Alíkovina

Tančíte? Je tu další ročník taneční soutěže The School Dance

vydáno  •  Tanec
4. ročník taneční soutěže pro školní kolektivy, The School Dance 2015, byl zahájen. Registrovat se můžete do 31.3.2015. Letošní ročník přináší dvě novinky. Tančit budou zvlášť amatéři a zvlášť profesionálové.

z minulých ročníků The School Dance, © The School Dance

Jak se registrovat?

Registrovat školu můžete do 31.3.2015 na tomto odkazu The School Dance.

The School Dance 2015

První novinkou je rozdělení do dvou soutěžních úrovní:

Úroveň PRO (profesionálové) je určena základním uměleckým školám, konzervatořím a tanečním skupinám, které se tanci věnují intenzivně.

Úroveň AM (amatéři) je pak určena školám, které nemají profesionální ani taneční zkušenosti. Cílem tohoto rozdělení je umožnit amatérským tanečníkům nejen soutěžit, ale také vyhrát.

Letos se bude soutěžit ve dvou kategoriích. Kategorie Local Dance je známá už z minulého ročníku, v ní mohou školy prostřednictvím různých tanečních stylů prezentovat významné místo, událost, historický monument, osobnost nebo tradici jejich regionu. Cílem je podpořit poznávání regionů České republiky a Slovenska a také jejich prezentace. Záštitu nad kategorií Local Dance převzal SĽUK – Slovenský lidový umělecký kolektiv.

Druhou novinkou je kategorie Movie Dance. Její hlavní myšlenkou je  propojení filmu, hudby a tance. Soutěžící mohou libovolným tanečním stylem ztvárnit různé scény z filmů a muzikálů. Záštitu nad kategorií převzal choreograf a režisér Ján Ďurovčík. Kromě tanečních videí připraví zapojené školy minimálně jeden interaktivní materiál.

Soutěž The School Dance je určena pro mateřské, základní a střední školy, které se mohou zaregistrovat a od 1. dubna 2015 nahrát svá soutěžní videa.

Každá škola se může registrovat pouze jednou a přihlásit může do soutěže nejvíce tři videa, o maximální délce tři minuty. Finále letošního ročníku proběhne opět ve Slovenském národním divadle v Bratislavě za účasti známých osobností. Na vítěze čeká simulátor volného pádu, 1.000 EUR a mnoho dalších hodnotných cen od partnerů soutěže.

Přihláška a informace o soutěži, podmínkách účasti a časovém harmonogramu jsou dostupné na www.schooldance.cz.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 7. dubna 2015 ve 14:48.
Ivetka4 v něm napsala:

michalka05

jjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj2121212121