Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Taky nesnášíte cyklistickou helmu? Já už se s ní smířila

  vydáno  •  Sport · Bezpečnost · Prázdniny
  Na prázdniny rodiče vymysleli, že pojedeme celá rodina na týden na jižní Moravu na kola. Všichni jsme se těšili, konečně nastaly prázdniny! Ubytovaní, pravda, nebylo nic moc, ale o to víc jsme se těšili na výtety, které pojedeme na kolech.

  Helma, kolo, © Profimedia.cz

  Já jsem ráda jezdila bez helmy - připadalo mi, že ji nepotřebuji, protože jsem nikdy dřív nespadla. Bydlíme na vesnici, takže to taky nebyl takový problém. Naštěstí můj tatínek má rozum a donutil mě i brášku vzít si ji na 35 kilometrů dlouhý výlet, na který jsme jeli. První den bylo všechno v pohodě. Těch 35 km jsme ujeli jako nic, v ubytovně jsme se najedli a chystali se na další den.

  Proti helmě jsem ale protestovala, protože mi bylo nepříjemné mít ji na hlavě - hlava se v tom parném sluníčku hrozně potí, takže jsem si každý večer musela mýt vlasy. Nicméně jsem ráda, že mi ji mamka s taťkou nakonec vnutili, protože když můj tachometr ukazoval asi 10 km/h, vyjela jsem z lesní cesty někam do kopřiv a spadla rovnou na helmu.

  Nevím, co by se stalo, kdybych ji neměla. A tak jsem vděčná svým rozumným rodičům, že mám místo toho jenom škrábance po těle. Od té doby jezdím i v naší vesnici s helmou.

  A teď pro vás, co máte stejný problém jako já: opravdu mi věřte, že je lepší si zpotit hlavu a pak si ji znovu umýt, než riskovat vážné zranění.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (54)

  Příspěvek z 24. dubna 2018 ve 20:13.
  číča800 v něm napsala:

  Hezké

  Příspěvek z 24. dubna 2018 ve 20:11.
  Farmář12 v něm napsal:

  Ponoučné!!!
  Ale já si ji beru i dobrovolně věřte mi:
  HELMA JE POVINNÁ DO 18 LET ,ALE ŽIVOT MŮŽE ZACHRÁNIT V KAŽDÉM VĚKU!!!

  Příspěvek z 27. října 2010 ve 13:54.
  Kakinka1997 v něm napsal:

  Příklad

  Já nosím helmu pořád, i když jezdím jenom po naší ulici.
  Jezdím na dopravní soutěže, a tam bez přilby nesmíme jezdit.
  Jednou jsme jeli se Skautem na výlet na kolech. Kluci se v lese rozhodli, že sjedou asi 20metrů dlouhý kopeček pod kterým byl asi metr vysoký kopeček. Náš vedoucí to sjel opatrně, ale jeden kluk (je mu asi 16 let) se rozjel hodně rychle a dole na tom kopečku vyskočil a spadl. Naštěstí měl přilbu, takže přilba skončila na čtyři kousky,roztrhl si tričko, rozbil si brzdu a poškrábal kolo i sebe. Přilba mu zachránila zdraví a možná i život.
  111PAMATUJTE SI: CYKLISTA MLADŠÍ 18 LET NESMÍ NA KOLO BEZ PŘILBY SEDNOUT111