamilovaná. Prostě se to stalo. Dost jsem se pak trápila, tak jsem to řekla své jediné tehdejší kamarádce ve škole. K mé smůle to druhý den věděla celá škola. Najednou jako by všichni měli nový důvod, proč mě šikanovat. Trpěla jsem za svou orientaci a nechodila na tréninky, abych se nemusela vidět s holkou, do které jsem se zamilovala. Brečela jsem, protože jsem si myslela, že nemohu být normální.

  Pak přišel konec roku a mně se změnil život. S tancem byl konec a já nevěděla, jestli být šťastná z toho, že se mi už nebude lámat srdce při pohledu na ni, nebo naopak smutnit z toho, že už se nebudeme tak moc vídat. Pak to ale vyřešila ona. Přišla za mnou s tím, že se stěhuje zpět do Vietnamu ke svému otci. Tehdy jsem poprvé probrečela celou noc. 

  Asi se ptáte, jak to přijala rodina. Budu upřímná, ještě jsem jim to neřekla. Nevím, jak oznámit rodičům, že jsem bisexuálka a že i když mám ráda obojí pohlaví, holky mě přitahují více než kluci. Ale pokaždé, když přijde řeč na kluky, cítím výčitky, že to tajím.

  A okolí? Nějak už to vzalo. Přestali mě šikanovat a i když občas slyším posměšky nebo urážky, nijak to neřeším. Pro lidi je totiž těžké si uvědomit, že to není žádná choroba a že za svou orientaci zkrátka nemůžeme.

  Nevím, kolik z vás se trápí stejným problémem jako já, ale vzkazuji vám jedno: nepřetvařujte se kvůli ostatním. Můžou se na nás dívat skrze prsty, ale my se kvůli nim měnit nebudeme. Kdoví, třeba jednou potkám tu pravou.

  Pokud jste na tom stejně jako já, nevzdávejte se. Někde na světě se najde osoba, která vás bude mít ráda.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 22. května 2015 v 15:04.
  Mardos v něm napsala:

  Reakce na VladimirVladimirovičPutin:

  Řeknu to takhle: "Potrefená husa nejvíc kejhá." Sama si vztah se stejným pohlavím představit nedokážu, ale život jo (např.: Ženy se nebudou hádat, na co se dívat v TV, dost často se jim líbí stejné filmy a seriály, kdežto žena málokdy ráda sleduje fotbal, stejně tak muž Pojišťovnu štěstí). Gaye a lesby neodsuzuji, je pravda, že to není běžné, ale proč ne... (Pravda ale je, že když jsem homosexuála potkala poprvé, tak jsem drobné předsudky měla, ale když to (zvlášť muž) nedává příliš najevo zženstilostí, tak to nepoznáš). Jsou to normální lidé...A ty "Vladimíre": Jak by se ti líbilo, kdybych slovo homosexuál nahradila slovem heterosexuál, stejně tak "Zlatých 96%." větou "Zlatá 4%." a urážela tvými slovy tebe?! Hmmm??? Fajn??? Ne?!? TAK PROČ TO DĚLÁŠ???!!!

  P.S.: Na "Pokud chcete, aby Vás ostatní brali normálně, chovejte se normálně!" musím říct jen: Ti lidé, se chovají normálně, tak normálně, jak jim káže jejich srdce. To spíše Ty se příliš normálně nechováš...Neber to osobně, stejně mírným způsobem Ti to řekli všichni: To, co jsi tu napsal, NEMOHL duševně a mentálně zdravý jedinec napsat při smyslech. Buď jsi totální (omluvte mě) blb, nebo jsi musel napůl spát když jsi to psal.

  Příspěvek z 18. dubna 2015 ve 14:47.
  Lodo10 v něm napsala:

  Jsš

  Statečná

  Příspěvek z 16. dubna 2015 ve 21:55.
  Zetr v něm napsal:

  Reakce na VladimirVladimirovičPutin:

  „To je jejich problém! Nemusí s tím otravovat slušné lidi!“ Jsme lidi! tak jakej jejich problém? Vždyť i zvířata si pomáhají, na tož mi lidi (až na ty tvý slavný Rusáky, že) a to: „Nemusí s tím otravovat slušné lidi!“ Oni jako nejsou slušní? Mně připadá, že lidé s jinou orientací se mnohdy chovají lépe než těch 96%. Rozhodně než ty a ta tvá nevymáchaná pusa.3